Forum dyskusyjne

Albania 2017

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

Sylwia3112 dołączył
21.03.2017

Sylwia3112 11:09 | 21.03.2017

Poszukuję w miarę aktualnych opinii, zdjęć z Albanii. Wybieram się w tym roku, czytając niektóre opinie z kilku lat wstecz zastanawiam się czy warto? Ubiegłe wakacje spędziłam na Chorwacji, która okazała się moim rajem na ziemi, więc poprzeczka zyskala wysoko ustawiona. Rozczaruje się Albania? Sporo osób mówi, że to najpiękniejszy kraj na Bałkanach. Jadę do Durres. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 11:56 | 21.03.2017

Witaj,

Zacznę może tak, Albania nie rozczaruję Cię. Moim zdaniem jest dużo ładniejsza, a przede wszystkim ciekawsza niż Chorwacja - więcej miejsc do zwiedzania zarówno pod kątem natury jak i historycznym. Zresztą morze jońskie nad którym leży Albania uchodzi za jedno z ładniejszych mórz na świecie. Jedynym minusem, który może się nie spodobać, albo na który należy odrobinę przymknąć oko, to jest to, że Albańczycy po za tym, że są na pewno dużo, dużo bardziej milsi niż Chorwaci zarówno w stosunku do siebie jak i do turystów, to są hmmm...małymi "brudaskami" - rozwijamy cukierka, papierek rzucamy na ziemię...:-))) - jednak należy zaznaczyć że to się zmienia z roku na rok na lepsze, a wiem co mówię, gdyż Albanię odwiedziłem już czterokrotnie własnym samochodem zjeżdżając ją wzdłuż i w szerz. (pierwszy raz byłem tam w 2008 roku, ostatni dokładnie w minione wakacje 2016) Nigdzie nie spotkałem się z niczym złym, ani niebezpiecznym, wręcz przeciwnie.

Piszesz, że wybierasz się do Durres, jest tam fajnie, jednak w minionym roku, samo Durres wyglądało jak jeden wielki plac budowy - należy pamiętać, że Albania jest krajem ciągle i bardzo szybko rozwijającym i rozbudowującym się pod kątem turystyki.

Wybrałbym się jednak dalej na południe tj. gdzieś pomiędzy Wlore, a Sarande - to właśnie tutaj znajduje się tzw. Riwiera Albańska - niesamowite plaże, skałki, góry, bajońskie morze...:-).

Jeśli masz FB, zapraszam do znajomych. Mam tam akurat sporo zdjęć z minionych wakacji właśnie w Albanii...:-)

Sylwia3112 dołączył
21.03.2017

Sylwia3112 12:15 | 21.03.2017

Ojej, dziękuję za wyczerpująca odpowiedź 😊. No, niestety​ zaliczka już wpłacona i nie mam możliwości zmiany regionu bez konsekwencji finansowych. Dokupie jakieś wycieczki fakultatywne żeby zobaczyć te ładniejsze miejsca. Chętnie popatrze na te zdjęcia 👍.

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 10:11 | 24.03.2017

To, że Chorwacja jest większa, to wcale nie oznacza, że ma więcej miejsc do zwiedzania...:-). Ja uważam, że jednak Albania ma więcej takich miejsc, w sumie to sama w sobie jest ciekawa na całej swojej rozciągłości wzdłuż i wszerz, na każdym kroku jest coś ciekawego do oglądania, a Chorwacja to tylko Chorwacja...:-)

No ale nie będę się zbyt mocno sprzeczał, w końcu to tylko moja skromna pinia, chociaż obydwa kraje zjechałem po całości...:-)

dabecja dołączył
25.01.2015

dabecja 22:41 | 23.03.2017

nie no chyba to trochę przesada,ze" jest więcej miejsc do zwiedzania pod kątem natury i historycznym"

Chorwacja jest państwem większym,z masą zabytków.W Albanii jest ubogo pod tym względem.
Z resztą sie zgadzam.Najlepsze miejscówki na południe od LLogary.

dabecja dołączył
25.01.2015

dabecja 14:23 | 26.03.2017

>To, że Chorwacja jest większa, to wcale nie oznacza, że ma więcej miejsc do
>zwiedzania...:-). Ja uważam, że jednak Albania ma więcej takich miejsc, w sumie to
>sama w sobie jest ciekawa na całej swojej rozciągłości wzdłuż i wszerz, na każdym
>kroku jest coś ciekawego do oglądania, a Chorwacja to tylko Chorwacja...:-)
>
>No ale nie będę się zbyt mocno sprzeczał, w końcu to tylko moja skromna pinia,
>chociaż obydwa kraje zjechałem po całości...:-)
No dobrze,to skoro ktoś nowy sie wybiera to proponuję coś wymienic,co jest takiego extra pod względem historycznym i natury.

Na razie mamy tylko ,ze jest ciekawym krajem ale nie wiemy co jest ciekawego.
Jak dla mnie to Albania ma super Riwierę ,ale z zabytkami jest krucho.
Poza zamkiem w Szkodrze,Pałacu Doklecjana nie znajdziemy.
Tam naprawdę mozna sie udac na wypoczynek ale nie na zwiedzanie.

Kosk dołączył
17.02.2016

Kosk 23:48 | 19.04.2017

My wybieramy sie w tym roku do Albani , szlyszelismy duzo o tym kraju . Wybieramy sie camperm na 2-3 tygodni. Jaka Trase moze cie nam polecic, co powinnismy zobaczyc, czy mozna tam na dzika biwakowac ?

Kosk dołączył
17.02.2016

Kosk 23:49 | 19.04.2017

My wybieramy sie w tym roku do Albani , szlyszelismy duzo o tym kraju . Wybieramy sie camperm na 2-3 tygodni. Jaka Trase moze cie nam polecic, co powinnismy zobaczyc, czy mozna tam na dzika biwakowac ?

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 10:12 | 24.03.2017

To, że Chorwacja jest większa, to wcale nie oznacza, że ma więcej miejsc do zwiedzania...:-). Ja uważam, że jednak Albania ma więcej takich miejsc, w sumie to sama w sobie jest ciekawa na całej swojej rozciągłości wzdłuż i wszerz, na każdym kroku jest coś ciekawego do oglądania, a Chorwacja to tylko Chorwacja...:-)

No ale nie będę się zbyt mocno sprzeczał, w końcu to tylko moja skromna pinia, chociaż obydwa kraje zjechałem po całości...:-)

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 11:01 | 27.03.2017

Hehe, ojoj, no to chyba ktoś nie do końca jest poinformowany, bez urazy:

A więc tak:

1) Szkodra i zamek oczywiście
2) Berat - miasto 1000 okien
3) Gijrokastra - miasto 1000 schodów z wielką twierdzą na samej górze
4) Butrint - największe wykopaliska archeologiczne na całych Bałkanach - jeśli nie w całej Europie - de facto dosyć dobrze zachowane
5) Tuż obok Butrint - ruiny zamku Alego Paszy
6) Jezioro Ochrydzkie - i niesamowicie postawiony i malowniczy klasztor u brzegu jeziora
7) Tepelena - z niesamowitym podwieszanym drewnianym mostem o długości około 500m oraz zamkiem - miasto urodzenia Alego Paszy
8) Lezha - zamek oraz starożytne ruiny
9) Apollonia - dosyć dobrze zachowane starożytne greckie ruiny
10) Borsh - i kolejny zamek oraz niesamowite źródła
11) Kruja - stara stolica Albanii z niesamowitym osmańskim zamkiem oraz smokiem...:-) - coś jak nasz Kraków
12) Vlora - i znowu osmański zamek
13) Sarande - na szczycie znajduje się stary zamek Sulejmana Wielkiego - teraz jest to restauracja i dyskoteka - działa tylko wieczorem
14) Cały okrąg Elbasen - niezliczone ilości zabytków oraz zamków - cieżko wymieniać każdy
15) Permet - urokliwe i bajkowe miasteczko - niedaleko znajduje się (3 w 1):
a) stary osmański most, który daje początek:
b) niesamowitemu kanionowi Lengerica, na początku którego oraz wzdłuż niego
c) ulokowane są termalne siarkowe i lecznicze źródła - woda nie dość że przejrzysta to bardzo ciepła
16) Kanion rzeki Osum - przeogromny - tutaj również znajduje wielkie, stary i osmański, kamieny most
17) Przełęcz Llgora - bajońskie widoki
18) Himare - i kolejny zamek na wysepce w świetnym miejscu
19) Góry przeklęte i zapomniana przez cywilizację wioska Theth
20) Syri Kalter - niebieskie oko - niesamowite zimne źródła z bajońskimi kolorami wody, a sama woda w nich jest tak przejrzysta, jakby jej tam w ogóle nie było - podwodna jaskinia
21) Durres - starożytny amfiteatr
22) Petrele - ruiny, zabytki oraz zamek
23) Porto Palermo - stary wojskowy port z tajemniczym zamkiem na półwyspie
24) cały obszar regionu Kukes - niezapomniane widoki przyrody
25) Lukowa i okolice - bardzo dużo zatopionych wraków statków nawet sprzed ileś set lat

oj trochę się zmęczyłem i z pamięcią już kiepsko, ale to są miejsca które mi najbardziej zapadły w pamięć, a jest tego jeszcze więcej....:P

Pozdrawiam

dabecja dołączył
25.01.2015

dabecja 16:19 | 27.03.2017

Nie no rzeczywiście Chorwacja sie chowa .

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 11:32 | 27.03.2017

Aha i byłbym zapomniał, jeszcze jest wyspa Sazan - do nie dawna tylko wojskowa wyspa - nie dostępna dla zwiedzających. Obecnie już dostępna, a tam niezliczone ilości bunkrów, które są połączone tunelami, wieże strzelnicze i inne, a wszystko to na wypadek ataku nuklearnego....:-))))

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 22:29 | 28.03.2017

Hehe, no nie od tak, napisałem w pierwszym poście, że Albania według mnie ciekawsza jest niż Chorwacja (cały czas dalej podkreślam, że według mnie), a to na prawdę jest raptem mała cząstka tego co można znaleźć i spotkać w Albanii...:-))).

Albania jest po prostu w dalszym ciągu nie odkryta przez turystów, a tym bardziej mało opisana i ciężko trafić na niektóre informacje, co i gdzie znaleźć...:-)

Pozdrawiam i miłego zwiedzania jak ktoś będzie gdzieś w pobliżu tych miejsc co opisałem...:-)

Sylwia3112 dołączył
21.03.2017

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 14:43 | 27.03.2017

Wszystko to zwiedziłem oraz jeszcze więcej i mogę z czystym sercem polecić, iż na prawdę warto!

Albania to na prawdę świetny kraj z bardzo miłymi i sympatycznymi mieszkańcami, w dodatku jeszcze mało odkryty przez turystów, którzy na razie bardziej skupiają się nad nadmorskimi kurortami i plażami do wylegiwania się na słońcu...co oczywiście nie jest złe, ale ten kraj ma dużo, dużo więcej do zaoferowania niż się z początku wydaje niektórym...:P

Jan wedrowniczek dołączył
18.04.2017

Jan wedrowniczek 21:03 | 24.05.2017

Czy ktos wie czy w albani mozna kupic oliwe z oliwek jezeli tak to prosze o adres

marzenka.topoffice@gmail.com dołączył
25.06.2017

marzenka.topoffice@gmail.com 19:05 | 25.06.2017

Witam czy orientuje się Pan jak z przeprawą promową z Sarandy lub Igumenitsy na korfu nadmienie iż wybieramy się autem 4 osobową rodzinką czarnogóra ,albania i chcielibyśmy dostać się na korfu ,nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat .Może jakieś dodatkowe wskazówki ? dotyczące tego kraju, będę bardzo wdzięczna.

Stacja Bałkany dołączył
27.03.2017

Stacja Bałkany 11:08 | 30.03.2017

>Poszukuję w miarę aktualnych opinii, zdjęć z Albanii. Wybieram się w tym roku,
>czytając niektóre opinie z kilku lat wstecz zastanawiam się czy warto? Ubiegłe
>wakacje spędziłam na Chorwacji, która okazała się moim rajem na ziemi, więc
>poprzeczka zyskala wysoko ustawiona. Rozczaruje się Albania? Sporo osób mówi, że to
>najpiękniejszy kraj na Bałkanach. Jadę do Durres. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
>

Mi Albania się bardzo podobała. Aczkolwiek myślę że nie jest chyba aż tak piękna jak Chorwacja, natomiast na pewno dużo tańsza i nie taka komercyjna. Nad morze w Albanii polecałbym Himare, my byliśmy w Sarandzie i Ksamilu i tak średnio nam się podobało, nasze wrażenia tutaj:

www.stacjabalkany.pl/balkany/albania/ 

Bardzo polecam piękna Gjirokastrę:

www.stacjabalkany.pl/albania-gjirokastra/ 

Natomiast tak w ogółe to Czarnogóra jest fantastyczna, natomiast w Albanii niektóre rzeczy mogą razić np jak samowolka budowlana czy niestety problem śmieci....

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 10:04 | 26.06.2017

>Witam czy orientuje się Pan jak z przeprawą promową z Sarandy lub Igumenitsy na korfu
>nadmienie iż wybieramy się autem 4 osobową rodzinką czarnogóra ,albania i
>chcielibyśmy dostać się na korfu ,nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat
>.Może jakieś dodatkowe wskazówki ? dotyczące tego kraju, będę bardzo wdzięczna.

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 10:13 | 26.06.2017

>Witam czy orientuje się Pan jak z przeprawą promową z Sarandy lub Igumenitsy na korfu
>nadmienie iż wybieramy się autem 4 osobową rodzinką czarnogóra ,albania i
>chcielibyśmy dostać się na korfu ,nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat
>.Może jakieś dodatkowe wskazówki ? dotyczące tego kraju, będę bardzo wdzięczna.

Witaj Marzenko...:-).

Dopiero w tym roku właśnie planuję przeprawę promową z Sarande na Korfu, również samochodem. Tak więc tajniki takiej przeprawy poznam dopiero po tych wakacjach...:-)...a wybieram się tam tj. może inaczej wakacje zaczynam od około 07.07.17, ale najpierw na celownik wziąłem sobie Bośnię i Hercegowinę do zwiedzania - myślę, że tak koło 7 dni mi to zajmie - później już właśnie jazda prosto do Sarande, tam mam nadzieję trafić na prom i na Korfu. To co na pewno wiem, to to, że takie promy tam są i zabierają samochody, chyba całe 4 samochody na raz...xD...wiem też, że pod samym portem w Sarande można zakupić bilety na owy prom, natomiast nie wiem, jak wyglądają terminy, tj. jak kupię takie bilety, to czy tego samego dnia się przeprawiam, czy może następnego, czy jeszcze później...:-))))). Mam nadzieję, że nie jest to prom zbyt mocno oblegany przez samochody...no ale cóż niestety okaże się na miejscu...

Sylwia3112 dołączył
21.03.2017

Sylwia3112 14:23 | 31.03.2017

Nad Czarnogórą też myślałam właśnie :) Problem śmieci... wiele osób zwraca na to uwagę, ale myślę że wszystko warto zobaczyć na własne oczy, dzięki za linki, chętnie popatrzę ;)

dabecja dołączył
25.01.2015

dabecja 22:03 | 31.03.2017

>Nad Czarnogórą też myślałam właśnie :) Problem śmieci... wiele osób zwraca na to
>uwagę, ale myślę że wszystko warto zobaczyć na własne oczy, dzięki za linki, chętnie
>popatrzę ;)

Możesz napisać ,gdzie byłas w chorwacji?
Problem śmieci w przypadku Czarnogóry jest podnoszony w porównaniu z Chorwacja.
Jak porównasz Czarnogórę i Albanię ,to bedziesz miała to samo.
Jak dla mnie to głównym problemem jest brak zwykłych kontenerów.
Tam kazdy wystawia przed dom,reklamówki i one są wszechobecne.
Nie ma tam klasycznych smieciarek,tylko,jezdza samochody z otwartą " paka"
i tam wrzucają.Czasami sa to punkty gdzieś na skrzyżowaniu ,gdzie są znoszone.Ciasne uliczki ,mogą utrudniac.
Według mnie nie ma co przesadzać.W miastach typu Budva ,czy Kotor w miejscach odwiedzanych przez turystów,ten problem nie występuje.

Zobacz sobie relacje na forum albańskim.

Nie wiem na co sie nastawiasz ale Duress ,chyba Cie nie zachwyci.

Sylwia3112 dołączył
21.03.2017

Sylwia3112 17:58 | 01.04.2017

Właściwie to jadę do Golem, może to troszkę ratuje sytuację ;) byłam na Półwyspie Pelješac, w miejscowości Kuciste, na przeciwko Korculi

Stacja Bałkany dołączył
27.03.2017

Stacja Bałkany 10:13 | 01.04.2017

Albania też jest fajna ale jednak w Czarnogórze podobało mi się dużo bardziej. Jeśli myślisz o wakacyjnym wypoczynku to chyba Czarnogóra będzie ciekawsze. Jutro lecę na 5 dni do Zatoki Kotorskiej, którą bardzo polecam:

www.stacjabalkany.pl/11-najpiekniejszych-zdjec-zatoka-kotorska/ 

Przywiozę też najnowsze info zwłaszcza o cenach

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 14:32 | 02.04.2017

To fakt Zatoka Kotorska jest śliczna w Czarnogórze, jednak nie jest nad samym morzem, a przynajmniej ciężko powiedzieć, że jest nad morzem...:-). Okolice Budvy i Sv. Stevana są też super i już są nad samym morzem. No ale wiadomo każdy lubi co innego...:-).

No i jednak mimo wszystko wydaje mi się, że w Albanii są ładniejsze plaże niż w Czarnogórze. Za to góry są świetne i chyba fajniejsze w Czarnogórze - okolice Żabijaku - góry Durmitor - są wręcz bajkowe.

Dodatkowo te kaniony rzeki PIVA z kolorową wodą, oraz tunelami w żywej skale, gdzie jeszcze dodatkowo są skrzyżowania - no niesamowite wręcz...xD...lub też kanion rzeki TARA, mało kto wie, ale jest to najgłębszy kanion w Europie, i jeden z najgłębszych w ogóle na świecie (chyba 3 czy 4 w kolejności), co więcej tam właśnie na tym niesamowitym moście nad kanionem kręcono komandosów z Navarony...:-)

Sylwia3112 dołączył
21.03.2017

Sylwia3112 10:16 | 19.04.2017

Czyli w przyszłym roku stawiam na Czarnogórę:)

orciobiq dołączył
22.06.2016

orciobiq 19:37 | 30.04.2017

Witam serdecznie
Byłem z żoną w Albanii pierwszy raz w 2011 roku. Wtedy powiedzieliśmy "pierwszy i ostatni raz". Ale w 2015 roku koleżanka pokazała nam zdjęcia z południa (Ksamil i opowiedziała o południu) i wybraliśmy się tam w czerwcu 2016. Czy mi się podobało?
ZAKOCHALIŚMY SIĘ szczególnie właśnie w Ksamilu.

Od tego czasu byliśmy tam jeszcze w październiku a teraz byłem tam jeszcze się zregenerować w kwietniu. Cudowni pracowici ludzie, standard coraz lepszy miejsc noclegowych, ale problem znaleźć ludzi mówiących po polsku albo dobrze po angielsku no i standardy często jeszcze nie europejskie.

Trzeba wiedzieć, gdzie się stołować, gdzie jest dobry nocleg i która plaża tania i pozwalają zjeść własne jedzenie. Jak to się wie, to więcej już człowieka nie ciągnie do Chorwacji, czy do Grecji.

Postanowiliśmy pomóc, w wyniku czego powstało ksamil.pl z praktycznymi poradami, informacjami i namiarami.
Polecamy Ksamil jako spokojne miejsce, gdzie można naprawdę odpocząć w rajskich warunkach i zjeść i nocować w dobrych warunkach.

anmaar dołączył
27.04.2014

anmaar 22:01 | 08.05.2017

Wróciłem z tygodniowego pobytu w północnej Albanii. Jechać z pewnością warto. Kraj kontrastów, widoczne pozostałości czasów postkomunistycznych mieszają się z inwestycjami XXI wieku. Byłem w Durres Plazh. To część miasta z hotelami, knajpkami, oddalona o kilka kilometrów od właściwego - dla mnie ciekawszego centrum, położonego na zachód od portu dzielącego miasto na wspomniane dwie części. Podstawowa rzecz, która stanowiła dla naszej rodziny problem to trudność z płatnością kartami kredytowymi. W Durres Plazh znaleźliśmy tylko jedną restaurację i jeden sklep sieci Ekstra Market, w centrum Durres było nieco więcej lokali na promenadzie nadmorskiej. W mniejszych miejscowościach płatność tylko gotówką w euro lub lekach. Oczywiści są bankomaty, ale np. Unicredit banku nie znalazłem. W Tiranie oraz na przydrożnych stacjach benzynowych np. Lukoil posługiwanie się kartą nie stanowi problemu. Za 1 euro w kantorze można dostać 134-136 leków. Benzyna i ropa kosztuje ok.150-170 leków za 1 litr, LPG 55 leków. Drogi poprawne, należy uważać na dziury, pieszych, pojazdy zaprzęgowe, do tego styl jazdy południowy, kto odważniejszy ten jedzie, ale bez przesady znam miejsca trudniejsze do jazdy np. Neapol czy Palermo. Parkingi w większości darmowe, jedynie w ścisłym centrum Tirany zapłaciliśmy 200 leków parkingowemu (za pokwitowaniem) za 2 godziny postoju. Hipermarketów raczej niewiele. Widzieliśmy 2 w Durres i 3 przy wjeździe do Tirany właśnie od strony Durres. Ceny za obiad z deserem dla 3 osób przy samej plaży kształtują się w granicach 80-120 PLN. Np. pizza 400-600 leków, kawa bardzo tania ok. 50-70 leków, byrek na mieście 70 leków, zupa 200-300 leków, bochenek chleba 60 leków, suflet z lodami 250 leków. Jeśli szukacie gazowanej mineralnej polecam niebieską butelkę firmy Glina. Nocleg bez ambitnego szukania 25 euro dla 3 osób ze śniadaniem, sprzętem do plażowania (leżak, materac, parasol) w Plazhi San Pietro. Plaże w Durres piaszczyste ale bez szału. Najładniejsze dla nas były w Plazhi San Pietro na północ od Durres i w Spille na południe od miasta. Generalnie w rejonie Durres plaże piaszczyste, puste, w większości nie sprzątane z zawartości wyrzucanej przez morze.Praktycznie przy każdej plaży czynne bary z atrakcyjnymi cenami. Największe wrażenie na nas zrobiła Kruja - pięknie położone górskie miasteczko z imponującym zamkiem, bazarem z pamiątkami, nieco rozczarował Berat - być może dlatego iż zwiedzaliśmy go w 30stopniowym upale - choć zabudowa może imponować. Tirana ładna, ale bez szału, Szkodra wypieszczona z ładnym zamkiem, a Durres również ma swój klimat. Divjaka z leśnym rezerwatem warta odwiedzenia, ale brakuje tam plaży z prawdziwego zdarzenia. Co rzuca się w oczy w Albanii: mnóstwo bunkrów, pełno myjni samochodowych, stacje benzynowe na każdym kroku, osły i konie ciągnące pojazdy zaprzęgowe, zjazdy z dróg szybkiego ruchu wprost na posesje, bardzo dużo policji drogowej - choć nas nikt nie zatrzymywał, wałęsające się psy co ciekawe chipowane, krowy i owce pędzone po drogach, kanały uliczne bez kratki zabezpieczającej, tanie jedzenie w tym np. wyszukane dania z owocami morza, choć owoce w cenach jak u nas, duża liczba meczetów przy mizernej religijności Albańczyków, stare mercedesy, mężczyźni grający w domino, maskotki na domach - ponoć na odstraszenie złych duchów, trwająca budowa niezliczonej ilości apartamentów i hoteli, pociągi rodem z połowy ubiegłego wieku, górskie krajobrazy. Reasumując warto pojechać.

JerzyM73 dołączył
20.03.2015

JerzyM73 22:53 | 06.06.2017

Sporo info możecie uzyskać na forum albańskim na które serdecznie zapraszam.
Ja w tym roku będę już 3 raz w Himare

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl