Forum dyskusyjne

Parę pytań od świeżaka prośba o pomoc

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

cxh1437 dołączył
05.05.2015

cxh1437 09:28 | 12.02.2017

Hej,

w dniach 15.04 - 6.05 wybieram się do Nepalu. Udało mi się wyrwać bilety z FlyDubai z Odessy za 1100 pln, plus 500 pln z Wawy do Odessy Lotem, więc cena wydaję mi się niezła (1600 pln) . Ogólnie polecam sprawdzić jeśli ktoś chciałby się dostać tanio do Nepalu. Szukajcie bezpośrednio na stronie, najtańsze loty nie wyskakują w żadnych wyszukiwarkach.Trzeba tam trochę pewnym systemem szukać, żeby wskoczyły tańsze ceny, to trochę skomplikowane, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priv, pomogę.

Do rzeczy, mam parę pytań:

1.Lecę sam (jak na razie). Byłbym zainteresowany trekkingiem od 7 do 10 dni. Jaki polecacie na początek ? Jestem w niezłej formie, mam 31 lat, średnie doświadczenie w trekkingach górskich.

2. Czy taki trekking można zorganizować z lokalnych biur podróży ? Jeśli tak to jak to działa, biuro czeka jak zbierze się jakaś liczba osób i wtedy wyruszamy ? Nie ukrywam, że chciałbym się wybrać w grupie, zawsze bezpieczniej, więc chciałbym się jakoś dołączyć. Dajcie jakieś rade w tym temacie.W najgorszym wypadku, które trekkingi są do ogarnięcia samemu ?

3. Jak z pogodą w tym okresie ? Natrafiłem na sprzeczne opinie w necie, niektórzy piszą, że już pada a inni, że ciągle piękna pogoda. Rzeczywiście jest to co roku tak losowe ? Jakie są amplitudy temperatur w tym okresie na prostszych trekkingach ?

4. Istnieje na miejscu sieć komórkowa, która oferuje internet, jeśli tak to jakie są przybliżone koszta ? Jak z zasięgiem GPS na miejscu. Zwiedziłem już tak kilka krajów w Azji i jest to chyba najwygodniejsze.

5. Pytanie o budżet. Wymagania mam nie duże: spanie w miarę czystym miejscu, jedzenie z jakiś knajp/ulicy. Podróżowanie po kraju i jakiś trekking. Czasem piwko wieczorem. Czy na trochę ponad 3 tygodnie, 3 tys pln starczy ?

7. Jak z jakością jedzenia na miejscu ? Byłem parę miesięcy temu w Tajlandii i jadłem tylko z ulicy i nic nawet przez chwilę mi nie było. Jednak Nepal kojarzy mi się bardziej z Indiami, czyli dużym prawdopodobieństwem zatrucia, prawda to ? Uważać na żarcie z ulicy ?

Jeśli macie jakieś dodatkowe rady to śmiało :)

Z góry dzięki !

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:25 | 13.02.2017

Jeśli chcesz spróbować przez biuro, polecam ich: www.facebook.com/alliancetreks/?fref=ts.  Są rzetelni.
Pogoda, jak pogoda. Mało przewidywalna. Ale deszcz musisz wziąć pod uwagę. 5 lat temu w tym okresie: do 14.00 ładnie, potem lało.
Moim zdaniem taki budżet nie wystarczy: jedzenie na trekach jest bardzo drogie i nie masz opcji "na ulicy" (byłam w listopadzie/grudniu). Owszem, w Katmandu najesz się za parę zł, ale w górach już nie. Gdybyś chciał wziąć lodggię bez jedzenia, zapłacisz za nocleg bardzo słono. Tam musisz liczyć co najmniej 15 dolarów dziennie za nocleg i jedzenie. Permity na trekkingi też kosztują koło 30 USD, gdybyś chciał lecieć do Lukli, sam bilet 150-180 dolarów.
Jedzenie jest ok, ja się nigdy niczym nie zatrułam. Tyle, że jest bardzo mało urozmaicone.

cxh1437 dołączył
05.05.2015

cxh1437 11:07 | 13.02.2017

No wlasnie tylko ja nie planuje calosci wyjazdu spedzic na trekkingu. Z 25 dni max 12 dni. W planach jeszcze poludnie nepalu i park narodowy. Biore i tak 4 tys plus karte kredytowa, wiec chyba dam rade. Jednakze postaram sie 3.5 tysia nie przekroczyc. Mysle ze za ok 120 -140 pln powinno sie udac, wiadomo dzien dniowi nie rowny.

Jaki trekking bys polecila na 7-12 dni ? Jakie jeszcze miejsca sa warte uwagi poza kathmandu, parkiem narodowym i jakims fajnym trekkingiem ?

Ogladalem kiedys dokument o jakis wioskach mnichow zbieglych z tybetu, pamietam ze zrobilo to na mnie wrazenie. Nie kojarze tyko czy bylo to w polnocno zachodnich indiach czy w nepalu. Kojarzysz moze troche temat ?

Korzystalas moze na miejscu z ichniejszej sieci komorkowej ? Zastanawiam sie czy mozna kupic karte z pakiet danych do korzystania z gps i jak z zasiegiem na takim trekkingu.

Dzieki za polecenie biura :(

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:28 | 13.02.2017

I jeszcze: parę informacji o treku w Himalajach znajdziesz w moim tekście "Jak przetrwać na treku, ciesząc się pięknem Himalajów" oraz w komentarzach do niego. Jest też podobny w temacie tekst linkalinki.
Powodzenia :)

cxh1437 dołączył
05.05.2015

cxh1437 11:13 | 13.02.2017

Dzieki biore sie za czytanie. W poprzednim poscie chcialem podziekowac za polecenie biura i wyszla mi smutna mordka, oczywiscie mialo byc odwrotniem.

Jezeli ktos byl jeszcze w drugiej polowie kwietnia na trekkingach to dajcie znac jaka mieliscie pogode. bo rozumiem ze w samych dolinach, np kathmandu jest wtedy zazwyczaj ladnie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl