Forum dyskusyjne

Syria Jordan Izrael pytanie

kategoria podróże po świecie

kraj Syria

macieknyc dołączył
04.03.2008

macieknyc 05:46 | 07.04.2008

Witajcie

W Maju wybieram sie do Syri, Jordanu i Izraela, Zamierzam przyleciec do Damaszku i odleciec z Telawiwu. Wiem ze te dwa kraje nie lubia sie ze soba. Oczywiscie nie powiem w Syri ze jade do Izraela ale czy moga sie mnie pytac o bilet powrotny na lotnisku w Syri, czy moge pwiedziec ze nie mam i wracam na przyklad pociagiem? Czy ktos byl w podobnej sytuacji?
Prosze o informacje.
Maciek

moonisia dołączył
25.03.2008

moonisia 16:17 | 07.04.2008

Z pieczatką syryjską w paszporcie możesz miec problem z przekroczeniem granicy z Izraelem i na odwrót.

luksen dołączył
24.11.2006

luksen 17:17 | 07.04.2008

Na pustyni w Jordani poznałem polaka który mieszka od zawsze w USA i niby był jakims filmowcem i krecił film w Izraelu.Postanowił wyskoczyć na kilka dni do Jordani.Pomimo konkretnych papierow jakie pokazywał na granicy ktore mowily jasno kim jest i co robi to mial facet problemy i gdyby nie pomoc jakiegos arabskiego kumpla po fachu to nie wjechał by do Jordani...wydaje mi sie ze kazdy przewodnik informuje o tych problemach.

macieknyc dołączył
04.03.2008

macieknyc 17:50 | 07.04.2008

Ja bede jechal odwrotnie, Syria, Jordania i Izrael takze nie bede mial pieczatek z Izraela. Zastanawiam sie rowniez czy moga byc problemy z wjazdem do Izraela jezeli bede mial pieczatke z Syri?

MarciaM dołączył
01.08.2007

MarciaM 21:32 | 07.04.2008

W te strone, tzn do Izraela, poza przepytaniem i wszelkimi wyjasnieniami, ze jestes turysta, nie powinno byc problemu (moja przyjaciolka wjechala do Izraela majac wize syryjska w paszporcie sprzed miesiaca). Natomiast ja sie zastanawiam, czy nie bedziesz mial problemow z wjazdem DO Syrii, gdy masz bilet powrotny wykupiony z Izraela, czyli oznacza, ze na pewno tam jedziesz, mysle ze to warto byloby sprawdzic. Nie znam nikogo z podobna historia, ale moge popytac. Na wniosku o wize do Syrii jest tylko pytanie odnosnie tego, czy BYLES w Izraelu. Przy kupowaniu wizy do Jordanii tez wypytuja skad i dokad, ale z tego co pamietam, to nie sprawdzaja biletow lotniczych, wiec teoretycznie mozna po prostu powiedziec, ze z Syrii wracasz do Polski (i masz bilet lotniczy z Damaszku).

ania_flower dołączył
07.03.2008

ania_flower 13:15 | 08.04.2008

Ja wybieram sie we wrześniu - Liban, Syria i Jordania. Czy załatwiać wizy juz w Polsce czy na granicy, bo slyszałam, że jako samotna kobieta mogę mieć problem w Libanie i mogą mnie nie wpuścić. Czy ktoś coś wie na ten temat?

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:38 | 28.07.2010

Podając jakiekolwiek informacje zadajmy sobie trochę trudu aby je chociaż spróbować zweryfikować by nie wprowadzać - celowo czy nieświadomie - zamiesznaia i potencjalnych następców w błąd.

Jordania w 1994 roku podpisała pokój z Izraelem i od tej pory ze lepszym lub gorszym skutkiem utrzymuje z nim stosunki dyplomatyczne. Co za tym idzie nie ma większych problemów - poza może biurokratycznymi pomiędzy podróżowaniem pomiędzy Izraelem i Jordanią. Także mając polski paszport można spokojnie wlecieć, wjechać czy wpłynąc do Izrela i następnie udać się do Jordanii lub odwrotnie. Oczywiście po dopełnieniu formalności w postaci ewentualnych wiz, ważności paszportu, odpowiednich przejść granicznych itp

Natomiast nawet mając ważną wizę syryjską nie ma się pewności że zostanie się wpuszczonym do Syrii. Szansę na wjazd na pewno przekreśla stempel graniczny z Izraela (przez Syrię uznawanego za okupowane ziemię palestyny) lub choćby z okolicznych lądowych przejść granicznych np w Sharm el Sheikh czy Tabie. W drugą stronę tzn z pieczątką Syrii do Izraela teoretycznie można ale należy liczyć się ze specjalnym traktowaniem na granicy, wypytywaniem i również możliwością cofniecia.

Podsumowując: ze śladami pobytu w Izraelu do Syrii na pewno się nie dostaniemy (można prosić o nie wbijanie wizy izraelskiej do paszportu podczas przekracznia granicy), ze sladami pobytu w Syrii można próbowac dostać się do Izraela ale bez gwarancji.

MarciaM dołączył
01.08.2007

MarciaM 00:42 | 09.04.2008

Do syrii zalatwiasz w pl, trwa to kilka dni. Do jordanii kupujesz na granicy. Do Libanu zdaje sie zalatwiasz w Damaszku (nie bylam, czytalam, ze zdarzaly sie dawniej problemy teraz chyba nie)

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:40 | 28.07.2010

Powyższy tekst dotyczy postu luksen-a o wjeżdżaniu z Izraela do Jordani oczywiście - nie wiem dlaczego pojawił się tutaj :(

iwusia3 dołączył
31.05.2010

iwusia3 18:35 | 30.07.2010

Byłam w Libanie w kwietniu, bez problemu otrzymasz wizę na lotnisku

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl