Forum dyskusyjne

CO TU SIĘ DZIEJE GALERIA ZDJĘĆ

kategoria podróże po świecie

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 22:28 | 12.04.2008

Mój wątek jest po części kontynuacją do tego co napisała Bo 1 Jestem uzytkownikiem Globtrotera od 3 lat.Poznałam tu fantastycznych ludzi.Zebrałam ekipę na wyjazd do Indii,zebrałam wiele istotnych wskazówek i rad. Wiem,że podróżnicy to wyjątkowa grupa ludzi.Ten kto przemierza świat z plecakiem ,je kiedy jest okazja na to,a nie wtedy gdy chce się jeść,a przede wszystkim wie ile czasu i serca jest w każdym jego zdjęciu.Nigdy nie wystawiałam zdjęć,ale myślę sobie czemu by nie i co się okazuje?Jakiś wyścig szczurów.Chyba jestem na innej stronie.Oceniają mnie ludzie (nie wszyscy oczywiście) którzy nie mają pojęcia o co tu chodzi.Chce je pokazać społeczności która wie i czuje to co ja.I mam propozycję(nie wiem na ile możliwą)aby wyeliminować ''kurortowych" podróżników(przepraszam jesli kogoś uraziłam) niech wystawiają gwiazdki dla Triady lub Itaki za czystość w hotelu lub jedzenie,a nie wypisuje mi tu bzdury,że na zdjęciach się nie zna i stawia mi 3.To po co ogląda jak się nie zna?A przyjmę nawet 1 jeżeli przeżyje za 5 $ 10 dni ,8 tyś.km.od domu,bez całego bagażu,bo mu ukradli.Podróżując zostawiasz złość i wrogość daleko i polecam nauczyć się tego.POZDRAWIAM GORĄCO WSZYSTKICH GLOBTROTERÓW,BO DLA NICH JEST TA STRONA,A CAŁĄ RESZTE ZAPRASZAM NA WWW.WCZASY.PL  I myślę,że problemy się skończą

jb1 dołączył
12.04.2004

jb1 22:35 | 12.04.2008

i popieram w całej rozciągłości,a zdjęć nie wstawiam z lenistwa -pozdr.

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 22:54 | 12.04.2008

Mi też sie nie chciało,ale zobaczyłam tu kilka swietnych zdjęć np.kasy 1 (i kilku jeszcze) który potrafi ująć to coś,właśnie tą jedyną chwilę i myślę zobaczę ile punktów będę odstawała,a tu ani kuku.Ale dodam jeszcze kilka zdjęć niech się pastwią.

grzegorz77 (ban) dołączył
25.05.2007

grzegorz77 (ban) 11:00 | 13.04.2008

Nie wiem kim jestes izabello, w profilu napisales ze jestes meszczyzna a tu piszsz "poznałam, zobaczyłam". Zanim zaczinesz pouczac innych zastanow sie jakie zdjecia tu pokazujesz. Na przyklad na zdjeciu "pranie" glownym elementem jest garnek wiszacy na drucie albo stojacy na glowie kobiety -tego nie wiadomo , potem kobieta z dzieckiem, a dopiero w tle za nimi jacys ludzie z miskami. Z tego mozna by zrobic 3 rozne zdjecia:
1. kobieta z miską i dzieckiem .
2. garnek na drucie .
3. pracze .
Widze ze kasy jest dla ciebie autorytetyem, zapytaj go o ocene tego zdjecia.
A moja uwaga nie dotyczla ciebie tylko 18 letniej osoby ktora "zna sie na zdjeciach", ale zadnego nie pokazala i zapisala sie tutaj tlko po to zeby ocenic tylko 3 zdjecia tylko twoje i wszystkie na 5 oczywiscie.
Na wczasach nigdy nie bylem a w przeciwienstwie do ciebie jem kiedy chce mi sie jesc a nie kiedy jest "okazja" i nie uwazam tego za cos zlego.

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 00:12 | 14.04.2008

Oj gszekoszu znowu cie poniosło.A nie było skierowne konkretnie do ciebie.Bawisz sie tu w krytayka i prowadzisz dochodzenia.Brawo!!!Tylko znowu nie trfiłes na tą stronę.Jesz kiedy chcesz,byle co jesz a pózniej piszesz jak jesz.Może zmień dietetyka.A ja tak naprawdę to nie mam nic do ciebie,bo jest tu więcej złośliwców których postępowania nie rozumiem i nie chodzi mi wcale o ocenę moich zdjęć. A o ocenę moich zdjęć nie muszę nikogo prosić,bo nie do końca o ocene tu chodzi,czego pewnie nie zrozumiałeś.Pozdrawiam cię cieplutko.

pittek dołączył
09.04.2008

pittek 21:32 | 14.04.2008

Ty stary ,a może leć na te wczasy to wyluzujesz trochę.Też tam dałem 5 to jestem podpadniety ?Czy co? A może lubię tranwestytów,bo tyż nie wim kim jest izabella. Tak se patrze i widze,ze tobie to tylko te dobre zdjęcia sie nie podobają,ale ty masz dobre,same kamienie i dwie małpy.Zrobił se Izek fajne fotki,a ty sie denerwujesz.Dam jej same 5 i juz bo mi sie podobają.Ty jak ta anet_a która nie wiem jakim cudem dała komuś 1 jak ktoś miał 5 i 4 o już wiem marcowejdziewczynie,jakim cudem Admin pozwolił na to?

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 23:33 | 14.04.2008

Ludzie, dajcie spokoj, Grzeskowi podoba sie to, Izie co innego, Pittkowi jeszcze co innego a mnie Chinki :))) . Nigdy nie bedzie jednego zdania, ja pamietam system w ktorym MUSIALO podobac sie wszystkim to samo :) Nie ma co zygac, jak Bo zaczela "walke" tez myslalem ze to cos da...tylko w sumie co ma dac ?? ...ktos, nie pamietam kto, napisal ze dobre zdjecia i tak sie obronia :)
Dla mnie rewelacyjne zdjecie tutaj to takie, ktore wnosi cos do mojej wiedzy o swiecie i na dodatek jest to ladnie podane - to moja bardzo subiektywna ocena i wolno mi :)
Iza, tak nawiasem, Ty chyba mowisz o tak zwanych przeze mnie "pomaranczowych ludziach", opalonych w solarium, wylegujacych sie na plazy 2 tyg :))). Tylko , kurcze, kto wie, moze sam na starosc przesiade sie do poteznych autobusow turystycznych pomaranczowych ludzi ...i moze Ty tez :)))
Ja sie ciesze, ze kilkoro ludzi napisalo , ze inaczej spojrzalo na USA po moich zdjeciach - mam satysfakcje :) Jakby nie bylo, teraz najlepiej zwiedzac USA, cena dolara bardzo do tego zacheca :)))
pozdrawiam wszystkich :)

McUch dołączył
07.03.2008

McUch 23:42 | 14.04.2008

dobrze napisane :) Pozdrawiam.

25.05.2007

grzegorz77 (ban) 09:01 | 15.04.2008

Drogi pitku, dziekuje za rade, ale na wczasy nie polece, wole sam sobie cos zorganizowac, powłóczyc sie po Azji. Wczasy zostawiam dla ciebie. Ja ocenialem zdjecia, a ty tutaj opowiadasz o swoich preferencjach seksualnych. Nic nie mam do tranwestytów, ale moze pokazzesz jakies swoje zdjecia, albo napiszesz cos na temat swoich podrozy, sprawy seksu to na innym forum.

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 13:54 | 15.04.2008

Ok.Zakonczmy tą dyskusję.Dzięki Tommy dobrze napisane.Wyszło kilka dziwnych wątków. Nawet płciowo było,dobre,dobre. Grzesiu jestem kobitką z krwi i kości i to ty zaczełeś ten płciowy temat.Pozdrawiam wszystkich i fajnie bedzie jak ocen nie bedzie lub będą dwie 1 i 2

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 16:26 | 15.04.2008

Tommy - jak zaczynałam, a i jak kończyłam... nie dyskutowałam o gustach. Chodziło mi o to, by ludzie oceniający z kilku kont wiedzieli, że przynajmniej widzimy co "liski chytruski" porabiają, bo jak się o czymś nie mówi, to znaczy, że nie ma problemu. Powinno być oceniane samo zdjęcie, a nie autor. Rozszerzyłabym górną skalę ocen dodając 4 + (dołu rozszerzać nie ma sensu, zresztą stawiać 2 i 1 też nie jeśli nie ma obowiązku oceniania.). Pozdrawiam wszystkich - Bo :)))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 02:03 | 16.04.2008

Bo1, ja wiem ze chodzilo o klony :) ... moja wypowiedz tutaj to taki skrot myslowy - pohulalismy troszke, nawet zaklalem zdjeciem - a klony nadal sa i pewnie beda - mam to gdzies :)
serdecznie pozdrawiam :)

usunięty/nieznany 17:47 | 16.04.2008

Mieszacie tu 2 rzeczy - jedno to nie fair walka o punkty i tu mozna się było zastanowić nad działalnością pulijiny czy jak jej tam. Inna sprawa czy jest to portal dla "wczasowiczów". Mnie zdarzyło się dawać zdjęcia z własnych wypadów, ale też i "wywczasów"... Wydawało mi się do tej pory, że oceniamy zdjęcia - i dla mnie nie ma znaczenie czy świetny portret Izabelli czy równie udane zdjęcie "wyspy Bonda" Grzegorza były zrobione w czasie trekkingu, wyjazdu typu intensive a może wczasów z rodziną. I jeżeli kryterium wydatków dziennych ma być decydujące, to niech admin założy również taką kategorię. Choć z pełnym uznaniem podchodzę do faktu życia za 5$...etc. Pozdrawiam podróżników. M

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:08 | 16.04.2008

może tu nie chodziło o dyskredytację wczasów rodzinnych, ale raczej o to, że w czasie podróży "z plecakiem" nie ma wiele szans na wyczekiwanie na zrobienie dobrego zdjęcia (chociażby chodzi o światło). Nie możesz trzymać ludzi przez kilka godzin w jednym miejscu, tłumacząc, że o świcie lub po południu zrtobisz tu zdjęcie swego życia :), co przy stacjonarnym pobycie jest możliwe...

25.05.2007

grzegorz77 (ban) 00:22 | 17.04.2008

Wydaje mi sie, ze jest odwrotnie. Przy stacjonarnym pobycie mozna robic zdjecia plaży, okolicy hotelu itp, a w czasie podróży "z plecakiem" ma sie duzo swobody, mozna codziennie decydowac gdzie i co sie bedzie robic nastepnego dnia. Jak w jednym miejscu pada deszcz, mozna pojechac tam gdzie jest wlasnie pogoda.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:33 | 17.04.2008

w przypadku jak jesteś sam.... jeśli jest kilka osób i nie robią zdjęć... to tylko babskie fanaberie...:)

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 09:38 | 17.04.2008

Grzegorzu, musze Ci wyjawić pewną tajemnicę, która może Cię zaskoczyć, ale podczas pobytu "stacjonarnego" też można sie przemieszczać, i nie spędzać całych dni na przyhotelowej plaży.

25.05.2007

grzegorz77 (ban) 16:04 | 17.04.2008

Ja tez cie zaskocze. Jak sie zaczniesz przemieszczac, to juz nie bedzie "pobyt stacjonarny" .

25.05.2007

grzegorz77 (ban) 16:12 | 17.04.2008

Mam jeszcze pytanie do izabelli: napisalas, ze "jesz kiedy jest okazja na to, a nie wtedy gdy chce się jeść". co to oznacza? jesz, gdy coś znajdziesz lub ktoś ci coś da do jedzenia?

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 17:01 | 17.04.2008

no to moze zacząć od tego, co rozumiesz przez pojęcie "stacjonarny" bo dla mnie to taki wyjazd, że np. jedziesz na tydzień i przez cały tydzień mieszkasz w tym samym miejscu (niekoniecznie to musi byc hotel przy plaży). I teraz, mieszkając w tym samym miejscu mozesz sobie gdzieś na cały dzień pojechać. Ale rozumiem, ze zdjęcie zrobione podczas takiej podróży nie jest zdjęciem godnym tego forum

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 17:02 | 17.04.2008

A propos wypowiedzi Izabeli kopiuję mój komentarz który umieściłam celowo w odrębnym watku: Szanowni Uzytkownicy a przede wszystkim Izabelo (z watku poniżej)! Nie odniosę się do całej tej dyskusji dot zdjęć, w galerii zdjęć nie wystawiam więc też nie oceniam. Dlaczego jednak z góry negujesz obecność tzw "kurortowych" podróżników, czy według ciebie sa gorsi? Chciałabyś stworzyć z tego portalu jakąś zamkniętą klikę osób przechwalających się kto dalej dojechał za mniej kasy? Co za bzdura! Nie moge nazwać tego inaczej niż podrózniczym snobizmem! Przeciez sama twierdzisz że to trzeba czuć - forma nie ma tu znaczenia. Sama podróżuję podobnie jak ty - backpacking a od jakiegoś czasu wyprawy samochodowe (najbliższa juz za tydzień!) ale nie mam problemu z tym że ktoś był na wycieczce na Majorce. Pozdrawiam.

usunięty/nieznany 18:50 | 17.04.2008

Poczytałem tą dyskusję na tenat wczasów stacjonarnych i nietacjonarnych i nawet mnie to ubawiło. W sumie Izabella ma rację, że jak się podróżuje w towarzystwie to do szału doprowadzić może osoba, która każde zdjęcie celebruje a co gorsza non stop każe innym pozować - tym większe uznanie dla jej ujęć. A co do tych wczasów raz jeszcze - w Nowej Zelandii starałem się zobaczyć jak najwięcej więc zrobiłem ponad 5tys km w 2 tyg. Niestety jak dojeżdżałem to albo światło było słabe albo w ogóle nic sensowengo nie wychodziło. A często spotykałem w BBH backpackersów, kótrzy w jednym z miejsc a i zarazem hosteli siedzieli 3 tygodnie pod rząd oglądając TV i filmy i nie wychylając nosa- tych to bym nazwał prawdziwymi wczasowiczami stacjonarnymi.

arica dołączył
12.06.2006

arica 18:44 | 17.04.2008

Hm.. Do spolecznosci globtroter.pl zapisalam sie tez jakies 3 lata temu i w miedzy czasie tematy oceniania i komentowania zdjec byly juz poruszane pare razy.. Chyba nie ma zlotego srodka jak ta kwestie rozwiazac, bo zawsze znajda sie jakies 'klony' chcace co miesiac stac na podium lub conajmniej w top 10 uzytkownikow, zeby zgarnac jakas nagrode... No coz, jest to mocno zenujace, ale nawet jesli wypedzimy jedne klony, to za chwile pojawia sie nowe :) Ja swoje zdjecia robie dla siebie, zeby miec pamiatke z wyjazdow, miec co wspominac i .. miec ladna tapete na monitorze, ktora w momentach nerwowki sprowadzi mnie spowrotem na wakacje :) To jak je tutaj ktos oceni nie jest dla mnie zadna wazna czy wymierna informacja wlasnie z powodu tego o czym pisala Izabela i pare innych osob.. O wiele cenniejsze sa dla mnie komentarze, nie wazne czy pozytywne czy negatywne. One przynajmniej cos wnosza do mojego pozniejszego amatorskiego fotografowania.
Moze najlepszym sposobem byloby zlikwidowania opcji oceniania zdjec? Niech ocenia je admin albo ktos, kto sie na tym fachowo zna i jest osoba postronna :)
Pozdrawiam :)

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 19:28 | 17.04.2008

Arica
Jakby nie bylo ocen tylko teoretycznie byloby lepiej, bo wyobraz sobie ze pozbawilabys ogladania najlepszych zdjec. CO by sie stalo? Ano wchodzisz wybierasz Indie i otrzymujesz bezsensowana pake 1000 zdjec. A tak, mzoesz ogladanoc najlepsze, bo jednak moze nie do konca jest sprawiedliwe ale przyzasz ze smieci zdjecia nie utrzymuja sie na wysokich miejscach.

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 21:26 | 17.04.2008

witam
zgadzam się z poprzednią wypowiedzią dotyczącą oceniania zdjęć.
jeśli nie byłoby ocen, to musielibyśmy godzinami siedzieć, żeby w gąszczu zdjęć znaleźć te kilka naprawdę dobrych.
jednak dla mnie nie liczy się w jakich okolicznościach zostało zrobione zdjęcie, podczas jakiego wyjazdu i czy było celebrowane czy pstryknięte przez otwarte okno samochodu.
liczy się treść zdjęcia, która ma mnie urzec i/lub zachęcić do podróży właśnie w to miejsce.
na świecie są tysiące gustów i guścików, dlatego nie sposób wszystkim dogodzić, ale ocenianie zdjęcia na 1 lub 2 podczas gdy 99% oceniających wystawia ocenę 4 lub 5 jest również dla mnie delikatnie mówiąc śmieszne.
dlatego ja nie przejmuję się w żadnym stopniu ocenami moich zdjęć, a tylko biorę sobie do serca komentarze ludzi, których zachęciłem do wyprawy w odwiedzone przeze mnie miejsce...

pozdrawiam wszystkich globtroterów, podróżujących w grupach zorganizowanych oraz tych, których stać tylko na jeden mały wypad podczas "pobytówki"
marcin (TinTin)

p.s.
każdy może zrobić dobre zdjęcie...

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:48 | 17.04.2008

pytanie jeszcze co uznamy za śmieci. Oprę się na własnych zdjęciach (coby nikogo nie urazić niepotrzebnie:) Dla mnie śmieciem jest zachód słońca - mam jeszcze ich sporo, ale nie będę nimi zadręczać, bo wszystkie wyglądają podobnie i nie mają żadnej wartości edukacyjnej, gdyby nie podpisy nikt nie wiedziałby gdzie są zrobione, następne to Mt. Everest gdzie tego samego ujęcia lepiej czy gorzej zrobionego są tysiące, do tego zdjęcia plaż z palmami z Indonezji (to już sobie odpuściłam, bo są tu lepsze - to samo dotyczy muru chińskiego). Cenię zdjęcia ludzi, bo dwa razy takie samo się nie trafi... Zostawię też wnętrze płackartnego, bo może ktoś się będzie wybierał i chce zobaczyć jaka jest różnica mdzy kupiejnym a nim (ja nie do końca wiedziałam, czy wnętrze tybetańskiej chaty - normalnej, a nie skansenu dla turystów, bo można wtedy sobie wybrać, czy chcesz poprosić o nocleg, czy wolisz rozbić namiot... Pozdrawiam :)

usunięty/nieznany 12:11 | 18.04.2008

Mielibyscie racje z tym, ze oceny sa potrzebne gdyby nie fakt buszowania klonow, ktorzy niestety dosc skutecznie sciagaja dobre zdjecia w masę "średniaków'. Obserwuję globtrotera juz ponad rok i widze ze gdy szukam w TOPach nie wiedze wyjatkowo udanych i dawniej wysoko ocenianych zdjec z poczatku moich wizyt. A co do zachodów słońca (nawet z jelonkiem:) ) - ja oglądam zdjęcia dla przyjemnosci - wiec ładny zachód czemu nie - gorzej ja ktos daje ich całą serię (lub 101 ujęć jednej góry). Myślę, że admin mógły stworzyć swoją listę TOP 1000 - nie będzie obiektywna ale może być dość interesująca.

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 12:03 | 20.04.2008

A to i temat mnie tez dotyczy, Nudząc sie w pracy oceniałem zdjecia raczej wszystkie w danym miesiacu - więc według tego co wyczytałem należe do tego wyścigu o którym Ktoś tu napisał. Nie uwazam aby podrózowanie stacjonarne mogło by być złe i godne wyśmiewania.Choć sam preferuję 100% tramping i miejsca gdzie nie docierają wszyscy Mam żonę która lubi plaże i wylegiwanie się przy hotelowym basenie, córke która ma trzy latka i nie chcę ciagać jej po dżungli ( na razie ) więc według niektórych tu osób nie powinienem jeździć z nimi na wakacje bo to jest be ? Realizuję swoje marzenia o podrózach z grupą moich przyjaciół, których poznałem własnie na globtroterze ( żona to rozumie i Ja szanuję jej sposób na wakacyjne podróże ) powiedzcie czy to jest złe ? Zapraszam Tych co lubią przygodę, podróże ,mają poczucie humoru na odwiedzenie naszej strony. www,globalpenetrator.pl  wiecej tolerancji dla innych, nie wszyscy jesteśmy tacy sami :)

jur4 dołączył
25.09.2006

jur4 20:53 | 20.04.2008

Ludzie o czym wy piszecie zastanówcie się nad sobą ,przeszkadza wam bo ktoś napisał tak a inny inaczej. jeśli podróżowanie jest dla was wszystkim i to wcale nie oznacza że ktoś jedzie nad polskie morze czy góry jest gorszy od tego co jest w Brazylii, to o czym ta gadka róbcie zdjęcia ,piszcie,chwalcie się .tym co dodają złe komentarze czy oceny ( komu to potrzebne ja chcę zobaczyć kraje gdzie być może nigdy nie będę ) i dlatego jestem tutaj już tak długo. czy ja też mam się obrazić bo ktoś napisał że moje zdjęcia są za dobre na tą galerię ,bzdura .wcześniej takich fotek nie robiłem bo nie umiałem a teraz chcę pokazać piękno naszego kraju tutaj i proszę mi nie zarzucać że TO TYLKO POLSKA a jestem na amazonce i mam lepsze zdjęcia :-) nie róbcie sobie jaj ,celem globtrotera jest opisanie podróży i pokazanie i nie ważne gdzie to jest ,ma być pięknie choć nie zawsze to co pokazujemy jest piękne ale tylko ze względu na treść zdjęcia a nie jakość.pozdrawiam serdecznie wszystkich globtroterów nawet tych z polski .bo swego nie znacie a ........... RESZTY nIE muszę pisać.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:42 | 20.04.2008

dla mnie określenie "globtroter" wiąże się nie ze sposobem podróżowania, a raczej ze sposobem patrzenia na świat i nie ma znaczenia czy to będzie nastolatek, czy staruszka i czy będą sypiać w luksusowym hotelu czy namiocie.. To chęć poznawania nowych miejsc (i nie ma znaczenia, czy te miejsca są daleko, czy blisko), nowych ludzi, innych zwyczajów etc... Zresztą chyba częściej spotykam się z dezaprobatą w swoim środowisku gdy mówię, że wolę spać w namiocie i jeżdzić stopem niż sączyć drinki w 5-gwiazdkowym hotelu :). Co do ludzi, którzy wolą spędzać czas inaczej - rozumiem... ale zdarzyło mi się, że byłam zaskoczona i trochę przerażona roszczeniową postawą niektórych z nich, gdy połowa pobytu przeszła im na narzekaniu dosłownie na wszystko (łącznie z pogodą:))) Na szczęście nie muszę tak odpoczywać (oprócz tych 2 razy, ale musiałam sama sprawdzić:))

PiotrO dołączył
15.12.2007

PiotrO 03:46 | 23.04.2008

Historia dala nam przyklad jak sie z tym rozprawic :-) Kurortowiczow w wagony i na syberie :-) Bo 10 lat robot zmiekna :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl