Forum dyskusyjne

Odessa-Zatoka dojazd

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

4sz4 dołączył
30.05.2017

4sz4 10:46 | 30.05.2017

Witam. Jedziemy w lipcu 1 raz na mały trip po Ukrainie. Standardowo- Medyka-Lwów-Odessa no i wypoczynek właściwy- mieścina Zatoka.
Mam pytanie- jak dojechać z Odessy do Zatoki, i czy w ogóle ktoś tam był w ostatnim czasie? Coś poleci? Coś opisze? Mam art. o Zatoce ale z 2006roku. 11 lat to obecnie wieczność. Pewno wszystko sie zmieniło.

Z góry dziękuję
Aśka

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 20:19 | 31.05.2017

>Witam. Jedziemy w lipcu 1 raz na mały trip po Ukrainie. Standardowo-
>Medyka-Lwów-Odessa no i wypoczynek właściwy- mieścina Zatoka.
>Mam pytanie- jak dojechać z Odessy do Zatoki, i czy w ogóle ktoś tam był w ostatnim
>czasie? Coś poleci? Coś opisze? Mam art. o Zatoce ale z 2006roku. 11 lat to obecnie
>wieczność. Pewno wszystko sie zmieniło.
>
>Z góry dziękuję
>Aśka

Do Zatoki dojedziesz marszrutką spod dworca kolejowego. Generalnie fajne miejsce, choć od czasu aneksji Krymu mocno zatłoczone. Nie wiem co konkretnie cię interesuje, żeby coś więcej napisać.

4sz4 dołączył
30.05.2017

4sz4 20:44 | 31.05.2017

Dżięki. Marszrutki są opisane na tyle, że damy chyba radę? Cyrylicę znam. Mówisz zatłoczone mmiejsce ta Zatoka, hmm szukaliśmy właśnie na wpół cichego miejsca, stąd nie Odessa, którą znajoma opisała jako Łebę do potęgi entej. Miałam nadzieję na kawalek plaży dla siebie, a nie walkę o każdy centrymetr, Napisz jeśli możesz jak ze sklepami, cenami jedzenia no i z tym tłokiem. Dziękuję!!! Aśka

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 22:38 | 31.05.2017

>Dżięki. Marszrutki są opisane na tyle, że damy chyba radę? Cyrylicę znam. Mówisz
>zatłoczone mmiejsce ta Zatoka, hmm szukaliśmy właśnie na wpół cichego miejsca, stąd
>nie Odessa, którą znajoma opisała jako Łebę do potęgi entej. Miałam nadzieję na
>kawalek plaży dla siebie, a nie walkę o każdy centrymetr, Napisz jeśli możesz jak ze
>sklepami, cenami jedzenia no i z tym tłokiem. Dziękuję!!! Aśka

Odkąd Krym de facto został zamknięty dla obcokrajowców chcących pojechać lądem, to w okolicach Odessy liczba wczasowiczów znacząco wzrosła. Również sporo Ukraińców wybiera ten kierunek, bo Krym chyba bojkotują dla zasady. Więc na jakiś cichy zakątek w Zatoce, to raczej bym nie liczył :-). ceny przy obecnym kursie hrywny nawet w szczycie sezony powinny być co najmniej przystępne :-). Marszrutki oczywiście są opisane, a jeśli chociaż trochę znasz rosyjski, to naprawdę nie będziesz miała problemu :-).

[fb] Joanna Duszewska dołączył
22.07.2016

[fb] Joanna Duszewska 12:15 | 03.06.2017

Hej, wiem że pyatałaś o dojazd do zatoki, w trym akurat nie pomogę, ale np. jeżeli chodzi o dojazd lwów-odessa to jest pociąg z lwowa za 130hrywien sypialniany i jedzie 12 godzin. Odessa jeest piękna ale faktycznie zatłoczona , masa ludzi ogólnie ale na plaży nie jest źle, ja byłam pod koniec czerwaca, tylko pamiętajcie żeby mieć przy sobie same hrywy bo nie da rady wymienic złotówek:)

dabecja dołączył
25.01.2015

dabecja 13:09 | 04.06.2017

>Hej, wiem że pyatałaś o dojazd do zatoki, w trym akurat nie pomogę, ale np. jeżeli
>chodzi o dojazd lwów-odessa to jest pociąg z lwowa za 130hrywien sypialniany i jedzie
>12 godzin. Odessa jeest piękna ale faktycznie zatłoczona , masa ludzi ogólnie ale na
>plaży nie jest źle, ja byłam pod koniec czerwaca, tylko pamiętajcie żeby mieć przy
>sobie same hrywy bo nie da rady wymienic złotówek:)
>

a najlepiej dolary lub euro

Co do plaż to polecam przy memoriale 411 baterii .troche sie jedzie ale polecam

4sz4 dołączył
30.05.2017

4sz4 07:31 | 05.06.2017

Dzięki, o kuszetce wiem, już mamy kupione bilety tam i z powrotem, co prawda w 3 klasie się tylko udało, ale damy radę. Bierzemy jaśki, prześcieradła tam podobno są. Nie w takich warunkach się tripowało ;)
Właśnie- co do kasy. Czytałam, że największa głupota wymieniać w Polsce PLN na UAH. Zatem gdzie najlepiej wymienić złotówki? Będziemy najpierw 3 dni we Lwowie, potem kuszetka do Odessy, ale kierunek Zatoka na 5 dni, potem noc lub dwie w Odessie.
dzięki z góry!!! :*

Radek888 dołączył
18.01.2017

Radek888 07:16 | 06.06.2017

W Polsce teraz dobry kurs jest na UAH, lepiej u nas niż w Odessie tam kurs sporo zawyżony jest, ewentualnie Lwów polecam. A co do Zatoki, jest tam sympatycznie, nieopodal polecam zobaczyć Białogród nad Dniestrem

4sz4 dołączył
30.05.2017

4sz4 09:55 | 06.06.2017

>W Polsce teraz dobry kurs jest na UAH, lepiej u nas niż w Odessie tam kurs sporo
>zawyżony jest, ewentualnie Lwów polecam. A co do Zatoki, jest tam sympatycznie,
>nieopodal polecam zobaczyć Białogród nad Dniestrem

Kurcze u nas w największej sieci kantorów hrywna jest w sprzedaży po 0,17gr. Wydaje mi się, że to dużo, jeśli można na granicy / za granicą wymienić po kursie 0,14. Przy 1000zł robi się spora strata. Albo mamy do doopy kantory na Śląsku??

4sz4 dołączył
30.05.2017

4sz4 09:58 | 06.06.2017

> A co do Zatoki, jest tam sympatycznie,

Radku byłeś tam, tak? Powiedz mi, będzie tam co robić 4-5 dni? Generalnie chcemy tam po prostu wypocząć (spacery, plażowanie, kąpiele w morzu, jedzonko, picie, jedzonko, picie, jedzonko... ;-) )
Właśnie, jak wygląda wybrzeże? Woda w czerwcu / lipcu ciepła? Moja córka aż piszczy na myśl o morzu. Mam nadzieję, że nie jest od razu głęboko... Byłam nad. M. Czarnym, ale w Bułgarii wiele razy. Od strony Odeskiej nie wiem jak to wygląda...

dabecja dołączył
25.01.2015

dabecja 23:28 | 06.06.2017

>W Polsce teraz dobry kurs jest na UAH, lepiej u nas niż w Odessie tam kurs sporo
>zawyżony jest, ewentualnie Lwów polecam. A co do Zatoki, jest tam sympatycznie,
>nieopodal polecam zobaczyć Białogród nad Dniestrem
ale coś nie hallo.
co znaczy w odessie kurs zawyzony,czego,hrywny?

tam wszedzie wymienisz dolar,euro i to jest najlepsze,mozesz stopniowo.

Krystian88 dołączył
24.11.2012

Krystian88 17:57 | 17.06.2017

Witam.
Ja byłem w miejscowości Mykołajiwka (45 od Zatoki) w sierpniu 2016. Ludzi nie było dużo, ale z roku na rok jest ich coraz więcej. Za pokój płaciłem 20 zł/doba do tego wykupiłem obiady w hotelu obok w cenie 10 zł za 1 osobę:) Odradzam Zatokę był tam straszny tłok. im dalej na południe tym mnie ludzi:)

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 18:22 | 17.06.2017

>>W Polsce teraz dobry kurs jest na UAH, lepiej u nas niż w Odessie tam kurs sporo
>>zawyżony jest, ewentualnie Lwów polecam. A co do Zatoki, jest tam sympatycznie,
>>nieopodal polecam zobaczyć Białogród nad Dniestrem
>ale coś nie hallo.
>co znaczy w odessie kurs zawyzony,czego,hrywny?
>
>tam wszedzie wymienisz dolar,euro i to jest najlepsze,mozesz stopniowo.
>

Wcale nie jest najlepsze, bo się dwa razy traci na przewalutowaniu. Najlepiej wymienić pieniądze we Lwowie i podobnie w drodze powrotnej..

Robin z Nott. dołączył
17.04.2016

Robin z Nott. 19:45 | 19.06.2017

PLNy na UAH wymieńcie odrazu na przejściu w Szegini lub we Lwowie--kursy te same, w Odessie szkoda czasu szukać gdzie maja PLNów skup no i cena przeważnie gorsza...Co do tłumów --zero prawdy że teraz wiecej--właśnie teraz mniej ludzi jest w Odessie czy Zatoce---chocież to"mniej"to i tak tłumy--no ale teraz są tam głownie Ukraincy i miejscowi Rosjanie a całą reszta co przyjeżdżała kiedyś tłumnie z Rosji wogóle już nie przyjeżdża,przed całym tym amerykańskim majdanem w Odessie w lipcu szpilki nie dało sie wcisnąć -80% to byli Rosjanie ,sporo ludzi z kasą ,laski takie chodziły że szyja bolała,a teraz gorzej to wszystko wyglada...

wierzchowsky dołączył
19.06.2017

wierzchowsky 20:33 | 19.06.2017

Nie wiem czy to właściwy wątek, ale mam pytanie do osób, które niedawno były w okolicach Odessy/Zatoki.. Zamierzamy wybrać się tam ze znajomym w wakacje tego roku. Jak wyglądają te miejscowości z imprezowego punktu widzenia? Czy poza plażami (jak przypuszczam dosyć mocno obleganymi) rozwinięte jest tam życie nocne - kluby / dyskoteki / piękne dziewczyny?;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl