Forum dyskusyjne

Pierwsza podróż solo do Azji - Tajlandia czy Wietnam

kategoria podróże po świecie

ethereal85 dołączył
04.02.2017

ethereal85 15:09 | 04.02.2017

Jak w temacie.

Spontanicznie, na przełomie lutego/marca planuje podróż do Azji. Będzie to moja pierwsza w zyciu podróż z samą sobą. Jaki kierunek wybrac - Tajlandia czy Wietnam?

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 17:37 | 04.02.2017

Łatwiej jest w Tajlandii, ciekawiej w Wietnamie, ale to tylko moje zdanie.
pozdr
bm
..................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

KAnka85 dołączył
11.09.2016

KAnka85 17:43 | 04.02.2017

Po Tajlandii bardzo łatwo się podróżuje.
Sugerowałabym Tajlandię.

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 18:26 | 04.02.2017

zależy na jak długo jedziesz i co Cię bardziej interesuje - w obu państwach podróżuje się stosunkowo łatwo, jest mnóstwo turystów, noclegi znajdziesz praktycznie na każdym kroku, nawet bez wcześniejszej rezerwacji, w hostelach czy autobusach/pociągach poznasz mnóstwo ludzi, z którymi zawsze możesz połączyć siły na dalszą podróż :)

jeśli jedziesz na 2 tyg. to polecam raczej Tajlandię, dla mnie osobiście Wietnam był o wiele ciekawszy, ale żeby zobaczyć coś poza utartym, turystycznym szlakiem wzdłuż wybrzeża potrzebujesz nieco więcej czasu (no chyba, że skupisz się tylko na pn lub południu kraju)

w Tajlandii na pd i na wyspach jest mega komercyjnie, ale spokojnie pociągiem czy lokalnymi autobusami za grosze możesz objechać też centralną (np. Kanchanaburi, Ayuttayah) i pn część (Chiang Rai, Chiang Mai, Pai)
w Wietnamie miałam wrażenie, że jest nieco drożej, ale warto :) wiele osób wybiera opcję z bus passem ważnym przez 30dni (transport na trasie Hanoi-Saigon lub w drugą stronę z wybraną przez siebie ilością przystanków po drodze np. w Hoi An, Danang itp.)

ethereal85 dołączył
04.02.2017

ethereal85 18:43 | 04.02.2017

Jade na 2 tygodnie. Strach sie miesza z ekscytacja. :-)

hipol dołączył
01.02.2008

hipol 20:23 | 04.02.2017

Moim zdaniem fajnie samej jeździć po Kambodży! Lecieć do Bangkoku, stamtąd autobusem do Siem Reap.
1. Tajlandia jest bardzo turystyczna i zatłoczona
2. Kambodża ciekawa bardzo i spokojniejsza, nie ma naciągaczy ( prócz granicy przed Angkor Wat ), jest taniej i ludzie opiekuńczy np. za pokój jedynkę płaciłam średnio 4$ i był całkiem ok.
Można tanio wypożyczyć rower i pojeździć np. wzdłuż Mekongu po wsiach - b. mi się podobało. Gdybyś się stresowała szukaniem noclegu - to w pierwszym hotelu załatwią ci pokój w zaprzyjaźnionym miejscu w innym mieście i ktoś po Ciebie przyjeżdża odebrać Cię z autobusu. Bilety na autobus można kupować w hotelu i nie są droższe, a jeszcze zwyczajowo w cenie zawiozą Cię na dworzec. Główne drogi są nowe i jeździ sie w miarę szybko, po angielsku też się dogadasz wszędzie.
3. Ja jechałam do Angkor na 3 dni, potem do Kratire ( tam rowerem wzdłuż Mekongu ), potem dżungla koło Sen Monorom, potem nad ocean, Pnom Penh, Battambang i do Tajlandii. W Kambodży byłam miesiąc, potem zostawałam 2 tyg. w Tajlandii - kambodża o wiele fajniejsza ( też byłam sama )
Inne pomysły:
1. Byłam sama w Sarawaku na Borneo ( super jeśli lubisz dżunglę )
2. Jawa i Sumatra - jeśli lubisz wulkany i dżunglę.
Udanej wyprawy.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 22:17 | 04.02.2017

W Tajlandii twierdzą, że to kraj uśmiechniętych ludzi, ale ci ludzie uśmiechają się tylko za pieniądze. Wietnam jest ciekawszy, tańszy i mniej nachalny.

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 00:34 | 05.02.2017

"Kambodża ciekawa bardzo i spokojniejsza, nie ma naciągaczy"
Moim zdaniem naciągacze są wszędzie i trzeba na nich uważać, a to co spotkało mojego kumpla w Kambodży to historia dobra na film. Także nie jest tam tak jak piszesz. Kumpel mając porównanie Kambodży i Tajlandii Kambodżę ocenił bardzo negatywnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i naciągaczy.

Autorka jak na pierwszą podróż i tak bezpośrednio nie poleci do Kambodży, Tajlandia wydaje się więc idealnym rozwiązaniem jest to kraj turystycznie prosty jeśli chodzi o podróżowanie i jak na początek jako opcja na dalekie podróże wiele osób Tajlandię poleca.

Moim zdaniem co nie wybierzesz to wszędzie będzie fajnie, ale na ten rzut wybrałbym Tajlandię. Ważne opracować plan co się chce zobaczyć i gdzie pojechać aby nie wylądować w samym Bangkoku na 2 tygodnie. Jeśli ma być coś niedaleko to Ko Samet, Ko Chang jako opcja na plażę i morze.
vimeo.com/23383691 

ethereal85 dołączył
04.02.2017

ethereal85 00:37 | 05.02.2017

Dziekuje Wam za opinie i rekomendacje. Zdecydowałam sie na Tajlandię. Bilety kupione :-)

tajlandia.org dołączył
05.10.2016

tajlandia.org 14:45 | 08.02.2017

Dobry wybór na pierwszy raz. W Wietnamie zdecydowanie mniej atrakcji. Tajlandia to dobry kierunek na pierwszą podróż, by zachłysnąć się Azją i dać się zaczarować. Polecam czasami zejść z turystycznego szlaku i zobaczyć jak Tajlandia wygląda naprawdę, bez tej komercyjnej otoczki. Przed wyjazdem polecam, może się przyda.
www.tajlandia.org/poradnik/ 

hipol dołączył
01.02.2008

hipol 21:11 | 05.02.2017

Cóż, może po prostu jestem szczęściarzem, mnie się tam podróżowało łatwo i przyjemnie, a spotykałam samych życzliwych ludzi...ale oczywiście każda opinia jest subiektywna. Pozdrawiam :)

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 22:07 | 09.02.2017

Mój kumpel też spotkał bardzo życzliwego człowieka w Kambodży, potem zaczyna się historia, w której nikt nie chciałby brać udziału, może miał pecha bo kombinatorzy są wszędzie w Tajlandii, w Kambodży w Polsce - czasami trzeba nie być nazbyt ufnym nowopoznanym osobom pomimo, że wydają się szczerzy.
Kto czytał przygody Pauliego "12 x śmierć" to też wie, że niejako w biznes wkręciła go poznana w Tajlandii kobieta. Historia skończyła się happy endem dla niego, ale co przeżył to można przeczytać w książce.
Jak wylatywałem dzień przed wieczorem na Khao San widziałem jak zebrała się duża grupa policji, TV, ludzie nagle jakiś sygnał rozbiegli się i po różnych dziurach szukając nie wiem czego, ale pewnie miało to związek z narkotykami.
Kiedyś na jednym forum czytałem jak koleś zapalony podróżnik opisywał, swoje przygody, a że lubi od czasu do czasu spalić zielsko to w Kambodży gdzie wynajmował pokój, właściciel przyniósł mu zioło (jak dobrze pamiętam to chyba sam o to prosił) więc dostał morał z tego taki czasami ktoś nie szuka przygód, a je dostaje ktoś inny prosi się o problemy, ale ich nie ma.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl