Forum dyskusyjne

Wejście na Elbrus

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

wloczykijek dołączył
14.12.2016

wloczykijek 12:05 | 14.02.2017

Czy był ktoś z Was na Elbrusie? Jak wrażenia? W tym roku chciałbym zdobyć szczyt i nie wiem na co się nastawiać. Słyszałem, że jest dość łatwy technicznie, oczywiście przy dobrej pogodzie... ale kondycja musi być. Początkowo myślałem o wyprawie na własną rękę, ale przerażają mnie kwestie związanie z załatwianiem wiz itd. Nie wiem czy nie lepiej pojechać na zorganizowany wyjazd.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 16:05 | 14.02.2017

Na pewno nie powinno się lekceważyć Elbrusa, chociażby ze względu na statystyki, które pokazują że na tej górze ginie najwięcej turystów i wspinaczy w Europie: średnio około 100 rocznie. Natomiast jeżeli chodzi o logistykę, to jest to bardzo łatwe do ogarnięcia. Elbrus nie wymaga, żadnych pozwoleń. Wizę można załatwić u pośrednika (+70 zł), OWIR na poczcie (300 rubli), мчс (ichni GOPR) wystarczy zgłosić wyjście (ale obowiązku nie ma). Nie będę się rozpisywał, bo jeżeli wybierzesz opcję zorganizowaną to organizatorzy wszystko Ci wyjaśnią. Natomiast jeżeli zdecydujesz się jechać samodzielnie i będziesz miał jakieś pytania pisz śmiało na priv. Mi cala akcja na górze zajęła trzy i pół dnia. (Azau-szczyt-Azau).

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 00:13 | 18.02.2017

Dopiero teraz zajrzałem na Twój profil i już wiem z jaką firmą chciałbyś pojechać. Domyślam do czego miał służyć ten post. Naprawdę musicie uciekać się do takich wątpliwych metod, aby zachęcić klientów do skorzystania z Waszych usług. Podawać się za niedoświadczonego turystę? To smutne. Za takie numery powinien być natychmiastowy ban. Nie chcę Cię obrazić, więc na ty zakończę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl