Forum dyskusyjne

IRAN PAKISTAN-backpacking

kategoria podróże po świecie

karola84 dołączył
11.03.2008

karola84 19:59 | 04.04.2008

Witajcie,
Planuje podróż z Polski przez Słowacje/Rumunie/Bulgarie/Turcje, IRAN, PAKISTAN do INDII- czy ktos z was orientuje sie jak z bezpieczenstwem? Chodzi glownie o Iran i Pakistan- 2 podróżujące dziewczyny.
Myślalam rowniez o wersji polnocnej czyli przez Kaspijskie do Turkmenistanu, Uzb.,Tadż,Kirg. ale ilość wiz i ich koszt sa chyba za duze na ten raz. Czy ktos z was juz kiedys to zrobil?
Cenne wskazowki bardzo pomocne:)
Pozdrawiam

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 20:47 | 04.04.2008

dalaczam sie do pytania. Sami z bratem z planujemy podroz do Pakistanu i Indii w tym roku. jedyne informacje ktore mam sa dosc stronnicze:) Bedac w Emiratach poznalem sporo Pakistanczykow (glownie taksiarze), ktorzy mowili ze Pakistan jest bezpieczny i super, a Amerykanie to terrorysci i niebezpieczni ludzie...

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:24 | 04.04.2008

Pakistan jest bezpieczny i przyjazny, albo dla Pakistańczyków, albo dla kogoś kto podróżuje mając w ekipie. Rząd oficjalnie jest pro-amerykański, ale ludność ich nienawidzi. Jako mężczyżni i tak macie większe szanse na tę wyprawę, niż dziewczyny :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:19 | 04.04.2008

Nie polecam Pakistanu, jako miejsca bezpiecznego - szczególnie dla dwóch ć się młodych kobiet. Jeżeli już musicie może spróbujcie znależć jakiegoś mężczyznę (przedstawiając go potem jako męża lub brata). O ile jeszcze Islamabad, czy Lahore jest w miarę "bezpieczny", podróżowanie przez góry bez przewodnika może skończyć się tragicznie. Muzułmanie są tam bardzo orodoksyjni. Zresztą nie jesteśmy tam mile widziani. Na wizę do Iranu rezerwujcie sobie trzy tygodnie. Pozdrawiam :)

karola84 dołączył
11.03.2008

karola84 22:19 | 04.04.2008

dzieki Bo1 za informacje i wciaz czekam na kolejne wskazowki od innych:). Chyba i tak trzeba bedzie pomyslec nad meskim towarzystwem. Moze plec przeciwna tez wybiera sie w tamte strony tego lata (planowany wyjazd sierpien).?
Pozdrawiam

MarciaM dołączył
01.08.2007

MarciaM 09:20 | 05.04.2008

Jesli chodzi o Pakistan, to polecam www.naszawyprawa.com,  gdzie jest opisana podroz MArzeny i Wojtka, ktorzy m.in w tym kraju spedzili duzo czasu. O Iranie wiem, ze nalezy sie bardzo konserwatywnie ubrac, co oznacza dla kobiet od stop do glow na czarno. Wowczas ludzie sa niezwykle zyczliwi i pomocni. (moje informacje pochodza od innych podroznikow, sama nie bylam w tych krajach)

bzdink dołączył
15.07.2007

bzdink 11:19 | 06.04.2008

Hej! Byłam w tym roku na takiej wyprawie, do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. W żadnym miejscu nie poczułam się zagrożona, ani niebezpiecznie a podróżowałam dosć ekstremalnie muszę przyznać. Spotykałam tez po drodze samotnie podróżujące dziewczyny i też nie skarżyły się na bezpieczeństwo. Aczkolwiek pewnie łatwiej jest podróżować z facetem, ale bez też dacie sobie rady :-) Pozdrawiam

bzdink dołączył
15.07.2007

bzdink 11:22 | 06.04.2008

Jeśli czhodzi o ubieranie się w Iranie, to chodziłam w długich spodniach, owszem ale w podkoszulkach (kolorowych) z krótkim rękawem, na głowie miałam chustę, ale twarz, szyję, dekolt miałam odsłonięte. Mieszkańcy wszędzie witali nas bardzo serdecznie.

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 20:54 | 06.04.2008

to moze polaczymy sily?
jak juz wsponialme wybieram sie tam z bratem i kumpelem, bialorusinem. mamy dosc spore doswiadczenie w podroznwaniu z plecakiem, ale slowo 'spore' t dosc wzgledne okreslenie. mj mail to klemens69@gazeta.pl

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 11:43 | 06.04.2008

Byłam w Pakistanie cztery razy... trzy razy było super, niestety czwarty był pechowy - wniosek jest jeden. Podstawowych zasad bezpieczeństwa + zasad wynikających z obyczajów, kultury i religii nigdy nie należy lekceważyć

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl