Forum dyskusyjne

Z Phuket na Ko Yao Yai

kategoria podróże po świecie

[fb] Martyna Kochaniec dołączył
30.08.2017

[fb] Martyna Kochaniec 11:45 | 30.08.2017

Hej!
Jedziemy w grudniu z mężem na pierwszy azjatycki wywczas do Tajlandii. W planach mamy Bangkok, Ayutthayę, Park Narodowy Erewan i odpoczynek na wyspie. Wybrałam wyspę Ko Yao Noi ze względu na dostępność lotów na Phuket i znalazłam również bardzo dobrą ofertę w hotelu 4* w świetnej cenie. Czy ktoś z Was podróżował łodzią z tej wyspy na Phuket? Czy trzeba rezerwować miejsce? Czy jest kilka firm do wyboru, czy pływają często?
Z góry dzięki za rady.

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 14:47 | 30.08.2017

Byłem na tej wyspie w zeszłym roku w lipcu. Wyspa mało zagospodarowana turystycznie - pewnie wszystkiego kilkanaście hoteli.Ma to swój urok bo podróżując po wyspie (proponuje wypożyczyć skuter) trudno spotkać turystów, piękne plaże gdzie mozna byc jedynym uzytkownikiem. Nie było problemu z miejscami - W jednym osrodku było ze 30% zajetych miejsc, a w drugim bylismy jedynymi goscmi. W grudniu moze być więcej turystów (bo to "sezon"), ale z pewnoscią tez coś znajdziecie. Moim zdaniem najlepiej wczesniej zarezerwować na 1 - 2 dni, a potem znaleść cos samemu na miejscu (i wtedy ponegocjować ceny).
Co do transportu. Zarówno z Phuket, jak i Krabi jest dobre połaczenie (kilkanascie połaczeń dziennie - zarówno szybszych, jak i wolnieszych łodzi). Na Ko Yao Yai płynelismy z Krabi, a potem płynelismy na Phuket (chyba był to Bang Rong Pier - lepiej sprawdźcie to w Necie). To dość blisko lotniska.

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 14:50 | 30.08.2017

Pisałem o Ko Yao Yai - a Ty wybierasz się na Noi, ale to sąsiednie wyspy (w najbliższym miejscu dzieli je kilkaset metrów. Łódki/promy pływają tak samo tj. wyspa NOI jest przystaniem połaczenia na YAI (lub odwrotnie)

[fb] Martyna Kochaniec dołączył
30.08.2017

[fb] Martyna Kochaniec 13:20 | 13.09.2017

Dzięki bardzo za odpowiedź! W temacie napisałam Yai, a w poście Noi, ale chodziło mi o Yai, drobna pomyłka ;) Nie pamiętasz może ile kosztował prom z Koh Yao na Phuket?

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 13:47 | 13.09.2017

Nie pamiętam ceny - chodzi mi po głowie 200-300 THB (ale bez pewności). Płynęliśmy łódką motorową, szybka (w rozkładzie oznaczona jako speed boat) czas transportu to poniżej 1 godziny . Oprócz tego są "normalne łodzie" wolniejsze i tańsze. Spróbuj poszukaj w internecie - pamiętam, ze wczesniej to sprawdzałem.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl