Forum dyskusyjne

Wiza do Tajlandii zniesienie opłat przedłużone

kategoria podróże po świecie

Vazaha dołączył
14.12.2016

Vazaha 05:42 | 19.02.2017

Tajlandia przedłuża zniesienie opłat z turystyczną wizę jednorazową (SETV) do 31/07/2017:
www.bangkokpost.com/news/general/1194480/visa-incentives-extend  ed-to-woo-tourists

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 09:29 | 19.02.2017

z artykułu wynika, że dotyczy to tylko 21 państw, na liście nie ma Polski.
z innych źródeł w sieci wynika to samo :)

Vazaha dołączył
14.12.2016

Vazaha 11:47 | 19.02.2017

>z artykułu wynika, że dotyczy to tylko 21 państw, na liście nie ma Polski.
>z innych źródeł w sieci wynika to samo :)
>

Dotyczy WSZYSTKICH państw.
Lista państw, którą wymieniasz, dotyczy VoA (Visa on Arrival), która Polakom w w ogóle nie przysługuje.

Poprawka daty: do 31/08/2017
Przepraszam za literówkę.

Vazaha dołączył
14.12.2016

Vazaha 08:23 | 07.03.2017

>z artykułu wynika, że dotyczy to tylko 21 państw, na liście nie ma Polski.
>z innych źródeł w sieci wynika to samo :)
>

Gratuluję Kama86 bycia prorokiem! ;-)
Opublikowana decyzja ograniczyła darmowe wizy do państw z listy i Polska nie jest na tej liście. :-(

Komunikat o decyzji był takiej treści w lutym w Bangkokpost:
"Thailand’s Cabinet has approved to extend the current free visa incentives for foreign tourists for another six months.
Under the measures, visa fees will be waived at Thai embassies and consulates until August 2017, while the visa on arrival fee will continue to be 1,000 baht."
Czy na stronie agencji TAT:
"The original scheme, established on 30 November, last year, will now be extended until 31 August, this year."

W rozporządzeniu zmieniła się kolejność, tzn, lista państw uprawnionych do VoA (Visa on Arrival), na której nie ma Polski, została przesunięta na początek komunikatu w ten sposób ograniczając czasowe zniesienie opłaty za wizę jednorazową do listy państw uprawnionych do VoA. Standardowe zachowanie polityków: obiecujemy wszystkim a potem dajemy wybranym.

Dokument z Ambasady Tajlandii w Warszawie:
drive.google.com/file/d/0B_pmHfW5Y60cZzRUTU40aGNUVjQ/view?usp=  sharing

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 17:41 | 07.03.2017

Nie prorokowalam, pamiętam że z ciekawości sprawdziłam na kilku stronach, bo sama ubiegałam się o wizę - albo to już była taka info w sieci albo tak zrozumiałam, niestety nie mam żadnego z linków 😉 jakby nie było - szkoda...

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 07:49 | 08.03.2017

Jak pamiętam obywatele Polski nie muszą posiadać wizy na pobyt w celu turyzstycznym do 30 dni. Przynajmniej tak było jeszcze pół roku temu (i nie słyszałem o zmianach)

Vazaha dołączył
14.12.2016

Vazaha 13:27 | 08.03.2017

Tak, zgadza się. Jest cały czas ważne.
Wiza jednorazowa pozwala zostać dłużej - na 60 dni.
Jestem w Tajlandii od zeszłego roku, więc jak wiza była darmowa to chętnie skorzystałem.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl