Forum dyskusyjne

Plan wyprawy - tylko czy realny

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

itala dołączył
25.02.2017

itala 17:39 | 25.02.2017

Witam serdecznie pierwszy raz ;-)
Pod koniec kwietnia planujemy wyprawę do Indii.
Chciałbym się Was podpytać czy jest realny taki plan jak poniżej? Preferujemy raczej szybkie i intensywne zwiedzanie. Interesuje nas architektura i przyroda, nie planujemy wizyt w muzeach.

26.04 lądowanie w Mumbaju o 23.00
27.04 Mumbaj, wieczorem lot do Udajpur
28.04 Udajpur, wieczorem pociąg do Dźajpur
29.04 Dźajpur
30.04 Dźajpur wieczorem pociąg do Agry
1.05 Agra wieczorem pociąg do Delhi
2.05 Delhi
3.05 lot Delhi – Goa
4.05 Goa
5.05 Goa wodospady
6.05 Goa lot do Mumbai
7.05 Mumbai
8.05 Wylot o 1 w nocy

alchemia_momentu dołączył
07.12.2015

alchemia_momentu 12:31 | 26.02.2017

Chyba za dużo chcecie zrobić w tak krótkim czasie. Po Indiach podróżuje się zdecydowanie inaczej niż po Europie. Spóźni się Wam jeden pociąg lub samolot i zaczniecie się stresować że plan Wam nie wyjdzie.
Ja bym dopuściła Goa na rzecz Radżastanu. Jak kręci Was architektura to akurat ten stan powinien Wam się spodobać.
Z końcem kwietnia temperatury w Indiach będą już dość wysokie dlatego też północ kraju jest wtedy lepsza na podróżowanie.

Pozdrawiam,
Agnieszka

www.alchemiamomentu.pl 

itala dołączył
25.02.2017

itala 18:14 | 27.02.2017

dzięki za podpowiedź. Faktycznie dużo chcemy zrobić, mam nadzieję, że z samolotami nie będzie problemu ;-) Spróbuję przekonać pozostałych żeby odpuścić Goa ale chyba będą uparci ;-)

Stefan_N dołączył
16.04.2013

Stefan_N 16:06 | 26.02.2017

Byłem w Indiach trzy razy. Tu są dzienniki podróży:
india-2012.3n.travel.pl 
india-2013.3n.travel.pl 
himalaya-2014.3n.travel.pl 

Wg mnie za dużo lotów i za dużo przejazdów. Każdy lot - to strata kilku dodatkowych godzin. W 13 dni nie zwiedzicie Indii :-). Jak pisałem - byłem trzy razy (w sumie 90 dni) i myślę, że mam zwiedzone jakieś 70% :-). Byłoby zdecydowanie łatwiej, gdybyście mieli samochód. Między Udaipur, a Jaipur leży Pushkar (polecam):
india-2012.3n.travel.pl/topic/india-2012/Thursday-02.08.12 
A między Jaipur, a Agrą - leży miejscowość Abchaneri ze słynną studnią Chand Baori:
india-2012.3n.travel.pl/topic/india-2012/Monday-30.07.12 
india-2013.3n.travel.pl/topic/india-2013/Saturday-20.07.13 
Obok Agry do zwiedzenia jest Fatehpur Sikri:
india-2013.3n.travel.pl/topic/india-2013/Saturday-20.07.13 

Z Agry nie jechałbym do Delhi. Delhi ma bardzo dobre i tanie lotnisko. Na pewno będziecie tam jeszcze nie raz (lecąc choćby w Himalaje lub do Nepalu). Wtedy zwiedzicie Delhi. Z Agry pojechałbym do Khajuraho:
india-2012.3n.travel.pl/topic/india-2012/Monday-23.07.12 
po drodze przejedziecie przez Gwalior, a obok Khajuraho zobaczycie Raneh Falls:
W Khajuraho jest lotnisko i stamtąd wróciłbym samolotem do Bombaju:
goo.gl/maps/HyyKR8cZm2p 

Gdybyście mieli samochód, to moglibyście jeszcze zmodyfikować nieco ten plan i z Pushkar pojechać do Mandawy:
india-2012.3n.travel.pl/topic/india-2012/Sunday-12.08.12 
a obok Agry warta zwiedzenia jest jeszcze Mathura:
india-2013.3n.travel.pl/topic/india-2013/Friday-16.08.13 

Wtedy plan byłby taki:
goo.gl/maps/6LCr9m1eAaq 

Rozważcie wynajęcie samochodu z kierowcą z Udaipur do Khajuraho. Nie powinno być drogo (nie wiem jakie teraz są tam ceny - w 2012 za 30 dni objazdu w grupie 12-osobowej za samochód z kierowcą i wszystkie noclegi ze śniadaniami zapłaciliśmy po 720$ - to była ta wyprawa: india-2012.3n.travel.pl,  w cenie były również wejścia do parków i do zabytków - m.in. Taj Mahal).

Przy okazji - na ten rok planuję Sumatrę i Chiny. Pewno jak zwykle będzie problem ze skompletowaniem załogi :-). Jak ktoś jest chętny - to piszcie śmiało na adres kontakt@3n.travel.pl

Pozdrawiam
Stefan

itala dołączył
25.02.2017

itala 18:19 | 27.02.2017

dzięki Stefan za obszerną i bardzo treściwą odpowiedź. W sumie nad autem się zupełnie nie zastanawiałem. Chyba ten wariant odpuścimy bo wariactwo na drogach i ruch lewostronny :-) Ale wynajęcie auta z kierowca to już co innego. Czy masz może pomysł jak można by oszacować koszt takiego wynajmu przy osobowym na cztery os?

Stefan_N dołączył
16.04.2013

Stefan_N 17:07 | 28.02.2017

Nie wiem jak u Ciebie z angielskim. Przygotuj list mniej więc w takim stylu:
Hello!
I'am (tu imię) from Poland. I and my friends (four person) would like to sightsee India.
We are interested in the local culture, nature, animals, monuments (wypisujesz czym jesteście zainteresowani).
We would like to take photos, try the local cuisine, etc. (zrobić zdjecia, spróbować kuchni, i co tam jeszcze chcecie).
Is it possible to your company to organize the trip according to the plan as follows?
goo.gl/maps/6LCr9m1eAaq 
1. 26.04. We arrive to Mumbai at 23.00. We go to the hotel.
2. 27.04. We go to .. i tu wpisujesz miasto. Do Udaipur - to za daleko jak na jeden dzień. Przyjmij maksymalnie 200-250 km na dzień. Możecie np. zatrzymać się w Vadodara. Dalej napisz co byś chciała w okolicy tego miasta zobaczyć. Np. We would like to see mangan mine near Vadodara. (kopalnia manganu). Zależy co Was interesuje. My zwiedziliśmy tak np. jezioro w Sambhar india-2012.3n.travel.pl/topic/india-2012/Wednesday-01.08.12/np-  11
Zwiedzanie planuj na rano (między siódmą a dziesiętą), potem przejazd (jest gorąco, samochód ma być klimatyzowany), i druga tura zwiedzania po piętnastej.
Czyli byłoby tak:
2. 27.04. We go to Vadodara and we would like to see the mangan mine near Vadodara (if is it possible). Overnigt in Vadodara.
3. 28.04. Morning we sightsee Vadodara, after that we go to Udaipur. Overnigt in Udaipur.
4. 29.04. Morning we sightsee temples in Udaipur, after that we go to Pushkar. On the route we would like to see the temple in Ranakpur. Overnigt in Pushkar.
5. 30.05. Free day in Puskar. Overnigt in Pushkar.
6. 01.05. Early morning we go to Mandawa. Overnigt in Mandawa.
7. 02.05. We go to Jaipur. Overnigt in Jaipur.
8. 03.05. Early morning we go to Agra. On the route we visit Abhaneri and Mathure. Overnigt in Agra.
9. 04.05. Early morning we visit the Taj Mahal. After that we go to Gwalior. On we route we visit Fatehpur Sikri. Overnigt in Gwalior.
10. 05.05. We go to Khajuraho. Overnight in Khajuraho.
11. 06.05. Morning we go to Raneh Falls and at (podaj godziną) we go to airport in Khajuraho.

Możesz jeszcze dopisać (jeśli chcesz mieć transport w Bombaju i transport na lotnisko)
12. 06.05. We arrive in Mumbai at (podaj godzinę). We go to the hotel.
13. 07.05. City tour in Mumbai. Overnight in Mumbai.
14. 07.05 at 22:00 we go to the airport in Mumbai.

I na zakończenie - że chcesz cenę dla 4 osób z noclegami (lub bez), ze śniadaniami (lub bez) - jak chcesz.

Could you give us the price for 4 person with overnight in cheap hotels with breakfast?

Best regards
podpis

Sorki za ewentualne błędy. Ale błędami za bardzo się nie przejmuj. Ich angielski jest taki sam :-) i na pewno zrozumieją :-)
Jak weźmiesz samochód z Bombaju to może być taniej niż z Udaipur plus samolot. Odpadnie Ci jeden lot i dwa transporty ma lotnisko. Nie wiem gdzie jest lotnisko w Bombaju (tam nie byłem), ale często to są spore odległości. Musisz przejechać z lotniska do hotelu, przespać się i potem ponownie na lotnisko (chyba, że zsynchronizujesz loty i z lotu głównego od razu przesiadziesz się na lot wewnętrzny, ale to ciężka sprawa, musisz mieć luz na ewentualne opóźnienia).
Tym, że z Khajuraho polecisz do Bombaju (a nie pojedziesz) się nie przejmuj. Oni to mają rozpracowane. W Khajuraho pożegnasz się z kierowcą, a w Bombaju będzie czekał inny kierowca w innym samochodzie :-). Jak weźmiesz jeszcze transport w Bombaju (i zwiedzanie miasta), to też sumarycznie może się opłacać. Im dłuższa usługa - tym taniej, a Wam odpadają transporty na lotnisko i więcej zwiedzicie w Bombaju.

Jak już będziesz miała ten list to wpisz w google "Mumbai travel agency" i wybierz z 10 firm. Kieruj się wyglądem strony (ma być schludna, ale nie za dużo bajerów :-). Na tym etapie nie trać czasu na czytanie opinii. Po prostu wyślij ten list i już :-).
Po 2-3 dniach dostaniesz z pięć odpowiedzi. I wtedy dokładnie przeczytaj co oferują, jaka jest cena. Wpisz nazwę agencji i poczytaj opinie. Jak chcesz, to wyślij do mnie ten list który dostaniesz, to Ci powiem, czy to dobra (wg mnie) oferta.
Jak będziesz miałą ochotę, to możesz się na tym etapie potargować. Napisz np. że oferta jest bardzo dobra, ale niech Ci napisze, który z dni (zwiedzanych zabytków lub hoteli) jest najdroższy, bo dużo jeździcie i to pochłania sporo kasy, więc szukacie oszczędności. Oni wtedy odpiszą, że po przeanalizowaniu mogą zaoszczędzić tu i tam i cena ostateczna będzie tyle :-)

Będą tez chcieli zaliczkę. Możesz się zgodzić na 25-30%. Reszta w gotówce na miejscu. Przelew ma być na konto, które będzie również podane na stronie. Nie zgadzaj się na przelewy na jakieś prywatne konta. Przed wpłatą sprawdź dokładnie opinie. Dobre firmy mają sporo pozytywnych opinii na zagranicznych forach podróżniczych.

Pozdrawiam
Stefan

itala dołączył
25.02.2017

mrbm dołączył
27.07.2015

mrbm 21:49 | 04.03.2017

Ten plan to istny hardcore. Będziesz wykończony i znienawidzisz Indie :) 10 dni (bo nie liczę dni przylotowych i odlotowych) to czas na góra trzy miasta. Dysponując takim czasem podzieliłbym go na Mumbai, Udajpur i błękitny Jodhpur :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl