Forum dyskusyjne

Budżet plan zwiedzania Krabi

kategoria podróże po świecie

nelia dołączył
08.05.2016

nelia 08:38 | 16.01.2017

Cześć, planuję się z moim lubym wybrać w maju do tajlandii na 13 dni. Plan jest taki - lądujemy w Bangkoku, spedzamy tam 3 dni i lecimy do Krabi i tam siedzimy tydzien, potem powrot i wylot znowu z Bangkoku. W związku z tym mam dwa pytania do doświadczonych podroznikow :) Po pierwsze, czy tysiąc zł na osobę wystarczy, aby sie wyzywic przez te 13 dni plus skorzystac z jakis wycieczek?
Zastanawiam się po prostu jaki okreslic maksymalny budżet.
Po drugie, będąc na Krabi co warto zwiedzić w okolicach? Gdzie warto pojechać?
Dzięki za wszelkie informacje :)

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 09:32 | 16.01.2017

Moim zdaniem nie wystarczy tysiąc złotych. To nie TVN, że za 1 USD dziennie będzie impreza.
Owszem Jedzenie w Tajlandii jest tanie, ale - bez przesady - nawet jedząc i pijac na ulicy kilkanaście złotych dziennie jednak potrzeba. Wycieczki tez kosztują (chyba, że będziecie chodzić, ale w tym klimacie to daleko nie dojdziecie). Najtaniej chyba wychodzi wynajęcie skutera (ale też wydacie kilkadziesiąt złotych dziennie). A jak chcecie gdzieś popłynąć - to już liczcie sobie konkretne ceny, to samo z różnymi biletai wstępu (muzea, parki narodowe itp.)

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 11:24 | 16.01.2017

Krabi to rozumiem AoNang , tak? Bo samo Krabi to duże miasto , niespecjalnie interesujące. 1000 zł ( 250 USD) to zdecydowanie za mało .Tak jak pisał @jurekpu wszystko jest tanie ale bez przesady.Dookoła AoNangu jest sporo możliwości zainwestowania pieniędzy - wycieczka gorących źródeł, świątynia małp, plaże Railay ( dostępne tylko od strony morza) , wysepki PhiPhi, wyspa Bonda, Niebaińska plaża a nawet wycieczka do Parku Nar.Khao Sok, o jeździe na słoniach i życiu nocnym nie wspomnę. Każda z wycieczek to kilkadziesiąt $ a pozostałe przyjemności też kosztują.

pozdr
bm
...................................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

nelia dołączył
08.05.2016

nelia 11:49 | 16.01.2017

Tak, zatrzymujemy się w okolicach Ao Nang. W takim razie wezmiemy 1500 zł na głowę i jakos trzeba bedzie z tego przezyc, na więcej nie mamy budżetu, mam wiec nadzieje ze damy rade :)

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 14:01 | 16.01.2017

Własnie próbujemy Ci wytłumaczyć, że za te pieniądze nie da się sensownie spędzić tam czasu. A siedzieć w namiocie dwa tygodnie, niedojadać i nic nie zobaczyć to raczej nie ma sensu

nelia dołączył
08.05.2016

nelia 14:06 | 16.01.2017

moi znajomi za 3 tyś na 12 dni chodzili najedzeni jak bąki i wszystko było ok więc wątpie zebysmy siedzieli w namiocie jak bidoki:) my juz mamy wykupiony lot i hotele, moje pytanie dotyczylo tylko tego czy za tysiac zł na głowie, a wiec razem 2 tyś starczy nam na jedzenie na te 12 dni :) Dla bezpieczenstwa wezmiemy wiec tysiac wiecej, mysle ze za 3 tys na dwie osoby spokojnie nie bedziemy chodzic glodni...:)

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 15:56 | 16.01.2017

Weź tyle ile uważasz ale i kartę (y) płatniczą , w razie czego.Bankomatów tam pod dostatkiem. Warto mieć także jakąś kartę kredytową, można coś nią awaryjnie zapłacić - samolot, hotel, ciastko na lotnisku...

pozdr
bm
..............................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 16:43 | 16.01.2017

Cześć Nelia

polecałabym wziąść po 800-1000zl na jeden tydzień( jesli chcecie korzystać ze wszystkich uciech).Zawsze lepiej mieć więcej pieniędzy niż żałować, że się czegoś nie zobaczylo.
Jak pisał przedmówca Krabi nie oferuje nic specjalnego, za to wyspy są po prostu rajskie.
Phi Phi czy świecący plankton na Railey to absolutny must see. Trzeba wziąśc pod uwagę, że na wyspach wszystko jest o wiele droższe niż na lądzie. Najwięcej schodzi na transport.
Jeżeli chcecie jechac do Khao Sok to trzeba tam bedzie wziąśc dodatkowy nocleg.
Jako, że jest upał to jeść się specjalnie nie chce, za to trzeba doliczyć że na napoje wydacie co najmniej drugie tyle. Można oczywiście jechać o wodzie i rodzynkowym chlebie z supermarketu 7 eleven, ale to grzech nie pić smoothies kiedy owoce urzekają aromatem nieznanym w Europie.
Przykładowo na dzień wydawałam ok 10-20zl na pełne wyżywienie, a nie oszczędzam zbytnio (ale też lubie czasem rodzynkowy chleb;)

Do wszystkich parków narodowych z reguly trzeba zplacic za wstęp

Najprosciej i najtaniej zwiedza się miejsca w Tajlandii wykupując wycieczke w agencji turystycznej. Agencji jest mnóstwo, a wszystkie
oferuja z reguly ta sama wycieczke, daletego najlepiej obejsc kilka i znalezc najtansza. dobrze jest przy tym się targować. I to ostro.
To samo dotyczy biletów.
Do tego dochodzi pytanie czy wolicie zaoszczędzić czy wydawać na masaże, które na wyspach tez są droższe niz np. w Bangkoku.
Jeżeli chcecie przyoszczedzic to z lotniska na Bkk najlepiej jechać kolejką a nie taksowką. I unikajcie tuk tuków- to najgorsze
zdzierstwo. Skuter tylko wtedy jesli umiecie nim jezdzić.. No chyba, że ryzykujecie gips...
Rower i chodzenie pieszo was wykonczy po 10 minutach w takiej temperturze.

Jak chcecie zwiedzac zabytki w Bkk to najlepiej pierwszego dnia zwiedzić Szmaragdowa Swiatynie, bilet do niej uprawnia do
darmowego wstepu do kilku innych monumentow. Na ich zwiedzenie jest limit czasowy.

Poza tym jeśli nie macie pieniędzy to bym sie nie przejmowala zbytnio. To tak jak w Polsce w młodości.
Np na wyspach w barach sa pokazy tanca z ogniami, a mozna sie ulokować tuz obok na plaży, z alkoholem z 7eleven i ogladac za free:)

Vanessa
www.mynameiswind.com 

nelia dołączył
08.05.2016

nelia 08:17 | 17.01.2017

dzięki za porady :) wezmeimy 1500 na głowę plus jakas kasa zapasowa na karcie :)
Pozdrawiam!

LuNi dołączył
10.02.2017

LuNi 11:56 | 10.02.2017

Witaj Nelia,

Nie będę uczestniczył w debacie czy 1000zł to dużo czy mało bo każdy ma inne potrzeby, zachcianki i różnie dysponuje swoim budżetem hehe
Myśle, że najlepiej sama ocenisz jeśli podam Ci przykładowo kilka cen w okręgu Ao Nang :)

Kuchnia tajska:
Ryba smażona/pieczona 200฿
Zupy 100-150฿
PadThai 150-170฿
Porcja ryżu 20฿
Porcja frytek 100฿
Krewetki (duże) 6szt. 300฿ (Owoce moża drogie)
Małe piwo 60฿
Duże piwo 100฿
Woda gazowana 20฿
...większość dobrych tajskich dań kręci się koło 150฿
Podałem ceny w knajpach, ale jedzenie na wynos z ulicy też jest bardzo dobre(50-80฿), można również znaleść mniejsze tajskie fastfoody do 120฿ za danie.
Najtaniej: podgrzewane jedzenie z 7/11 do 50฿ :)

Wycieczki (cena za dorosłego) przykładowo:
Kurs łodzią w tą i z powrotem z Ao Nang na Railay beach (na cały dzień plażowania) 200฿.
Wyprawy na wyspy nie należą do najtańszych.. wszystko zależy od tego gdzie, czym płyniemy i jak chcemy spędzić czas.
Hong, Lading, Deang.. Island 2500฿ - speed boat / 1800฿ -tail boat. (z wyżywieniem)
Tup, Tungming, chicken, Poda Island 2000฿ - speed boat / 1500฿ -tail boat. (z wyżywieniem)
Do fajnych wycieczek należą także kajakowanie po morzu lub na słonych rzekach otoczonych mangrowcami oraz zwiedzanie jaskiń. Ceny w granicach 1000-1500฿ z wyżywieniem.
Jest cała gama płatnych wycieczek -ceny różne i do negocjacji.
Można też odwiedzić kilka fajnych miejsc za małe pieniądze jeśli czujecie się na siłach jeździć skuterami lub lokalnymi busami.
Wynajm skutera na dobę w granicach 200-300฿ + kaucja 2000฿ i paszport.

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem chociaż dużo można byłoby pisać na temat cen.
Mieszkam na stałe w Tajlandii i z doświadczenia wiem że nie tam gdzie wydałem dużo pieniędzy spędziłem najlepiej czas.
Acha! Bangkok najtaniej poruszać się metrem -naprawdę polecam!

PS. My też w maju będziemy w okolicach Ao Nang tak więc może spotkamy się na małe piwko.
Pozdrawiam
ลูคัส&นุนี

tajlandia.org dołączył
05.10.2016

tajlandia.org 14:56 | 10.02.2017

Dokładnie jak LuNi napisał. Każdy ma inne oczekiwania. Tajlandia to kraj w którym można wydać każdą ilość gotówki. Jeden lubi leżeć plackiem na plaży, a drugi biegać z jęzorem na wierzchu, zaliczając kolejne atrakcje. Dyskusja czy 1000zł to dużo czy mało, nie ma sensu. Bez obawy dach nad głową macie, z głodu nie umrzecie, a i będzie co wspominać.
Ao Nang to dobra baza wypadowa na wspomniane wycieczki.
www.tajlandia.org/gdzie-jechac-pattaya-czy-krabi/ 

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 17:02 | 10.02.2017

Dzisiaj wróciłem m.in. z Tajlandii. Byłem tam czwarty raz. Bo każdy wyjazd do Azji planuję w ten sposób, żeby chociaż 3, 4 dni spędzić w Tajlandii. Nie będę się wypowiadał na temat cen, bo praktycznie moi przedmówcy napisali wszystko. Jedyne co mogę doradzić to pamiętaj : PRZY WYPOŻYCZANIU SKUTERA W ZADNYM WYPADKU NIE ZOSTAWIAJ PASZPORTU. PRZY KAUCJI OK. 50 USD ZOSTAW XERO PASZPORTU I NIC POZA TYM. (Xero zrobi wypożyczający na miejscu) PONADTO ZRÓB ZDJĘCIA KAŻDEGO OBTARCIA SKUTERA. Zdjęcia rób na oczach wypożyczającego i nie będzie później żadnych niedomówień.

LuNi dołączył
10.02.2017

LuNi 01:25 | 11.02.2017

Marka9 ma racje! Ja sam nie zostawiam paszportu. Tyle tylko, że wszędzie jest inaczej a w Ao Nang w tym przypadku jest bardzo ciężko..
Eh, ostatnio pare godzin szukania oraz dłuuuga negocjacja w języku lokalnym tylko po to by nie zostawić paszportu!
W Ao Nang bez paszportu wołają 5000฿ kałcji jeśli wogule się zgodzą! Nie chcieli nawet przyjąć tajskiego paszportu hehe. Pomógł mi fakt posiadania tajskiego prawa jazdy, ale nie było łatwo.
Co innego na Pukhet, Chiang Mai,.. czy nawet w BKK gdzie zgadzają się na Xero. Cóż wszystko się zmienia bo 3 lata temu wypożyczałem w okolicach Krabi bez większych problemów.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl