Forum dyskusyjne

oceny na forum fot - WNIOSKI

kategoria uwagi do forum i serwisu

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 23:02 | 21.04.2008

Ok., to ja schodzę już personalnie z anet, bo to może trochę niezręcznie wyszło pomimo wszystko, także anet: przepraszam za osobiste przytyczki i ataki w poprzedniej dyskusji. Zareagowałam mocno emocjonalnie, gdy po raz kolejny zauważyłam odstające Twoje oceny od innych – w tym wypadku od moich. Ale fakt, każdy ma prawo do własnych kryteriów i oceny.

Ale może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mam z tej dyskusji jakieś wnioski. Pomimo, że jestem nowym użytkownikiem, mam propozycje zmian:
1. oceniać mogą tylko Ci którzy pokazali swoich co najmniej 20 prac (zniweluje to problem podwójnych kont, o których czytałam i z czym się zetknęłam osobiście, np. mam parę najczęściej niskich ocen od osób–widm: bez imienia, daty urodzenia itp. i oczywiście z zerem własnych zdjęć). Będzie to nam dawało pojęcie kto nas ocenia i czym prawdopodobnie się kieruje.
2. jedna osoba nie może pokazać więcej niż 10-20 zdjęć z jednej miejscowości, wykonanych w trakcie jednego pobytu (bo można odwiedzać te same miejsca o różnych porach i zdjęcia dadzą nowy, świeży jego obraz (nie wiem czy to dałoby się jakoś zweryfikować ) – ale uniknęlibyśmy w ten sposób setnej odsłony Bayonne:)(bez urazy lapiska) no i zmusi to nas do selekcji swoich prac, a nie zalewania portalu podobnymi pracami
3. przy dawaniu odstających od innych ocen (zarówno niskich jak i wysokich) należy uzasadnić swoją ocenę – to również ograniczy ocenianie w pogoni za punktem – bezwiedne i szybkie (i tu prywatny wtręt: sama w tydzień zaliczyłam 1000 ocen :)))), ale jestem tu nowa i zżerała mnie ciekawość zobaczenia tylu nowych miejsc i zdjęć, co jest moim hobby :) w przyszłym miesiącu sądzę, nie będę już tak aktywna, gdy ochłonę :)

Myślę, że wprowadzenie takich zmian, uzdrowiłoby atmosferę na forum fotograficznym i skończyłyby się żale kolejnych nowych osób, podobnych do mnie o niskie stopnie ;) !
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za udział w dyskusji :)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:20 | 21.04.2008

Zostawiłbym wszystko bez zmian,a skupiłbym się na eliminowaniu fałszywych kont...no i niech będzie przestrzegany limit dzienny dodawania prac:)

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 23:57 | 21.04.2008

moze ja swoje trzy grosze :)
Rowniez jestem tutaj nowy, zapewne rowniez ochlone :) Z poczatku niskie oceny moich zdjec ciut "kluly' , po kilku komentarzach zaczalem dostrzegac ze faktycznie nie sa "najlepsze na swiecie" :) Bardzo ciesza mnie komentarze z wytykaniem bledow, nie tylko cudzych zdjec, moich nawet bardziej ( dziekuje marianna za uwagi co do czaszek, odpowiedzialem :) - dziekuje rowniez Breacie, Jedrkowi, Anecie i kilku innym uzytkownikom ). Nie walcze na tym forum o "mistrza swiata", dzieki uwagom bede mial lepsze pamiatki glownie dla...siebie. Zgadzam sie zupelnie z punktami Marianny, jesli by ode mnie zalezalo, obnizylbym nawet limit do 5 sztuk dziennie - moze zdjecia bylyby bardziej przebrane ? :) Kasy tez ma racje, lepszej punktacji nie da sie zrobic, zmiany tylko skomplikuja zycie. Chyba wiem o co chodzi w ocenach Anety, Kasego czy podobnych "ostro" oceniajacych - chodzi o to, zeby portal nie stal sie kolkiem wzajemnej adoracji, a piatka to ma byc naprawde rewelacja. Sam jestem teraz zdziwiony niektorymi piatkami przy moich zdjeciach :) Zacytuje jeszcze raz Tintina, ktory gdzies napisal - dawniej tylko pstrykalem, teraz moje zdjecia beda bardziej przemyslane - i podpisuje sie pod tym. Jak pisze Kasy, klony sa najwiekszym zlem ... i "parcie na szklo" :)
serdecznie pozdrawiam

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 14:44 | 22.04.2008

czas mija, a galeria niezmiennie budzi emocje....

- była już dyskusja na temat zmiany w systemie oceniania - wprowadzenie oceny średniej (oceniamy dwa lub trzy kryteria - np. walor podrózniczy, strona techniczna, wrazenie ogólne) - myslę, ze warto wrócić do tego pomysłu....

- wprowadzono ograniczanie do 10 zdjęc dziennie - jednak nie jest ono przestrzegane. Czy to 'coś' popsute w systemie, nieuczciwość osób wrzucających, czy specjalne wzgledy?
może być i 5, ale niech to będzie przestrzegane...

Co do propozycji Marianny

1. oceniać mogą tylko użytkownicy ze zdjęciami - JESTEM PRZECIW, po pierwsze - łatwo wygenerować sobie jakiekolwiek portfolio i wystawiać jedynki, po drugie: są tu konta - klony z dużą ilością zdjęć (nawet niezłych), gdzie osoba sama sobie wystawia oceny, dopisuje komentarze, a nawet sama ze sobą rozmawia... po trzecie - najwazniejsze - zdjecia są również dla odbiorców, którzy nie fotografują i oni też mają prawo oceniac zdjęcia. Jak często podkreśla się w dyskusji - nie jest to portal fotograficzny ;-)

2. "jedna osoba nie może pokazać więcej niż 10-20 zdjęć z jednej miejscowości, wykonanych w trakcie jednego pobytu" - JESTEM PRZECIW - jeśli mamy ograniczenie ilości zdjęć, nie powinniśmy ograniczać autoów tematycznie. Jeśli ktoś przynudza - można odpowiednio ocenić te 'gnioty'. Poza tym - są miejsca, które warto pokazać z wielu stron, w różnym oświetleniu.

3. uzasadnienie oceny - JESTEM ZA, ale myślę, ze powinno to nalezeć raczej do dobrego tonu, a nie być obligatoryjne.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 16:34 | 22.04.2008

Ten punkt 1. to poważnie???Chetnie zobaczyłbym i przeczytał sobie taka rozmowę między sobą:))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 17:29 | 22.04.2008

straciłeś szansę :))) - to rozdwojenie jażni można było obejrzeć tylko przez jeden dzień...

PiotrO dołączył
15.12.2007

PiotrO 03:31 | 23.04.2008

Jesli mozna ?
1. Zajmuje sie fotografia zawodowo. Nie jako docinacz, przerabiacz czy facet od poprawiania kontrastu w PS, a jako fotograf i wykladowca.
1a. Zgadzam z aneta, ze zdjecia publikowane tu nie nadaja sie do publikacji w prasie. Zdadzam sie tez ze wiekszosc z nich zasluguje na 1, moze w porywach do 2.(jesli jedynym kryterium bedzie jakosc) Zgodze sie ze moje zdjecia publikowane w tym serwisie nie wychodza ponad 3 moze czasem 4 i nie sa wolne od bledow. Przyznaje racje ze wiele osob wrzuca tu masowke co boli.
ALE:
2. To NIE JEST PORTAL DLA FOTOGRAFOW jak plfoto.com czy obiektywni.pl gdzie wiekszosc (99%) zdjec z tej strony zostalaby wywalona przez moderacje. To JEST PORTAL dla ludzi podrozujacych po swiecie, chcacych nam cos przekazac tym zamknieciem migawki, oni nie planuja kadru nie zastanawiaja sie nad swiatlem, daja sie poniesc emocja i poprostu robia zdjecie, ktore dla nich jest wyjatkowe, moze czasem mozna by bylo zastanowic sie co autor mial na mysli ? (zgadzam sie ze jest wielu ktorzy wrzucaja tu foty z wakacji u babci jak leci) ale spora czesc stara sie nam pomoc zrozumiec klimat jakiegos miejsca.
3. Uwazam ze powinna zostac wprowadzona zasada ze by moc oceniac innych prace nalezy miec w portfolio przynajmniej 10 zdjec ze srednia 4.0. Bo jesli ktos nie ma swoich zdjec a ocenia innych to chyba cos jest nie tak.
4. Jest tu wielu wspanialych fotografow, bardzo podobaja mi sie zdjecia kasy1 czy madoxa, ale (bez urazy :-) ) kasy z takimi zdjeciami to nie portal dla ciebie - zapraszam do zmierzenia sie ze mna na plfoto.com, tu wrzuc normalne foty z podrozy a tam bedziemy bic sie o jakosc :-)
5. Prosba do was wszystkich. Stawiajac ocene UZASADNIJ TO !!! aneta, stawiasz 1, napisz dlaczego, napisz choc krotki komentarz w stylu "kontrast z dupy" ale napisz cos. Jesli twoje oceny nie sa wyrazem zlosliwosci to uzasadniaj je, bo skoro uwazasz sie za bardziej doswiadczona, to pomoz komus kto sie dopiero za to zabiera. Napisz mu w komentarzu co moglby poprawic, co dodac i jak ty to widzisz ... inaczej twoje oceny beda odbierane mechanicznie i ignorancko. Nie o to chodzi by postawic 60 ocen w ciagu minuty i isc dalej ale by zatrzymac sie nad kazda fota i pomyslec co takiego mial autor na mysli. Bierz przyklad z tintina ktory popieral cie tu w rozmowie,on poswieca ta minute na napisanie komentarza.
Moze nie rozumiesz klimatu podrozy (i to nie jest wada, nie kazdy musi) , z twoich zdjec widac ze nie podrozujesz zbyt duzo( moge sie mylic), wiec moze twoje profesjonalne spojrzenie (pracujesz w branzy) przydaloby sie gdzie indziej ? Wspomniane juz plfoto.com czy obiektywni. Tylko tam niestety by moc oceniac innych samemu trzeba pokazac klase i zasluzyc na wlaczenie mozliwosci oceniania. Tu wystarczy sie zarejestrowac.
4. Tu jestesmy podroznikami, dajcie nam podzielic sie z wami tym kawalkiem swiata ktory zobaczylismy. Tu liczy sie klimat. A jesli pomimo to uwazacie ze ktos zasluguje na zla note, uzasadnijcie to w komentarzach.

Nie mam na celu urazenia nikogo, to co napisalem to wolne mysli, nie pisze tez tego zlosliwie czy dlatego ze jestem na kogos obrazony, poprostu uwazam ze potrzeba nam tu kilku zmian, by wprowadzic zdrowa atmosfere.

Pozdrawiam wszystkich lacznie z aneta. :-)

PiotrO dołączył
15.12.2007

PiotrO 03:41 | 23.04.2008

Jeszcze pare dodatkow, streszczam sie bo to juz 3:30 w nocy:-) :
1. kasy1 ma racje, eliminacja falszywych kont to podstawa.
2. Kasy niestety limit dzienny dodawania nie dzila w Mozilla Firefox z wlaczonym AddBlockerem i Script Blokerem, :-) u mnie poprostu skrypt ten jest nieaktywny. Ale ja nie naduzywam limitu :-)
3. I znowu do ciebie kasy1: napisz nam czym konwertujesz foty... bo ja za cholere nie moge sie zmiescic w 100kb bez straty jakosci :-)
4. Uwazam ze jesli ktos chce oceniac, powinien cos pokazac :-) (bez skojarzen), np. madox, kasy, tintin, bratea, bintuprik itd ... W momencie gdy kasy ocenia mi zdjecie wiem ze robi to ktos kto ma o tym jakies pojecie, natomiast gdy ktos stawia 1 a w portfolio zdjec brak ... to chyba cos tu nie gra.
5. Prosze dajcie ocenianemu szanse na poprawe, napiszcie w komentarzu z czego wynika dana ocena.

Pozdrawiam :-)

Sory za bledy ale to juz ... 4 nad ranem :-)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 08:42 | 23.04.2008

WItam

Dziekujemy za interesujace wnioski z pewnoscia wezmiemy je pod uwage przy tworzeniu nowych funkcjonalnosci serwisu.

Odwolujac sie do podanych punktow
1) reagujemy na kazde zgloszenie naduzycie. Jesli takowe dostrzezecie prosiby o kontakt na e-mail. Ostatnio zostalo zablokowane konto, ze zdjeciami ktore zostaly po prostu ukradzione z innego konta
4) tutaj mozna wymyslec jeszcze inne rozwiazanie, ze oceny najaktywniejszych uzytkownikow, beda mialy wiekszy wplyw na ocene niz swiezych kont. To pozwoli na demokracje, oceniac moga wszyscy ale nie dodajac zadnych tresci, Twoja ocen ma np wartość 0,1 w porownaniu do osoby ktora przekroczyla jakis pulap.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 03:47 | 23.04.2008

Zgadzam sie tutaj z wieloma opiniami,wszyscy wiemy ze problem istnieje,co na to Globtroter ??

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 13:04 | 23.04.2008

Czesc!
Całkowicie zgadzam sie z punktem 5. Wydaje sie całkiem normalna sprawa, ze oceny wystawione przez osoby bardziej zaawansowane w fotografii będa bardziej krytyczne. Jednak własnie wtedy uzasadnienie oceny moze bardzo pomoc przy kolejnych fotkach osobom rozpoczynajacym przygode z fotografia. Nie tylko oceny anety odbiegaja od sredniej ocen np. kasy rowniez ocenia bardzo nisko - czesto ma racje, ale oceniona osoba moze poczuc sie urazona - ocena poparta odpowiednim komentarzem mogła by łagodzic emocje, ponadto czesto rozpoczyna bardzo ciekawa dyskusje:)

PiotrO dołączył
15.12.2007

PiotrO 14:51 | 23.04.2008

Dokladnie, nie chodzi przeciez o to ze jesli ocena jest niska to ktos sie obrazi. Ale jesli dostaje niska note to chcialbym wiedziec za co i moc przy okazji czegos sie nauczyc.

Pozdrawiam :)

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 14:58 | 23.04.2008

Zgadzam się z przedmówcami. Komentarz do niskich ocen ma o tyle sens, ze autor (mowie tu za siebie) bardz chetnie dowie sie, dlaczego, co jest nie tak. Chocby mialo to bolec, kazdy jednak bedzie wdzieczny za komentarz, nauke, od osoby ktora wie moze cos wiecej na temat fotografii. Pozytywne komentarze sa potrzebne, choc moze nie maja takiego znaczenia jak te negatywne. Co nie znaczy ze trzeba z nich rezygnowac:)
Nie zdawalam sobie sprawy z istnienia falszywych kont tutaj...jesli tak jjest to mi sie to widzi jako wielki absurd - czy to konkurs na miss polonia? przeciez chodzi nam i dzielenie sie ze soba swoja tworczoscia. i tyla. po co tworzenie sztucznej konkurencji. bzdura jak dla mnie
co do przestrzegania limitu zdjec - odkrylam przez przypadek jak mozna go obejsc i nawet na probe, zeby zobaczyc czy to dziala, wrzucilam jedno zdjecie. tak nie powinno byc, dobrze gdyby takiej mozliwosci nie bylo

Bintuprik dołączył
01.04.2008

Bintuprik 14:59 | 23.04.2008

No i oczywiscie ani ja ani wiele osob tu to zadni tam profesjonalisci, i trzeba o tym pamietac przy ocenie.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:02 | 23.04.2008

przepraszam Cie, ale wydaje mi sie, ze klony raczej nie beda mi komentowac swoich ocen, tym bardziej, ze zazwyczaj ich ocena stoi sama w rzadku i az bije po oczach swoja samotnoscia. Moglyby sie wykazac choc odrobina intelektu i tylko dostawiac do poprzedniej najnizszej oceny - ciezej byloby je wysegregowac... :D

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 23:58 | 23.04.2008

witam wszystkich amatorów i profesjonalistów fotografii
zgadzam się z wieloma wypowiedziami na temat uzasadniania skrajnie niskich ocen, odbiegających od średniej.
ja też bardzo chętnie czytam komentarze, które pomogą mi robić lepsze zdjęcia, a nie zawsze takowe się pojawiają.
- co do kwestii oceniania to jestem za, aby oceniająca osoba miała swoje portfolio składające się z minimum 20 zdjęć i średnią z ocen minimum 3,5
- limit do 100zdjęć w miesiącu pozwoli na uniknięcie wystawiania takich samych czy bardzo podobnych do siebie zdjęć.
- możliwość oceniania zdjęć powinni mieć członkowie portalu, którzy funkcjonują minimum 2 miesiące i przez ten czas są aktywni (tzn. wystawiają komentarze do zdjęć, zamieszczają fotografie i biorą czynny udział na forum)
- na koniec logowanie w portalu powinno być pełne, tzn logujący powinien podać dane typu data urodzenia, adres email oraz krótko dwa zdania o sobie, tak abyśmy wiedzieli kto nas ocenił i wystawił komentarz oraz kogo my oceniamy.

jedno jest pewne: sytuacja zaczyna się powoli klarować i miejmy nadzieję, że już niedługo dojdziemy razem do konsensusu i wszystko będzie tak jak być powinno.
marcin

p.s.
już widzę, że robiąc fotki moim dziewczynom (mam je trzy w domu) zwracam uwagę na detale, których wcześniej nie dostrzegałem i to wszystko dzięki Wam...
pozdrawiam

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 02:51 | 24.04.2008

Przypomina mi to Sejm z 17 wieku, sytuacja sie nie zmieni chyba ze bedzie zgoda i wspołpraca z Globtroter,tego jeszcze nie widzielismy, inna rzecz ze do dzisiaj nie rozumiem jaki jest cel tego portalu,przypomina mi to Galerie, nie wiem ilu prawdziwych turystow korzystalo z ,tych pierwszych,najlepszych 50 zdjec,zgadzam sie rowniez ze jest oglaszana zbyt duza ilosc zdjec przez nie ktorych , zaczyna to byc nudne.

PiotrO dołączył
15.12.2007

PiotrO 20:06 | 24.04.2008

Niestety jak narazie mozemy sobie tylko na ten temat pogadac, bo bez poparcia administracji globtrotera nic sie nie da zrobic. Jesli wprowadza oni nowe konta limity itd, to moze sie sytuacja unormuje. W kazdym razie z tego co wiem sa to tez podroznicy zajmujacy sie ta strona jedynie hobbystycznie wiec nie mozna wymagac od nich by poswiecali 100% wolnego czasu na prowadzenie pozadkow i moderacje. Od wielu lat jestem uczestnikiem portalu plfoto.com na ktorym to wyscig jest ogromny i przed kazdym wyslaniem fotki czuje sie napiecie. Aczkolwiek dzieki pomocy ludzi ktorzy tam przebywają, dzieki ich oceną i komentarza bylem w stanie w ciagu 3 lat przejsc od zera do naprawde niezlej jakosci fotografii. Ale zdobylem to tylko dlatego, ze byli oni na tyle mili ze przy kazdym zdjeciu zamieszczali, krytyke lub krotki komentarz. Rejestrujac sie na globtroterze mialem nadzieje ze trafie na portal gdzie bede mogl podzielic sie wrazeniami i zdjeciami z calego swiata nie muszac sie stresowac, ze nie wyselekcjonowalem ich i ze nie jest to to jedno na tysiac. Mam do siebie duzo dystansu i uwazam ze liczy sie przede wszystkim dobra zabawa. Ale sytuacje taka jak ta: www.globtroter.pl/zdjecia/31775,wlochy,dolomity,cortina,,-,.htm  l odbieraja mi cala radosc z przebywania tu. I nie chodzi tu o ocene a o to ze po moich dlugich 2 listach, dalej nie jest ona umotywowana komentarzem. Poczekam jeszcze troche, lecz jesli nic sie nie zmieni, pokasuje foty i zajme sie ogloszeniami, poprzez ktore poznalem tu mase super ludzi.

Pozdrawiam wszystkich :-) i prosze adminow w wolnej chwili o jakas reakcje.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:00 | 24.04.2008

Przygladamy sie wszystkim pomyslom. Te ktore sie powtarzaja i sa sugerowane przez wielu uzytkownikow z checia wdrazamy. Teraz jednak pomyslow jest bardzo wiele, czasami sie troche wykluczaja.

Zapewne wynika to tez z etgo ze forum jest ogladane w roznych celach, jedni po prostu ogladaja zdjecia do miejsc w ktore jada, inni ogladaja miejsca ich marzen, a jeszcze inni maja zaciecie fotograficzne.

Ciezko wiec jest dogodzic wszystkim. Celem Globtrotera jest prezentacja wartosciowych zdjec z kazdego zakatka swiata. Doceniamy jakosc i efekt WOW, ale chcemy takze by pokazac jak najwiecej zdjec, bo nasza ZIemia, nie jest taka calkiem mala ;-)

Cieszymy sie bardzo ta dyskusja bo to znaczy ze serwis zyje, a to najwazniejsze.

pozdrawiamy

GlobTeam

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 22:34 | 24.04.2008

Wlasnie napisalam komentarz pod tym zdjeciem. Ta strona to glownie album dla prywatnych zdjec, ktore powinny znalezc sie w domowym albumie, Przy takim zalewie, trudno pisac uzasadnienie pod kazdym zdjeciem. Musialabym sie zwolnic z pracy i tylko pisac uzasadnienia.
Niektore osoby zamieszczaja tu po kilkaset zdjec miesiecznie! Np. madox w ciagu 24 dni przyslala 288 zdjec. 12 dziennie, a mozna tylko 10. Ciula punkty?

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 19:35 | 10.05.2008

Piotrze O trafnie to ujales -zdgadzam sie z toba w 100% czesc urzytkownikow (moze sie myle ?)uzywa tego portalu jako miejsce do konkurowania miedzy soba , a nie do podzielenia sie wrazeniami z podrozy .Zawitalem tu zaledwie dwa miesiace temu i nadal uwazam ze to swietny pomysl , tylko czesc forumowiczow powinna zastosowac sie do Twoich wskazowek i bedzie OK.-Pozdrawiam

PiotrO dołączył
15.12.2007

PiotrO 23:19 | 24.04.2008

Aneta, ale nikt nie kaze ci isc na ilosc ! Naprawde nie musisz ocenic wszystkich zdjec, przeciez to nie twoja praca a hobby, jak mi sie wydaje :-). Masz racje, ta strona to album dla prywatnych zdjec ze swiata ktore sie pokazuje znajomym z domowego albumu. Tym bardziej powinnismy docenic fakt ze ci ludzie chca sie z nami podzielic swoimi przezyciami, ze mozemy ich oczami obejzec swiat. Sadze ze zycia (i pieniedzy) by nam nie starczylo by zobaczyc to wszystko na zywo. Stad ten portal, ja komus pokaze Afryke a ktos inny mi Chiny itd... Ja ciagle sadze ze poprostu pomylilas portale, bo ty nie zastanawiasz sie: gdzie to jest, jak tam pieknie, a moze sprawdze na mapie jak sie tam dostac, a moze przegladne ogloszenia, moze ktos tam jedzie itd. Ty patrzysz sie czy kontrast zostal prawidlowo ustawiony. Twoj komentarz dowodzi tego ze czujesz sie w obowiazku dbania o jakosc a nie o klimat. Pozatym, twierdzisz ze nie chcesz komentowac ... to powiedz mi, po co stawiasz ocene ? twoja odpowiedz informuje nas ze robisz to mechanicznie po powrocie do domu (ech znowu wrzucili 1280 zdjec i musze je ocenic), wiec nie stawiasz oceny by ktos mogl stac sie lepszy a z powodu by np. zepsuc komus zabawe. ? Nie zakladam ze tak jest w 100% ale poprostu staram sie ciebie zrozumiec. Nie lepiej wystawic 10 ocen z komentarzami by rzeczywiscie pomoc komus kadrowac czy ustawiac swiatlo , niz 1000 mechanicznie ? Ja nadal uwazam ze dla ciebie plfoto.com jest idealnym portalem i twoja wiedza moze sie tam naprawde przydac. Nie jestem w tym momencie ironiczny tylko rzeczywiscie wlasnie tak uwazam. Jesli mieszkasz we Wroclawiu to chetnie kiedys bym pogadal z toba na zywo, bo chcialbym poznac twoj tok myslenia.

Co do limitu masz racje, powinien byc przestrzegany. Aczkolwiek nie sadze by madox zrobila to celowo. Przyznaje sie ze gdy korzystam z Firefoxa (admini to przeczytali i mysle ze niedlugo ten bug zniknie) z dodatkami to poprostu nie wlacza mi sie blokada na wysylane zdjecia i czasem (jak zle policze ) zdarza mi sie dodac o jedno czy 2 za duzo. Czasem tez bedac w domu (mam szybkie lacze, nie przez komorke) wrzucam np 20 jednego dnia ale potem bedac uczciwym przez kolejne pare dni nic nie dodaje.

Dzieki za komentarz:-), masz racje co do nieba, na monitorze w pracy tez mam wypalone, ale w domu mam niestety notebooka o bardzo ciemnej matrycy, a zdjecie przygotowalem tak by u mnie sie dobrze wyswietlalo. A ludzie ... pewnie odpoczywaja i ciesza sie pieknym dniem:-).

Zapraszam cie na plfoto.com, a my tu bedziemy sie cieszyc pieknem swiata.

Pozdrawiam

usunięty/nieznany 00:07 | 25.04.2008

PiotrO - bardzo trafny komentarz - popieram w 100 % - aż się człowiekowi miło robi jak cośtakiego czyta ; ] Widać dusza podróżnika...

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 23:13 | 24.04.2008

zgadzam się z anet a co do ilości zamieszczanych zdjęć.
jestem za ograniczeniem tego procederu.
ludzie tu nie wrzuca się zdjęć na akord.
mnie też wkurza, kiedy kilkanaście oglądanych zdjęć, jedno po drugim pokazuje tą samą ulicę i "prawie" te same domki lub jedną i tą samą górę z różnych stron.
takie oglądanie jest nudne. wchodzę na nowo dodane zdjęcia i długo szukam czegoś ciekawego w natłoku szarości i nicości.
dlatego raz jeszcze zaapeluję do wszystkich.
kto jest za takim rozwiązaniem, niech się opowie na tak, kto chce coś zmienić niech to napisze. może coś wskóramy...

1. ograniczamy zamieszczanie zdjęć do 30-50 zdjęć w miesiącu.
2. możliwość oceniania zdjęć po 2 miesiącach aktywnego funkcjonowania na portalu oraz przy minimum 20 zdjęciach ze średnią nie niższą niż 3,5.

oczywiście konkretne liczby należałoby uzgodnić na zasadzie głosowania na forum.

bez tego wydaje mi się, że niedługo będzie trzeba w tysiącach "bezpłciowych" zdjęć szukać tych wartościowych godzinami.
oczywiście jest top 100 w kilku dziedzinach, ale są też inne dobre, które nam umykają w setkach zdjęć zamieszczanych każdego dnia...
pozdrawiam
marcin

PiotrO dołączył
15.12.2007

PiotrO 03:02 | 25.04.2008

Dziekuje :-) Ot poprostu taki zwykly wagabundo ze mnie, co z przyroda i z ludzmi obcowac lubi. :-)
2. Racja dla Tina w sprawie ograniczen

Pozdrawiam

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 04:16 | 25.04.2008

Mamy wspolprace,mozna pomyslec o pewnych zmianach,ktore nie bylyby trudne do wprowadzenia i bylyby pozytywne dla wszystkich.
Dla mnie najwazniejsza rzecza jest kwestia punktowania,mysle ze powinne byc tylko uprawnione osoby do tego,ktore przynajmniej maja 10 zdjec na koncie,wiem ze nic nie jest na 100%,ale to dobry poczatek,
Mysle rowniez ze jest dobrym pomyslem miesieczne ograniczenie ilosci wystawianych zdjec na Globtroter,ilosc zostawiam dla innych i Globadmin,pozdrowienia dla wszystkich

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 10:06 | 11.05.2008

zgadzam się z tinem , piotrem i Kaczmą - oceniac zdjęcia powinny osoby które już maja jakieś zdjęcia i sa na globtroterze od jakiegoś czasu :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:05 | 12.05.2008

nie mogę się z tym zgodzić - zawsze od czegoś trzeba zacząć. Pierwsze oceny stawiałam nie publikując swoich zdjęć i nie sądzę, że były stronnicze. Nie byłam gotowa i po obejrzeniu kilku albumów z pierwszej 10 doszłam do wniosku, że nie powinnam. Potem mi to minęło :). Sam wiesz, że nawet nie umiejąc odkryć IP użytkownika (zresztą zmiana jeśli ktoś to potrafi też jest możliwa) jakoś sami potrafimy się zorientować kiedy zbiegów okoliczności jest zdecydowanie zbyt wiele, by można to było zaklasyfikować jako pomyłkę. Dochodzi pewne wyrafinowanie i tworzenie (całkiem niezłych portfolio, które są po spełnieniu zadania kasowane). Niektórzy używają jeszcze znajomych, bądż rodziny... naprawdę nie zazdroszczę Adminowi - tym bardziej, że jeżeli mnie coś boli to mówię na forum a nie szepczę na uszko...:D

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl