Forum dyskusyjne

Samochód na wyprawe

kategoria podróże po świecie

major dołączył
06.04.2008

major 22:31 | 06.04.2008

Witam
Razem z 5 znajomych planujemy wspólna wyprawe wokół świata.
planujemy pojechać 2 samochodami, tutaj chciałbym poprosić Was o pomoc i rade, jakie samochody polecacie na tak trudna i długą trasę.

muszę wspomnieć że będziemy jechać po kamczatce, alasce, tybet, ameryka południowa więc musi to być wytrzymałe auto.

z góry wielkie dzieki.

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 22:54 | 06.04.2008

Możesz wybrać jedną z ikon - Land Rovera Discovery, Toyotę Land Cruiser, Nissana Patrola lub Mercedesa G. Wiele zależy od zasobności portfela. Ja na podobne wyprawy tylko o mniejszym zasięgu wybieram VW Tuarega 3.0 TDI z manualną skrzynią, reduktorem i pneumatyczną regluacją prześwitu.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:40 | 06.04.2008

zdajecie sobie sprawe jak mało realny jest to plan?chyba ,że macie gigantyczny budżet..

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 23:02 | 06.04.2008

A tak na marginesie to pytanie jest trochę zaskakujące. Z reguły ludzie, którzy organizują takie przedsięwzięcia mają tak wielkie doświadczenie, że nie zadają tak podstawowych pytań. To tak jakby napisać:"planuję zagrać koncert w filharmonii ale jeszcze nie wiem na jakim instrumencie - może ktoś podpowie na jakim się fajnie gra?"
Chyba jeździsz jakimś samochodem i masz rozeznanie czy to auto się nadaje czy nie????

major dołączył
06.04.2008

major 22:59 | 06.04.2008

nie ma rzeczy nie możliwych. ale tak wiemy jakie są koszty.
więc w naszej opinii jest to realne choć trudne do zrealizowania.

major dołączył
06.04.2008

major 23:10 | 06.04.2008

Do tej pory raczej nie jeździliśmy samochodami, dlatego te pytanie. ale oczywiście mamy swoje poglady na ten temat, warto jednak poznać opinię innych bardziej doświadczonych. osobiście moim typem jest Toyota LC ale ... zawsze jest jakies ale.

julek dołączył
06.07.2006

julek 21:26 | 10.04.2008

kolego na takie wyprawy wybiera sie najprostrze auta gdzie jest najmniej elektroniki i choc jestem posiadaczen G klasy to powiem ze choc to nie sportowe auta ale proste w naprawie i czesci pasuja od wielu mercow ale nie sugeruje ! Landrowerem zajedziesz sie na smiersc chyba ze Discovery do 98r bo to tez prosta jak cep konstukcja ale nikt ci z czesciami nie pomoze. Ja 6 czerwca wybieram sie na Rosje tez autami terenowymi wlasnie jestem w porzygotowaniu sprzetu , ale najczesciej wysiadaja ludzie nie auta.
pozdrawiam!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl