Forum dyskusyjne

Argentyna - pobyt stały kwestie formalne

kategoria inne

Naduri dołączył
15.05.2017

Naduri 13:44 | 15.05.2017

Witam! :)

Niedawno wróciłam z Buenos po dwumiesięcznym pobycie u swojego chłopaka. Jestem totalnie zakochana w miejscu i ludziach którzy tam są, chcę wrócić jak najszybciej! jednak zdecydowanie na okres dłuższy niż "dozwolone" 3 miesiące, prawdopodobnie nawet na stałe.

Teraz pytanie do Was - czy ktoś mógłby mi przybliżyć, jak to wygląda od strony formalnej? Co i gdzie trzeba załatwić, żeby taki pobyt długoterminowy był legalny i bezproblemowy? ;)

Kompletnie nie wiem od czego zacząć, próbowałam się kontaktować z ambasadą ale z marnym skutkiem, a zanim znajdę chwilę żeby tam osobiście pojechać chętnie zasięgnę rady od doświadczonych forumowiczów :)

Pozdrawiam i proszę o ew. kontakt na maila deidrre@gmail.com :)!

Tygrrysek dołączył
16.03.2016

Tygrrysek 10:16 | 16.05.2017

Nie wiem jakie mają wymogi w Argentynie, ale w Europie mamy taką zasadę, że jeśli jesteś w stanie udowodnić, że jesteście od przynajmniej dwóch lat w związku i utrzymujecie regularny kontakt to Unia Europejska wystawia wizę narzeczeńską.
Unia Europejska jest terenem gdzie otrzymanie wizy jest dość trudne, więc podejrzewam, że w przypadku Argentyny sprawa powinna być o wiele łatwiejsza. Na Filipinach np. Można siedzieć cały czas przez półtora roku przedłużając wizę turystyczną, a po upływie tego półtora roku wystarczy wyjechać zagranicę na jeden dzień i licznik się resetuje. Od nowa możemy siedzieć półtora roku. (coś mi się obilo o uszy, że nawet chyba mają wydłużyć ten czas do 3 lat, ale nie wiem czy już to wprowadzili.)

Tygrrysek dołączył
16.03.2016

Tygrrysek 10:34 | 16.05.2017

Zetknąłem szybko na Google i z Argentyną jest podobnie jak z filipinami. Wizę turystyczną możesz przedłużać wizę turystyczną na kolejne trzy miesiące co daje w sumie pół roku i po tym pół roku wystarczy wyjazd z kraju na jeden dzień i licznik idzie od nowa. Jest też opcja żeby się starać o wizę stałego pobytu która jest na rok.
Więcej info tutaj piszą.
www.expatarrivals.com/argentina/visas-for-argentina 

Naduri dołączył
15.05.2017

Naduri 10:08 | 17.05.2017

Dziękuję ślicznie za pomoc i informacje :)!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl