Forum dyskusyjne

Plan działania

kategoria podróże po świecie

trajkotka dołączył
09.01.2017

trajkotka 12:22 | 28.01.2017

Witajcie podróżnicy,
Jestem w Chiang Mai. Wybywam w przyszłym tygodniu na medytacje w tutejsze okolice i kończę ja 12.02. powrót z bkk mam na 16.02. może ktoś podpowie, zainspiruje mnie jak spożytkować te trzy dni. Byłam w BKK, Pattaya, Chiang Mai. Jeszcze planuje Chiang Rai I może jakiś wypad do słoni. Czy warto się silic na lot do Phuket/Krabi po to by tam dwa dni być i znowu lecieć z powrotem? Czy lepiej ayuttaya, lip buri po jednym dniu i uderzać do bkk na lot do Polski
Szerokiej drogi!!
Ja.

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 13:13 | 28.01.2017

jak już jesteś na pn to warto pojechać w okolice Pai :)
Ayuttaya spokojnie można zrobić z Lop Buri w jeden dzień, w tamtej okolicy warto też zaczepić o Park narodowy Khao Yai
jeśli interesują Cię miejsca takie jak Ayuttaya to warto zobaczyć też Sukhotai :)
osobiście polecam Kanchanaburi i okolice + jednodniowy wypad nad wodospady Erawan :)
ewentualnie możesz zrobić wypad z BKK na któryś z targów wodnych np. w Amphewa i koniecznie Mae Klong - targowisko na torach kolejowych po których jeździ pociąg :)

trajkotka dołączył
09.01.2017

trajkotka 13:22 | 28.01.2017

Cześć Kama,
Dzięki za podpowiedź. Wszyscy tak o tym Pamiętać mówią, że tam jakieś hippie, coś specjalnego tam jest?
Najbardziej mnie ten wodospad przekonuje i Kanchanaburi, pytanie, jak się tam dostać? Zorganizowana wycieczka? Akurat by mi to tak siadlo że po 12 lutym z Chiang Mai do Kanchanaburi I take dwa dni a potem siup do bkk zakupy i polandia.
Teraz rozkminiam jeszcze temat co warto: Chiang Rai Golden triangle long neck zorganizowana trip I jeszcze albo słonie (wszyscy mają fioła na tym punkcie) albo najwyższy szczyt Tajlandii, byłaś?

Jeszcze raz dziękuję!! Pozdrawiam upalnie
Jadwiga

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 18:47 | 28.01.2017

Pai i Mae Hong Son to dość rozrywkowe miejsca, na kilka dni warto tam zajrzeć, pożyczyć skuter ( uwaga, mnóstwo wypadków !) i objechać okolice, jest tam trochę jaskiń, wodospadów no i long necki. Kiedy będziesz wracać do Bkk nie omijaj Sukhotai. Bardzo fajne, klimatyczne miejsce, warto spędzić tam na rowerze dzień czy dwa albo i więcej.
pozdr
bm
...........................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 09:30 | 29.01.2017

Pai to faktycznie polecam tylko jak jesteś w stanie wypożyczyć jakiś skuter i objechać okolicę. Samo Pai to takie mocno turystyczne i trochę komercyjne miejsce, takie bardziej do zrelaksowania się - ale okolice są cudne, góry, mnóstwo zieleni, jeziorka i wodospady :)

Na zorganizowane wycieczki szkoda kasy, w Tajlandii mega łatwo ogarnąć transport i podróżowanie samemu i jest o wiele taniej :)

z Chiang Mai/Rai możesz autobusem dojechać do Sukhotai, dalej pociągiem do Ayuttayah i z Ayuttayah masz autobus do Kanchanaburi z przesiadką w Suphanburi :)

ewentualnie jak chcesz szybciej to możesz spr. Air Asia z Chiang mai do Bangkoku Don Muang, lot powinien kosztować ok 40-50zł :)
wtedy do Kanchanaburi z BKK masz bezpośredni autobus, nr i info skąd odjeżdżają masz tutaj (tylko ceny już trochę nieaktualne, bo ja płaciłam 120thb): www.kanchanaburi-info.com/en/bus.html 
ewentualnie masz też pociąg, ale jedzie o wiele dłużej i z tego co słyszałam ponoć często jest opóźniony. ja w ramach przejażdżki słynna koleją pojechałam z Kanchanaburi do ostatniej stacji Nam tok (ok 100thb) - widoki cudne, więc polecam :)

z Kanchanaburi do wodospadów Erawan jest bezpośredni autobus nr 8170 za 50thb, jeździ chyba co godzinę, jako że ostatni autobus powrotny do Kanchanaburi jest o 16, to polecam jechać rano, wtedy na spokojnie zdążysz wejść na ostatni poziom wodospadów i odpocząć/popływać sobie tam gdzieś po drodze

Do Ayuttayah masz z BKK bezpośrednie autobusy lub pociąg ze stacji Hualamphong (bilet w 3 klasie to śmieszne 30thb, a widoki za oknem mega!)

trajkotka dołączył
09.01.2017

trajkotka 08:24 | 20.02.2017

Hej!
Wielkie dzięki za podpowiedź. Koniec końców wylądowałam w Sukhothai. Warto było zaczepić się tam na jeden dzień. Poza tym, Tajlandia achhhh... Will be back!

Szerokiej drogi podroznicy!

Trajkotka

www.chinainhand.wordpress.com 

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 11:13 | 20.02.2017

Sukhotai jest niedoceniane , a to bardzo pozytywne miejsce.
pozdr
bm
...........................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl