Forum dyskusyjne

E-visa a Andamany

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Agnes_Aga dołączył
14.03.2017

Agnes_Aga 21:39 | 15.03.2017

Witam!

Czy na podstawie e-wizy nie ma problemu żeby otrzymać pozwolenie na wjazd na Andamany? Czy ktoś już był na e-wizie? Nie pytam o zwykłą wizę wydawaną w ambasadzie zanim pojawiły się e-wizy.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 09:40 | 16.03.2017

e-Tourist Visa (eTV) możesz wyrobić lądując na jednym z lotnisk:
Ahmedabad
Amritsat
Bengaluru
Chennai
Cochin
Delhi
Gaya
Goya
Hyderabad
Jaipur
Kolkata
Licknow
Mumbai
Tiruchirapalli
Trivandrum
Varanasi

Także na Port Blair nie.

Agnes_Aga dołączył
14.03.2017

Agnes_Aga 10:23 | 16.03.2017

Chyba źle sprecyzowałam pytanie... Wiem, że muszę wypełnić wniosek online przed wyjazdem, opłacić go i na tej podstawie w ciągu 72h powinnam otrzymać coś na wzór promesy, dzięki której już na lotnisku w Delhi dostanę wizę. Mam w planach złoty trójkąt a dalej z Delhi lot na Andamany, które figurują jako "Restricted Area" . Wiem też, że na podstawie wizy, którą dostałabym normalnie przed wyjazdem w ambasadzie w Polsce , dostanę na lotnisku w Port Blair pozwolenie na pobyt na Andamanach. Tylko zastanawiam się jak to jest z e-wizą, która funkcjonuje dopiero od 2015 roku , bo lot na Andamany już mam kupiony a na wszystkich forach anglojęzycznych dosyć sprzeczne informacje...

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 09:45 | 17.03.2017

Dlatego nie zawsze dobrze jest szukać na forach, tylko na rządowych stronach:
www.indianvisa-online.org/faqs 

pod spodem:

You are not allowed to visit following Restricted/Protected Areas of India: Ladakh, Sikkim, Arunachal Pradesh, Manipur, Mizoram, Nagaland, Port Blair, Andaman und Nicobar Islands. If you plan to visit these areas you have to apply for a special visa.

Natomiast tutaj:
www.andamans.gov.in/html/entryformality.html 

masz info, że pozwolenie na RAP dostaniesz na lotnisku.

www.go2andaman.com/tourist-faqs/ 

Agnes_Aga dołączył
14.03.2017

Agnes_Aga 09:57 | 17.03.2017

Czyli bez względu na to, czy mam wizę wyrobioną w ambasadzie Indii w Polsce czy dostanę ją na lotnisku w Delhi, RAP bez problemu dostanę na lotnisku w Port Blair . Dzięki ! :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl