Forum dyskusyjne

prośba o porade2

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

milena2602 dołączył
31.03.2008

milena2602 06:14 | 02.04.2008

Wybieramy się z mężem do Maroko (we 2 osoby) więc mam pytanie odnośnie transportu. Lecimy do Marakeszu tam i z powrotem, gdzie najtaniej wynając auto (jakie mniej więcej są ceny) , może ktoś ma konkretne namiary, czy moze taniej podróżowa aum, czy są w ogóle mozliwości zwiedzania autobusem-czy pozwalają na to połączenia komunikacji.
Jedziemy we wrześniu 8-24 tak więc chyba zachaczymy o ramadam więc sprawa utrudniona

nasturcja dołączył
05.03.2007

nasturcja 14:38 | 02.04.2008

połączenia autobusowe są dosyc dobre, pociagi też. Proponuje rozważyc opcję przylotu i wylotu z różnych miast (np,Marakesz, Casablanca i Tanger) W ramadan podróżuje sie bez problemu (byłam w ubiegłym roku) tylko zakończenie, 2-3 ostatnie dni jest trudno

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:11 | 15.04.2008

byłam w maroku w maju 2007 i moge przesłać dużo praktycznych informacji, bo zaraz po przyjeżdzie spisałam je dla znajomej. mój mail marianna_p@wp.pl - napiszcie, to wyślę mailem zwrotnym mój "mini przewodnik".Z podrózowaniem nie ma żadnych problemów. My polecielismy w ciemno do Marrakeszu, bez żadnych rezerwacji , jedynie z przewodnikiem i zarysem planu podróży, na miejscu w hoteliku, w którym mieszkaliśmy dostaliśmy namiary na firmę wynajmującą auta- cena ruchoma - ile utargujesz, za tyle wynajmiesz:) cena wywoławcza na 7 dni to było 400 dh, my stargowalismy do 350 dh, ale znajoma, dobrze sie targując doszła do 300dh za inne auto (małe ale z kliamtyzacją).Namiar na wynajem auta- nr tel. komórkowy +21270406047sms, telefon lub spotkanie na miejscu, firma jest blisko Jem el Fna, przedstawicielka przyszła do naszego hoteliku omowić warunki, cenę i na drugi dzień wyruszyliśmy. Lecieliśmy własnie do Marrakeszu. Na miejscu w godzinę znalezliśmy nocleg, a po trzech dniach zwiedzania udaliśmy się wynajętym autem (nowa Dacia Lougan) przez Ait Benadhu, Dolinę Dades do Merzugi i spowrotem do Marrakeszu, a potem autobusem typu nasz PKS - z klimatyzacją , normalne warunki nad Ocean do Essauiry na 4 dni i znów z powrotem ( autokary CTM z dworca autobusowego lub SuPRATOURS- wyjazd obok dworca kolejowego,sa tez autobusy miedzymiastowe takie "swojskie" z dworca autobusowego- ale niski standart jazdy a cena podobna- do obu dworców jada autobusy miejskie za 3,50 dh za osobę z Jem el Fna- kierowca informuje czy jedzie w tym kierunku, bilet na miedzymiastowy trzeba kupic dzien wczesniej- bo moze nie byc, przykładowa cena:65 dh/ osbe podroz w jedna strone do Essouiry-).
Noclegi na miejscu latwo znależć, a jest wybór, można obejrzec na żywo i wybrac co się spodoba i na co Was stać.Wybór w różnych wariantach.
Jeśli bedzieice mieli ochote na więcej informacji - piszcie bezpośrednio, to wyślę maila z tym co mam.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:14 | 15.04.2008

acha! kwota za wynajem auta jaką podałam we wczesniejszym wątku dotyczy ceny za dzień... niestety :) przelicznik z maja 2007 to było 1100 dh za 100 euro

sloma dołączył
20.04.2008

sloma 16:04 | 20.04.2008

byłem w maroko rok temy przez miesiąc. połaczenia autobusowe są świetnie, głównie w rękach tanich prywatnych przewośnikow. wchodzisz na dwożec autobusowy i sami Cię zaczepiają i wskazują autobus. są tez droższe bardziej"luksusowe" linie. dojechaliśmu tak do sahary zahodniej al aiun. samochór wynajmowaliśmy na jakies 3 dni, zeby dojechać do merzugi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl