Forum dyskusyjne

Tunezja - co warto zobaczyć z bazą w Sousse

kategoria podróże po świecie

kraj Tunezja

cabrio dołączył
12.07.2016

cabrio 20:39 | 25.04.2017

Wybieram się do Tunezji na wczasy z planem wypożyczenia samochodu i pozwiedzania tego kraju (8 dni w Sousse). Na pewno ktoś już zaliczył taką wycieczkę, proszę więc o rady, gdzie jechać, jak sobie rozłożyć plan, żeby udawało się codziennie wracać do hotelu, ewentualnie 1 - 2 noce spędzić poza. Z góry dzięki za rady!

JP69 dołączył
30.03.2016

JP69 21:46 | 25.04.2017

Hej

Lecicie w piatek 28.04 z Lipska?

cabrio dołączył
12.07.2016

cabrio 21:56 | 25.04.2017

>Hej
>
>Lecicie w piatek 28.04 z Lipska?
>

O nie nie, 8 czerwca z Katowic.

Weronke dołączył
25.04.2017

Weronke 22:30 | 25.04.2017

Dobry wybór, Tunezja jest super. My pojechaliśmy 3 lata temu na wypoczynek, żeby leżeć i paść brzuchy, ale kraj oczarował nas w takim stopniu, że prawie cały urlop spędziliśmy jeżdżąc z miejsca na miejsce, popijając herbatkę i kupując ceramikę na targowiskach (na marginesie, w Tunezji zostaliśmy zbieraczami ceramiki). W zasadzie wszędzie da się dojechać, czasem może faktycznie potrzeba 2 dni, ale wszystko to jest logistycznie łatwe, a jazda samochodem w Tunezji jest dodatkową frajdą. Mogę polecić Ci moje top 3 miejsc, które warto odwiedzić. Pierwszym z nich jest amfiteatr w Al-Dżam, gigantyczna budowla z czasów rzymskich. Przypomina koloseum, tylko z lepszą scenerią, dlatego na mnie osobiście zrobił większe wrażenie. Drugim miejscem, którego nie można przegapić jest Wielki Szot – gigantyczne słone jezioro, w lecie zamienia się w solną pustynię, co robi w pełnym słońcu piorunujące wrażenie. Trzecim must see jest Sahara – warto się wybrać i zobaczyć ten nieprzepastny ogrom piachu. No i koniecznie przejechać się na wielbłądzie. Na oglądanie pustyni polecam zachód słońca – wrażenia do końca życia!

cabrio dołączył
12.07.2016

cabrio 00:06 | 28.04.2017

Ok, to już widzę po mapie, że chyba będzie trochę tych wypadów na dwa dni, albo raz a porządnie - na 3-4. Piszesz o jeziorze, też słyszałem że warto. A powiedz, czy byliście w Tamaghzie? Z tego co widziałem na mapie, znajduje się blisko słonego jeziora Chott, a zdjęcia są absolutnie fenomenalne. Z drugiej strony, skoro już będę praktycznie w górach, to może macie coś jeszcze do polecenia w tamtych rejonach. P.S. Google pokazuje z Sousse samochodem 380 km w tamte rejony i 5 godzin drogi. Czy to jest wykonalne?

Weronke dołączył
25.04.2017

Weronke 17:10 | 03.05.2017

Tamerza super, ale w okolicy znajdują się moim zdaniem jeszcze bardziej spektakularne oazy. W niewielkiej odległości chociażby Chebika, gdzie kręcone były niektóre sceny do Angielskiego pacjenta. W Tamerzy o ile dobrze pamiętam, kręcili sceny do W pustyni i w puszczy, ale za to nie dam głowy pod topór, musiałbyś to sprawdzić. W każdym razie, polecam oazy w górach Atlas bo są zjawiskowe, zwłaszcza jako kontrast do pustynnych krajobrazów. W Chebice wodospad z cudną błękitną wodą wygląda jak z bajki. Warto się w nim wykąpać, wspaniałe uczucie.

Dustaya dołączył
04.05.2017

Dustaya 21:15 | 04.05.2017

Ja Ci polecam Park Narodowy Ichkeul. Północna część kraju, niedaleko miasta Bizareta. Moje wielkie zaskoczenie na plus. Dotarłam tam podczas moich drugich odwiedzin w Tunezji w 2015 (teraz właśnie przygotowuję się do czwartych :)). Nie byłam specjalnie podjarana tamtym miejscem, ale jak już zdecydowaliśmy to pojechaliśmy. I muszę przyznać, że było to genialne doświadczenie. To miejsce ma coś w sobie, z jeziorem i najwyższym szczytem gór tunezyjskich Dżabal asz-Szanabi. Park jest wpisany na listę UNESCO ze względu na to, że jest schronieniem dla ptaków wędrownych. My mieliśmy to szczęście, że byliśmy w sezonie migracyjnym, a dwa, wcześnie rano, więc mogliśmy podziwiać m.in. flamingi. Do tego przypadkowo natrafiliśmy na gorące wody, do których ochoczo wskoczyliśmy i to był naprawdę miły akcent tej wycieczki :) Plusem parku jest to, że jest mało turystów, a stosunkowo dużo lokalnych, co jest miłą odskocznią gdy podróżuje się według planu zawierającego must-see. Sama Bizerta bardzo przyjemna, warto przespacerować się po medinie.

cabrio dołączył
12.07.2016

cabrio 20:20 | 06.05.2017

Hej, dzięki za Wasze podpowiedzi, z tego co widzę to nieźle się zagalopowałem i ciężko będzie przełożyć chęci i zamiary na czyny hehe. Gdybym chciał zobaczyć wszystko co sobie do tej pory znalazłem, to nie dość, że stopy bym nie postawił w hotelu w Sousse, gdzie już pobyt w ramach wypoczynku wykupiłem, ale pewnie nawet w te 8 dni nie dałbym rady. Dlatego niestety północ kraju i trekking parku odpada, pewnie raczej uderzę na zachód, do tych pięknych oaz i na Saharę, do Berberów i oglądnąć jezioro. Do tego El-Jam i to chyba będzie wszystko. Mooże uda się zahaczyć o Dżerbę, ale słabo to widzę.

Dustaya dołączył
04.05.2017

Dustaya 15:55 | 07.05.2017

Znam to przeciążenie planami w stosunku do możliwości aż za dobrze :) Ale słuchaj, do Tunisu pewno pojedziesz, a warto (Kartagina, Sidi Bou Said w bezpośredniej okolicy, których to nie można pominąć), a stamtąd już niedaleka droga do Bizerte i Ichkeul. Szkoda by było nie odwiedzić tych miejsc. El-Jam zobacz koniecznie, wybierz się na Saharę i oaz, a odpuść sobie tym razem Djerbę. To jest moja rada. No i posiedź w Sousse, poleniuchuj i połaź uliczkami medyny, poszwendaj się po knajpkach i targach, bez tego wyjazd nie będzie kompletny. Powodzenia!

cabrio dołączył
12.07.2016

cabrio 23:05 | 09.05.2017

No właśnie dosć poważnie myślę o pominięciu stolicy. Niby nie jest daleko, ale gdyby brać pod uwagę Bizertę i trekking w parku to dochodzą do tego dodatkowe dwa dni jak nic. A przypominam, mam tylko 8 dni, czyli realnie 7 na robienie czegokolwiek. A mam wplanach również skorzystanie z uroków ciepłego piasku wody w Sousse. Tak więc pewnie tę północ zostawię sobie na raz następny. Nie chcę galopować jak oszalały, wolę mniej, a intensywniej.

Weronke dołączył
25.04.2017

Weronke 20:55 | 13.05.2017

Właśnie… jak będziesz w Sousse to przejedź się też do Kairuan. To miasto meczetów, piękne architektonicznie. Znajduje się tam jeden z wielkich meczetów islamu, ponoć 7x pielegrzymka tam równa się jak raz do Mekki. Na starówce znajduje się potężny targ, gdzie znajdziesz prawie wszystko. A z Sousse to rzut beretem, około godziny drogi.

kasodron dołączył
11.05.2017

kasodron 21:07 | 18.05.2017

Może ktoś z Was ma świeże i wiarygodne informacje na temat możliwości samodzielnego wyjazdu do Tunezji: czy da się to w ogóle załatwić i czy się to opłaca. Potrzebna jest wiza, ale słyszałem, że ciężko ją dostać przy indywidualnym ubieganiu się, że potrzebne jest zaproszenie od Tunezyjczyka itp. itd. Chcę wyjechać i zastanawiam się jak to sobie zorganizować: wziąć wypoczynek czy czarter.

Weronke dołączył
25.04.2017

Weronke 17:14 | 25.05.2017

Nie jest to prawda, te informacje są chyba sprzed 10 lat. Wjazd na teren Tunezji jest bezwizowy, żadnych stresów, żadnych problemów. Nie trzeba żadnego zaproszenia. Bez wizy można przebywać 3 miesiące w celach turystycznych i ważne żeby paszport był ważny przez co najmniej nastepne 3 miesiące (chyba od daty wjazdu na teren Tunezji, ale nie jestem pewna). Natomiast wprowadzili opłatę na granicy, w wysokości jakichś 50 zł (chyba). To taka opłata jak u nas podatek klimatyczny, coś takiego. Ale nie jest to specjalnie uciążliwe. A jak wygląda organizacja indywidualna to nie wiem, ale nie sądzę żeby było to specjalnie trudne, bo ludzie to robią, poczytaj sobie jakieś relacje na blogach

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl