Forum dyskusyjne

prośba o poradę dot lini lotniczych itp

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

milena2602 dołączył
31.03.2008

milena2602 09:20 | 31.03.2008

Witam, bardzo proszę o poradę dotyczących najlepszych połaczeń i opcjonalnie najtańszych do Maroka, oraz jakieś info ile kosztuje wynajęcie samochodu na miejscu, czy taniej wynając samochód czy podróżowac innymi środkami lokomocji (jedziemy we 2 osoby), jak z noclegami.
Generalnie wszystko na temat organizacji impez na ok. 16 dni, porady

usunięty/nieznany 11:01 | 31.03.2008

No jak szukasz czegoś taniego to polecam www.skyscanner.net  tam możesz coś wyszukać. Ja w tym roku też jadę. Kiedy chcesz jechać??? Teraz do piatku jest fajna promocja ryanair na loty z polski do maroka ale nie obejmuje to lipca i sierpnia. Ogolnie to wyszukaj na tej stronce co ci podalam loty z polska - maroko marakesz i ci wyskocza fajne w czerwcu ; ] W zeszłym roku jak bylam to lecialam z berlina schonefeld przez madryt do marakeszu transfer 90 zl w dwie strony ze szczecina na lotnisko dzieki firmie przewozowej www.interglobus.pl/.  Najtaniej na miejscu to podróżować autobusami i grandtaxi - to panstwo turystyczne wiec za wynajem sie placi duzo. Noclegi to polecam stronki z hostelami sobie popatrz np. hostelworld itp.. Ja mieszkałam z rodzinką mojego chłopaka. Ogólnie jak byś była w atlasie to ludzie przyjmuja turystów za drobna oplata ale to grosze nawet czasem za darmo. Zalezy co chcesz czy zwiedzac czy poznawac od zaplecza Maroko. Jedzonko jest tanie. Warto sie zaszczepic. koniecznie srodki na zapobieganie biegunce i innym problemom jelitowym... Myjcie rece to podstawa. Zakupy na targach gdzie kupuja normalnie Marokanczycy z dala od punktów typowo turystycznych, bo tam naciągną cię pożądnie. To tyle narazie - w razie pytań pisz. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomoglo

milena2602 dołączył
31.03.2008

milena2602 11:37 | 31.03.2008

dzięki za info, no ja już właśnie oglądałam ryanair i wstępnie z tych linii, myślałam tylko że może ktoś zna coś tańszego. Planujemy z mężem lecec we wrześniu gdzieś na 14-17 dni A ile wynosi wypożyczenie auta tak mniej więcej

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 23:08 | 31.03.2008

hej. skoro i tak musisz sie przesiadać - pomyśl o dotarciu do miejsca, skąd odlatujesz do Marrakeszu, niekoniecznie Ryanem - może akurat będzie taniej... Zależy, skąd startujesz... moja trasa: z Gdańska do Frankfurtu, stamtąd do Marrakeszu (wszystko Ryan), powrót do Luton (Ryan) a potem do Polski Wizzair. Koszt biletu - ok. 750 PLN (z odprawą, bagażem itp.).

danjia dołączył
26.03.2008

danjia 11:51 | 01.04.2008

cześć
2 lata temu leciałam liniami norwegian z warszawy do Malagi za ok. 650zł (w obie strony) stamtąd autobusem do Algeciras i promem do Tangeru, dotarcie do celu zajęło mi około 12 godzin
na miejscu polecam autobusy-ceny są zróżnicowane od standardu lub duże 6 osobowe taksówki (mercedesy) jeżdżace do 100 km
nocleg w hostelach, bardzo popularne jest spanie na dachu
pozdrawiam

signiorina dołączył
01.07.2004

signiorina 13:35 | 01.04.2008

hej najtansze jest myair.com, mozesz znalezc loty juz za 100Euro z oplatami w dwie strony. Ja bylam w zeszlym roku za 120Euro. Jedyny problem ze leci z mediolanu wiec musisz jeszcze znalezc jakis tani lowcost do mediolanu, ten najlepiej z ryan air. Jesli chodzi o podroze to siec pociagow i autobusow jest niezle rozbudowana i nie trzeba wynajmowac auta zalezy co chcesz zwiedzac. Polecam ci jednak na poludniu dojechac do Ourzazate i tam wziac auto zeby zwiedzic Gorges du Dades e Todhra warto i oczywiscie dojechac na Erg Chebi, bo innymi srodkami lokomocji ciezko. My w Ourzazate znalezlismy taka mala wypozyczalnie miejscowa i dogadalismy sie na cene 400 Dh za dobe, wzielismy na 3 dni i to wystarczylo by pozwiedzac ta czesc kraju. Tzn tez zalezy co chcesz zwiedzac.
Noclegi znajdowalismy na miejscu, nie bylo duzych problemow, ale my jechalismy w kwietniu wiec jeszcze nie bylo okresu turystycznego. Poza tym my szukalismy tanich hotelikow bo wolelismy przeznaczyc ta kase na inne atrakcje. Ceny od 70Dh-100 Dh za noc za 2 osoby (10 dH okolo 1euro)
poszukam jakis namiarow i dam ci znac. Jak chcesz jakies jeszcze informacje to pisz na GG 3402007 lub andziulka20@wp.pl.
Pozdrawiam i zycze milego wyjazdu, Zazdroszcze, wspanialy kraj.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl