Forum dyskusyjne

abu dhabi przesiadka 12godzin

kategoria podróże po świecie

treasure666 dołączył
24.08.2013

treasure666 19:57 | 11.09.2017

witam.
mam w przyszlym tygodniu 12 godzinna przesiadke w abu dhabi. czy ktos mipowie jak wyglada opuszczenia lotniska wjesli jestem w tranzycie?? nigdy czegos takiego nie ronbilam :/ i nie bardzo wime co mnie czeka. co moge w te 12 godzin tam robic?? jak sie poruszac?? czy taxi??? czy autobus??
co zobaczyc????

w drodze powrotnej rowniez mam 18 godzin postoj czy warto jest jechac do ferrari park world?? czy moze lepiej wycieczka na kilka godzin do dubaju????

dziekuje pieknie za pomoc!!!

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 07:45 | 12.09.2017

Wizy do ZEA zostały kilka lat temu zniesione, więc możesz śmiało wyjść z lotniska tylko (pieczątka w paszporcie) i pospacerować po deptaku Corniche - nad zatoką, obok jest ciekawy suk.
NA torze wyścigowym nie byłem (nie lubię takich rzeczy) ale ogromne wrażenie zrobił na mnie biały Meczet Szejka Zayeda i cały kompleks.
Do Dubaju z Abu Dhabi jest ok 140 km.w jedną. musisz obliczyć czy zdążysz jednym dniem. Dubaj jest duży - rozciągnięty na sporej długośći chyba ponad 50 km i przejazdy metrem też trochę czasu trwają, wjazd na Burj Al-Arab trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.

treasure666 dołączył
24.08.2013

treasure666 00:16 | 13.09.2017

Witaj! Czy poruszałeś się taxi? Chciałam tak rozplanować czas żeby ciut znaczyć i spokojnie wrócić. I jeszcze pytanie daleko jest do centrum? Ile czasu zajmie przejazd taxi? Jeśli chodzi o strój to czy powinnam założyć dług spódnice? I t-shirt? Przepraszam może durne pytanie ale na prawdę nie wiem

DorotkaK dołączył
12.09.2017

DorotkaK 17:07 | 12.09.2017

Cześć,

Do Dubaju nie zdDorortkaK

DorotkaK dołączył
12.09.2017

DorotkaK 17:07 | 12.09.2017

Cześć,

Do Dubaju nie zdDorortkaK

DorotkaK dołączył
12.09.2017

DorotkaK 17:08 | 12.09.2017

Hej ;)

Coś mi nie wyszło z powyższym postem :/
Do Dubaju nie zdDorotkarK

DorotkaK dołączył
12.09.2017

DorotkaK 17:12 | 12.09.2017

Kurcze, coś mi klawiatura świruje i normalnie pisać nie mogę :/ Dobre początki w serwisie :/

Do Dubaju faktycznie nie zdąrzysz dojechać, bo w jedną stronę to jakieś 2 godziny trasy, bez korków.

Jak najbardziej możesz jednak wyjść z lotniska i zobaczyć stolicę ZEA.
Polecam wielki meczet Sheikh Zayed - jest niesamowity! Tak pięknego meczetu jeszcze nie widziałam.

Ferrari World to też super przygoda i rollcoastery na najwyższym poziomie :)
Z Sheikh Zayed Mosque do Ferrari World jest jakieś 25 km. Myśmy przejechali ten dystans taksówką (ok 60zł) ale jak masz czas to możesz sprawdzić, czy kursuje jakaś komunikacja miejska.

Generalnie polecam :)

treasure666 dołączył
24.08.2013

treasure666 00:13 | 13.09.2017

Super! Powiedz mi proszę czy powinnam wziąć taxi i wszystko zobaczyć ? Nie stracę fortuny? 😂 jeśli tak to w jakiej kolejności najlepiej? To cały dzień więc czasu trochę jest. Dziękuję z góry!

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 07:26 | 13.09.2017

Hej ponownie.
Jeśli chodzi o strój - dowolny. W Emiratach czujesz się jak w Europie (problem tylko o alkohol w sklepach) nie ma obostrzeń dla kobiet jak w innych krajach islamskich.
Jeśli chodzi o taxi ? W ZEA paliwo jest b.tanie chyba 0,80 gr za litr.
Możesz po prostu próbować się dogadać, określić trasę i ustalić cenę za cała wycieczkę.
(Ja w Dubaju jechałem przez pół miasta żeby znaleźć agencje aby kupić bilety do Omanu. Jazda trwała ok pół godziny i zapłaciłem 10 złotych. Taxi więc powinno być cenowo ok. Generalnie Emiraty wcale nie są drogie (oprócz exclisive oczywiście)
Pozdr.

treasure666 dołączył
24.08.2013

treasure666 00:08 | 14.09.2017

Dziękuję bardzo za pomoc! Jeśli jeszcze wiesz co najlepiej zobaczyć w tak krótkim czasie to już w ogóle będzie pełnią szczęścia!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl