Forum dyskusyjne

Nikon czy Canon

kategoria sprzęt turystyczny

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 21:42 | 01.04.2008

witam
poszukuję kompaktowego aparatu z minimum 6 krotnym zoomem optycznym i matrycą przynajmniej 10 MP.
proszę o poradę jaki aparat wybrać (większość zdjęć robię w terenie)
marcin
kostrzewski.marcin@wp.pl

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 21:47 | 01.04.2008

Tez mialem taki dylemat i wybralem Olympusa. Mial lepsze szkla w zestawie. Ale to lustrzanka.
I jestem b zadowlony

usunięty/nieznany 03:24 | 02.04.2008

Ja mam fajny kompakcik nikon coolpix l12 - kosztuje ok 500 zl nawet taniej na portalach aukcyjnych ; P Stabilizacja obrazu optyczna czy jak to sie zwie i dziala!!! Pare fotek nim zrobilam na wakacjach. Looknij na moją galerię to się przekonasz o jakości zdjęć. Filmiki też są spoko - jakość i dzwięk ok. Polecam jak najbardziej z parti kompaktów.

usunięty/nieznany 03:32 | 02.04.2008

Hihi juz pozno i nie doczytalam dokladnie pytania - no wiec ten nikon to ma tylko 7,1 matryce i 3 - krotny zoom, ale ja też sie nosze z zamiarem czegos fajniejszego i na oku mam zobacz więcej
Aparaty Cyfrowe: Olympus SP-570 UZ - moj znajomy ma i mowi ze ok jest bardzo nawet ; D Parametry: Aparaty Cyfrowe: Olympus SP-570 UZ
Rodzaj matrycy: 1/2.33" Sensor Live CCD
Wielkość matrycy: 10,7 mln pikseli
Zoom optyczny: 20,0
Zoom cyfrowy: 5,0
Ekran LCD (cale): 2,7
Rodzaj pamięci: xD
Zasilanie: bd
Waga: 365g

usunięty/nieznany 03:40 | 02.04.2008

Cena od 1489.00 wg skapiec.pl i ma tansze siostrzyczki - troszke gorsze parametry ale to sprawdz sam SP-560 UZ i SP-550 UZ , a tu test sp-570 uz z probnymi zjeciami itp. fotopolis.pl/index.php?n=6822  Pozdrawiam

usunięty/nieznany 17:10 | 07.04.2008

Apropo to znalazł już ktoś coś fajnego - znaczy jakiś aparacik lepszy albo równie dobry jak ten olympus? Zmagamy się z decyzją co kupić w końcu, a temacik ten nawiązuje. To może ktoś coś jeszcze polecić???

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 10:43 | 08.04.2008

witam
rozmawiałem wczoraj ze znajomym, który zajmuje się fotografią profesjonalnie, korzystając czasami z kompaktów ze względu na wygodę, gabaryty itp.
polecił mi dwa aparaty jako dobre dla początkujących, chcących robić dobre zdjęcia:
Canon Power Shot A650 IS - 12mp i 6xzoom optyczny (cena tego modelu to ok. 1000zł)
Nikon Coolpix S700 - 12mp i 3xzoom optyczny (cena to również ok.1000zł)

czy ktoś może posiada któryś z tych 2 modeli i może powiedzieć coś na jego temat (plusy i minusy)
znajomy odradzał Panasonica ze względu na duże szumy, ale nie potrafi nic powiedzieć o Olympusie, ani o nowym Sony Cybershot DSC - W300, który ma 13,5mp i jest w cenie ok. 1150zł.

proszę o pomoc, sprawa jest pilna...
pozdrawiam
marcin

blunt17 dołączył
17.11.2007

blunt17 12:02 | 08.04.2008

Witam, Jeden z lepszych kompaktow z 6 krotnym zoomem , czyli miesci sie w Twoim zakresie to Canon PowerShot G9 , ktory ma Raw-y i matryce 12 megowa..Ale w moim przypadku on odpada bo ogniskowa zaczyna sie od 35mm w malym obrazku , a ja potrzebuje szerokiego kata min.28mm.
Pozatym nie ma mozliwosci zasilania przez baterie .Wracajac do matrycy, no wlasnie , jest to to co dzisiaj mnie najbardziej frustruje bowiem trwa walka na pixele,co odbija sie na jakosci zdjec a dokladnie na szumach w wyzszych iso.Ale jak wiadomo zwykly obywatel nie ma za bardzo pojecia o tym wiec sugeruje sie liczba pixeli , myslac ze dzieki temu bedzie robil super fotki, a pomija sprawe optyki, sensora itp.
Jezeli nie bedziesz robil duzych powiekszen to taka duza ilosc pixeli nie jest wcale potrzebna.
Sam kiedys szukalem aparatu dla siebie ,tez kompakt zdecydowanie szeroki kat,zoom wystarczyl mi 3 krotny , chociaz wolal bym wiekszy ale trudno o dobry aparat w takim zakresie zooma .Znalazlem Ricoh gx100 .Super obiektyw bo jako jedyny w kompaktach ma 24 mm , a mozna powiekszyc konwerterem do 19mm.Zoom 3x(moglo by byc wiecej),zasilanie akumulator plus baterie co sie przydaje w terenie.Generalnie bardzo dobry aparat, renomowanej marki, w zeszlym roku zdobyl nagrode za najlepszy prestizowy kompakt,ale wlasnie zaluje ze upakowali tam 10 megapixeli , a nie chocby 7 co mi w zupelnosci wystarcza, uwzgledniajac rozmiary matrycy.I przez to glownie w iso juz od 200 sa widoczne szumy , i tak jest w wiekszosci kompaktow z matrycami jakie tam montuja , i ile na nich umieszczaja pixeli.Ma to pozniej przelozenie na zdjecia.
Tintin , mam pytanie czy naprawde potrzebujeszaz tylu megapixeli zwlaszcza ze o aparat dla amatorow chodzi?
Pozdro

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 12:27 | 08.04.2008

dzięki za fachową opinię.
chyba ja również sądziłem, że im więcej pixeli tym zdjęcia będą lepszej jakości.
czasami zdarza się, że z fotki zrobionej wcześniej wybieram tylko jakąś jej część i ją powiększam, a przy moim obecnym aparacie jest znaczna utrata jakości.
dlatego chciałem kupić aparat o dużej rozdzielczości.
potrzebuję aparatu głównie do zdjęć w terenie.
czy możesz polecić coś do 1000-1200zł maks.
pozdrawiam
marcin

swift dołączył
27.02.2007

swift 11:55 | 14.04.2008

Jeśli Twój znajomy jest profesjonalistą i twierdzi ,że Panasonic Lumix robi złe fotki to chętnie obejrzałbym jego zdjęcia.Zobacz moje na Globtroterze lub na mojej website.90% robionych właśnie Lumixem FZ 30 , pozostałe to digiscoping
Wystarczy 8mp i zdecydowanie polecam zoom 12x lub większy ale z podwójnym stabilizatorem.Ptaki naprawdę się ciężo fotografuje a ten aparat spełnił moje oczekiwania

lapiska dołączył
03.11.2006

lapiska 21:45 | 08.04.2008

Osobiście używam już od paru lat Nikony i jestem do nich przekonana. Za ich największą zaletę uważam najbardziej naturalne oddanie kolorów. W tej chwili używam Nikon Coolpix 8700 i jestem bardzo zadowolana. Co prawda chcę się przesiąść na lustrzankę ale to już z innych względów.

Rene30 dołączył
09.06.2007

Rene30 01:29 | 10.04.2008

Generalnie Blunt17 ma rację. Nie widzę sensu kupowania kompaktu z matrycą większą niż 5-7mpx - to w zupełności wystarczy. Do tego dobra optyka, zoom 6x (max 10x - więcej raczej nie polecam, bo w praktyce podczas pstykania, zaczynają się problemy na linii optyka-oprogramowanie, objawiające się źle działającym autofocusem na różne sposoby). Poza tym przy tak dużych zbliżeniach, nawet z załączonym stabilizatorem, zdjęcia zrobione z ręki będą wychodzić marnie. Panasonic ma dobrego softa i legendarną optykę Leica, wydaje mi się to dobrym połączeniem, choć nie próbowałem:
- www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty-kompaktowe/opis-panasonic-dmc-l  z6.bhtml
-www.agito.pl/6_mln_pikseli/panasonic_lumix_dmctz2_czarny.192.3  8859.html
Wg mnie nie ma też sensu ładować 1000zł czy więcej na kompakta, bo są na rynku aparaty za 500-600zł robiące zdjęcia z porównywalną jakością do tych za 1200zł.
Jeśli często kadrujesz i powiększasz, to pomyśl w kierunku aparatu który zapisuje pliki RAW. I jeszcze znalazłem jakiś artykuł o tym jak kupować cyfrówki: www.agito.pl/porady/eksperci_fotografia.agito.html  (nie czytałem go). A może warto trochę dołorzyć i kupić jakąś tańszą lustrzankę... Np: www.cyfrowe.pl/aparaty/olympus-e-410-i-ob-14-42-i-ob-40-150.htm  l, albo: www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-d40-i-ob-18-55.html 
Pozdrawiam:)

Rene30 dołączył
09.06.2007

Rene30 01:32 | 10.04.2008

...miało być: dołożyć... :-))

Włóczykije dołączył
06.04.2007

Włóczykije 16:20 | 10.04.2008

Generalnie poszperaj na www.dpreview.com 

Ale mały i robiący BDB fotki to Canon G9... ale nie jest to prosty "idioten camera"

Ja osobiście robiłem na DMC-FZ8... jestem zadowolony a zdjęcia możesz zobaczyć na naszej stronce

www.podroznicy.com.pl 

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:58 | 12.04.2008

how but Canon Powershot 640 plus obudowa podwodna do niego tez Canon jak cie to interesuje napisz mi na priva

usunięty/nieznany 00:39 | 13.04.2008

To mówisz, że fajny ten DMC-FZ8??? A czego Ci w nim brakowało???

swift dołączył
27.02.2007

swift 12:01 | 14.04.2008

Zobacz moje na Globtroterze lub na mojej stronie www.bujanowicz.info. 
Większość ptaków robiłem Lumixem FZ 30- na maksymalnym zoomie 12x i te z ręki.
Podwójny stabilizator bardzo pomaga.Jeśli chodzi o hybrydy to jest Panasonic,Nikon i długo długo nic

wpodrozy.com dołączył
16.04.2008

wpodrozy.com 12:47 | 16.04.2008

my mamy nikon d70 i jestesmy n amaxa zadowoleni foty zobaczysz na www.wpodrozy.com  - galerie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl