Forum dyskusyjne

samotne podróżowanie

kategoria podróże po świecie

aleks_pell dołączył
12.06.2017

aleks_pell 22:47 | 12.06.2017

zastanawiam się nad wyjazdem do Kambodży& Laosu w listopadzie na ok. 3 tygodnie (lub do Wietnamu). Tylko trochę się obawiam jechać samej - czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w podróżowaniu w pojedynkę po tych krajach, i chciałby się podzielić? :)
A może ktoś się tam wybiera w tym samym czasie, co ja i chciałby połączyć siły? :)
pozdrawiam wszystkich

Gabriela.A dołączył
23.08.2016

Gabriela.A 07:05 | 13.06.2017

Ja byłam w marcu przez miesiąc w Tajlandii. To po sąsiedzku. Chciałam sama sobie udowodnić, że dam radę i nie muszę być uzależniona od kogoś. Udowodniłam, było fajnie. Jednak większą część czasu spędziłam samotnie. Wydaje mi się, że gdybym pojechała z jeszcze kimś, byłoby znacznie lepiej. Ale to już chyba zależy od natury człowieka.

aleks_pell dołączył
12.06.2017

aleks_pell 11:03 | 13.06.2017

w towarzystwie zawsze trochę raźniej (no i bezpieczniej)...

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 16:24 | 14.06.2017

Byłam w Kambodży w listopadzie 2016 i było całkiem bezpiecznie , przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Ale prawdą jest że w dwie osoby jest bezpieczniej ,raźniej i taniej(płacąc za taxi czy hotele)Napisz ogłoszenie na Globtroterze to się pewnie ktoś zgłosi do wspólnego wyjazdu zwłaszcza że termin w którym jedziesz jest często wybieranym na wyjazdy do Azji ,ja sama też w listopadzie wybieram się na trzy tygodnie w tamte strony:)pozdrawiam i udanego wyjazdu!!!

aleks_pell dołączył
12.06.2017

aleks_pell 23:39 | 15.06.2017

dzięki :) właśnie kupiłam bilet do Phnom Penh na listopad, wrzuciłam też ogłoszenie na globtroterowe forum, może ktoś się przyłączy ;)
skontaktuję się z Tobą na prv po szczegóły i dobre rady odnośnie Kambodży, a tymczasem pozdrawiam i również udanego wyjazdu życzę :)

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 18:41 | 16.06.2017

Pytaj, jak tylko będę mogła chętnie pomogę:)

[fb] Joanna Możdżyńska dołączył
10.08.2017

[fb] Joanna Możdżyńska 11:45 | 10.08.2017

ja jade sama mam bilet na 23 października - jade na 2 miesiące.

slyszalam ze nie ma sie co bać
jak masz ochotę to sie odezwij

gormac dołączył
01.12.2015

gormac 06:35 | 11.08.2017

"Tylko trochę się obawiam jechać samej"

Moja praca polega na tym ze od roku przemierzam kraje Europy i codzien spie w innych miejscach, czasami naprawde niebezpiecznych, jezeli moge doradzic i dorzucic cos o samotnym podrozowaniu to nie ma sie czego obawiac tylko za granicą nie ufaj nikomu i szukaj bezpiecznych noclegow. ze mna jest zawsze suczka inaczej bym zwariował z nudy

radionx dołączył
19.03.2012

radionx 13:41 | 11.08.2017

Moim zdaniem akurat Azja płd-wsch jest chyba najprostszym i najbardziej bezpiecznym miejscem do podróżowania w pojedynkę :) Co prawda od wizyty w Tajlandii, Kambodży czy Sri Lance minęło już kilka lat, ale 3 miesiące temu obskoczyłem solo Wietnam i nie widzę, żeby się coś zmieniło :) To już bardziej po Europie bym się obawiał ;) Oczywiście każda podróż nawet w grupie wymaga zachowania pewnej ostrożności. Kolumbię też objechałem solo, ale do Amazońskiej dżungli brałem lokalnego przewodnika, choć u nas w lesie się nie gubię ;)
Niestety wyjazdy solowe są droższe, głównie przez noclegi (o ile nie celujesz w wieloosobowe sale w hostelach). Jeżeli nie jesteś dobrym negocjatorem i nie masz doświadczenia w podróżowaniu w tamte rejony, to główne ryzyko wiąże się z wydaniem większej kasy - bez dobrego targowania (a do tego przydałaby się jakaś znajomość cenowych realiów) oskubią cię jak kurczaka :)

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 10:48 | 16.08.2017

Azja jest wspaniałym kierunkiem zarówno na podróżowanie w towarzystwie jak i samemu, ale...nie Kambodza. Byłam w Kambodzy i zwiedzilam ja od góry do dołu i osobiście uważam że mieszkający tam Kmerowie w białym człowieku widza chodzące dolary i to ich popycha to przykrych dla nas rzeczy. Wielokrotnie napotykaliśmy osoby (a podróżówalam we dwie osoby z mezczyzną) które chiały nas wywieść na manowce tylko po to aby dostać pieniadze za przejazd. Nie istnieje tam coś takiego jak życzliwość i pomoc. Jesli chcesz dostać się w inne miejsce, kupic bilet np do BKK to oczywiscie sprzedadza Ci jaki sobie zyczesz-chcesz przez 6 h dostac sie do BKK - ok, a moze przez 9h? Tez bez problemu sprzedadza Ci taki bilet odpowiednio drozszy. Sęk w tym że takie połaczenie nie istnieje. Tam jest pięknie, tajemniczy Angkor, malowniczy PnomPenh, jedne w najpiękniejszych nabrzerzy... Ale niebezpiecznie jest również. Na lokalnych takgach można za grosze kupić owoce, ale przechadzając się po bazarze, czułam się jak na arenie tygrysów, że zaraz ktoś się na mnie jako blondynkę rzuci i ograbi z moich dolarów i aparatu. Niemniej jednak zachęcam do skosztowania Kambodzy jak i każdego zakamarka świata, ale jeśli można to warto przyłączyć się do kogoś na czas Kambodzy by wspólnie przez to przejść. Pozdrawiam :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl