Forum dyskusyjne


True Kenya - Kenya Asante Sana Polska

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

KenyaAsanteSanaPolska dołączył
09.04.2017

KenyaAsanteSanaPolska 17:24 | 09.04.2017

Kenia to kraj wielu kontrastów, które zadziwiają nas co krok.
Z jednej strony rajskie widoki, a z drugiej strony bieda tubylców. Z jednej strony bieda tubylców, a z drugiej strony ich uśmiechnięte twarze.
Z jednej strony pełne przepychu hotele dla cudzoziemców, a z drugiej strony trudne do wyobrażenia chaty wykonane z patyków, liści palmowych oraz mieszanki gliny i krowiego łajna. Z jednej strony te wspomniane chaty wykonane z patyków, liści palmowych oraz mieszanki gliny i krowiego łajna, a z drugiej strony ich życzliwość wobec każdego przybysza.
Dla nas Europejczyków, wszechobecna bieda, która przeplata się z serdecznymi gestami kierowanymi od tubylców do każdego przybysza jest trudna do zrozumienia. Przyzwyczajeni jesteśmy do narzekania, braku czasu (może i chęci) na okazywanie innym serdeczności, tutaj w Kenii jest z goła inaczej. Tutaj w Kenii pod tym względem nie jest normalnie (jak wszędzie w tzw. "cywilizowanym świecie") i żeby tego doświadczyć trzeba tutaj chociaż raz przyjechać. Muszę od razu przestrzec przed poważnym zagrożeniem - tutaj się wraca, Kenia wciąga, uzależnia - fascynująco uzależnia. Nas, tzn. mnie z żoną, też to spotkało, przyjechaliśmy tutaj raz przez przypadek i musieliśmy wrócić i wiemy, że będziemy wracać. Legenda mówi, że człowiek wyszedł z terenów obecnej Kenii - może coś w tym jest.
Założyliśmy fundację, która postawiła sobie za cel, chociaż trochę zmniejszyć kontrasty o których wspomniałem na początku - czy nam się uda, do końca na pewno nie. Jeśli chcecie prawdziwe życie w Kenii zapraszam do odwiedzenia naszej strony na Facebooku:
www.facebook.com/KenyaAsanteSanaPolska/ 
pozdrawiam
Robert


KenyaAsanteSanaPolska dołączył
09.04.2017

KenyaAsanteSanaPolska 22:45 | 29.07.2017

Miło mi poinformować, że mamy już stronę internetową, która pokazuje Kenię jakiej nie pokaże Wam żaden rezydent podczas fakultatywnych wycieczek przez nich organizowanych. Zapraszamy na stronę:
pomagamywkenii.org.pl/ Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl