Forum dyskusyjne

Moje marzenia

kategoria podróże po świecie

NataTheDreamer dołączył
20.02.2017

NataTheDreamer 20:00 | 20.02.2017

Cześć nazywam się Natalia i mam 18 lat, w przyszłym roku będę pisała maturę ale jakiś czas temu postanowiłam, że nie chcę iść na studia w Polsce. Moim marzeniem zawsze było mieszkanie za granicą a od paru lat marzy mi się Ameryka Południowa. Szukam spokojnego miejsca gdzie mogłabym zacząć nowe życie, mówię biegle po angielsku a także mam podstawy hiszpańskiego i mam zamiar iść na kurs. Nie boję się ciężkie pracy i zadowolą mnie zupełnie skromne warunki życia. Myślicie że bez studiów uda mi się znaleźć tam pracę i wieść skromne życie?? Pozdrawiam wszystkich Globtroterów :)

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 21:02 | 20.02.2017

Idź na studia ucz się i próbuj wyjechać na jakąś wymianę do miejsca które Cię interesuje uczelnia Ci to zasponsoruje. Ewentualnie wyjedziesz w czasie wakacji może na jakiś wolontariat, ale studia dla Ciebie to najłatwiejsza opcja, aby gdzieś wyjechać mieć jeszcze jakieś lepsze pieniądze i zobaczyć, jak to jest w obcym kraju.
Bez studiów… takich jak Ty jest cała masa czemu akurat ktoś miałby Ci dać szansę w dodatku w AP, skoro tam na miejscu są ludzie chętni do pracy, którzy są tańsi, bo mają już, gdziem mieszkać, znają język więc ta droga w tym momencie dla Ciebie nierealna. Studia i jakaś wymiana uczelniana to najłatwiejsza opcja.

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 11:24 | 21.02.2017

odnośnie pracy, jeśli będziesz znać hiszpański komunikatywnie powinno być raczej łatwo w hostelach/hotelach albo barach czy knajpkach w turystycznych miejscowościach, w innym przypadku może być słabo - popularne są programy wolontariatu za darmo, ale w zamian za miejsce do spania i wyżywienie (do spr.: workaway albo helpx)
jeśli nawet nie rozważasz studiów na dłuższą metę, to może warto o tym pomyśleć :) sprawdź sobie, która uczelnia ma podpisaną umowę o wymianę Erasmus z państwami Am. Pd - ofert jest sporo. Wtedy otrzymujesz możliwość studiów na rok w wybranym państwie, dodatkowo lekcje języka i kieszonkowe na utrzymanie, więc to całkiem dobra opcja :)
ewentualnie do 30 r.ż. jest jeszcze program Europejskiego Wolontariatu (EVS) - nabory mają zazwyczaj 2 razy w roku, Am. Pd pojawia się dosyć rzadko, ale czasem są oferty np. do Peru, warto sprawdzać :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl