Forum dyskusyjne

Wpadka w Lonely Planet

kategoria inne

blunt17 dołączył
17.11.2007

blunt17 13:52 | 13.04.2008

Skandal w redakcji "Lonely Planet"

Autor licznych przewodników znanego na całym świecie wydawnictwa "Lonely Planet" ("LP") ujawnił, że zmyślił lub splagiatował wiele z zawartych w jego książkach anegdot i informacji - powiadomił w niedzielę australijski tygodnik "Sunday Telegraph".

Thomas Kohnstamm, który opracował ponad 12 przewodników "LP", m.in. po Brazylii, Kolumbii, Wenezueli, Chile, Karaibach i Ameryce Południowej, swoje nadużycia opisał w książce "Czy autorzy przewodników idą do piekła?". Wyznaje tam m.in., że handlował narkotykami, aby skompensować sobie niską pensję, oraz wbrew zasadom wydawnictwa akceptował darmowe podróże.

W rozmowie z "Sunday Telegraph" Kohnstamm ujawnił, że w Kolumbii nigdy nie był. "Nie zapłacono mi wystarczająco dużo, abym pojechał do Kolumbii. Napisałem tę książkę w San Francisco. Informacje otrzymałem od dziewczyny, z którą się wówczas spotykałem - stażystki w kolumbijskim konsulacie" - wspomina.

Inni autorzy wydawnictwa sugerują, że niektóre spośród opisanych przez Kohnstamma praktyk są rozpowszechnione. Uważają, ze jest to rezultat zatrudniania niesprawdzonych ludzi, którzy są słabo opłacani, ale mają dużo swobody - podaje australijska gazeta.

Jednak wydawca przewodników "LP" Piers Pickard powiedział "Sunday Telegraph", że wszystkie książki autorstwa Kohnstamma zostały ponownie przejrzane, lecz nie dopatrzono się w nich żadnych nieprawidłowości.

Seria "Lonely Planet" ("Samotna Planeta") wydawana jest od 1973 r. W 2007 r. większość udziałów australijskiego wydawnictwa nabyła brytyjska sieć BBC. Rocznie sprzedaje się około 6 mln przewodników tej serii.
link
fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/skandal-w-redakcji-lonely-plan  et,1092338/2f4c87f1c20d9a101ba9e8a6c8a440a9?source=rss

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 00:42 | 14.04.2008

Wtopa straszna :) Coz sie dziwic, mial dobrych protoplastow, nawet Karol May napisal ksiazki o dzikim zachodzie, serie o Winnetou - na ktorych miedzy innymi ja sie wychowalem. May opisal dziki zachod nigdy nie bedac w tamtych stronach :))) . Tutaj zreszta, na tym forum, tez znajdziesz osoby , ktore zamieszczaja zdjecia jako wlasne, z miejsc w ktorych nigdy nie byli :)))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl