Forum dyskusyjne

Internet na Kubie

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 14:19 | 11.08.2017

Jak wygląda obecnie sytuacja z internetem na Kubie?

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 11:54 | 17.08.2017

Hej.

Aby móc skorzystać z wi-fi, należy kupić kartę za 2 CUC. Wi-fi jest dostępne w niektórych barach czyw hotelowych lobby. Po zakupie karty trzeba się zalogować i wpisać hasło. Internet działa przez godzinę od momentu pierwszego zalogowania i przez kolejnych 30 dni. Jesli zalogujesz się i np po 20 min wylogujesz to czas jakby zatrzymuje się i adekwatnie tyle ile jest do godziny masz nadal do wykorzystania.
W praktyce zdarzyło nam sie kilka razy, że bylismy pewni, że jeszcze kilka minut na karcie mamy jednak wyskakiwał błąd.

kiwi

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 11:56 | 17.08.2017

Dzięki za informację!
A jak z szybkością tego internetu?
Pozdrawiam

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 22:34 | 17.08.2017

Osobiście nie używałem, ale ogólnie turyści w hotelach narzekali na szybkość-tzn. email można sprawdzić, ale inne rzeczy zabierają za dużo czasu. W centrum niektórych miast jest internet bezprzewodowy, kupuje się karty (można w sklepie, po staniu w kolejce, albo od Kubańczyków na ulicy, bez kolejki i drożej), b. dużo rodzin Kubańskich tam się zbiera i rozmawiają przez wideo z rodzinami z Miami, często godzinami (widziałem to w Trinidad i Moron).

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 12:22 | 19.08.2017

Często przy zakupie potrzebny jest paszport, ja tak miałam w Vinales i Santa Clara .Ogólnie jest problem bo jakość fatalna i miejsc mało gdzie można się logować .Zdarzało mi się że miałam jeszcze zostawione minuty na karcie a przy następnym logowaniu wyskakiwała informacja że konto jest puste. Ceny też są różne ,ja płaciłam od 1,5 cuc do nawet 5 za kartę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl