Forum dyskusyjne

Wyprawa do Peru na 3 tyg - co muszę mieć

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

kasia82 dołączył
22.04.2008

kasia82 17:42 | 22.04.2008

Witam Globtroterów!
Jestem tu nowa, własnie się zarejestrowałam.
Za miesiąc wybieram się do Peru i Boliwii na 3 tygodnie. To bedzie moja pierwsza wizyta w Am. Pd. Wybrałam juz szczepionki, tylko została żółta febra w piatek. Będzie to wyjazd zorganizowany przez biuro podrózy. Mam problem, bo nie mam pojęcia jak mam się spakowac, co wziąść. Informacje które dostałam od biura które to organizuje są niewystarczajace ( lekką bawełnianą odzież, sweterek + lekką kurtkę, wygodne obuwie [typu adidas oraz sandały, nakrycie głowy + okulary słoneczne + kremy z filtrem, środki przeciw ukąszeniom komarów i innych insektów, leki osobiste)
Nie mam pojęcia w co się spakować, czy w walizke i wziaśc plecak do poruszania się na miejscu czy jak?? Mam chaos w głowie i mam nadzieję, że jakaś doswiadczona osoba pomoze mi to wszytsko ogarnąć...

FisherKing dołączył
20.04.2008

FisherKing 12:43 | 25.04.2008

To zależy od tego jaka to ma być wycieczka, jeśli będziesz miała hotel, a do wszystkich atrakcji będzie Cię dowoził autokar to pakuj się w walizkę na dno wrzuć mały plecak, żebyś miała w czym trzymać krem, okulary, pelerynę itp. Jeśli to wycieczka typu expedition, to tylko i wyłącznie plecak ze stelażem. Mam tu trzy linki do relacji z Peru, całkiem przyjemna lektura, a między wierszami znajdziesz sporo przydatnych informacji:
www.podroze.pl/wyprawa/relacja/w-krainie-costy-sierry-i-selvy-c  zi,421

www.podroze.pl/wyprawa/relacja/w-krainie-costy-sierry-i-selvy-c  z-ii,422

www.podroze.pl/wyprawa/relacja/w-krainie-costy-sierry-i-selvy-c  z-iii,423
sam miałem podobne przygody więc ręczę za prawdziwość relacji

tyysia dołączył
09.07.2006

tyysia 11:32 | 27.04.2008

hej, czy można wiedzieć z jakiego biura jedziesz? też jestem zainteresowana podobną wyprawą

kasia82 dołączył
22.04.2008

kasia82 12:36 | 27.04.2008

Global Wings z Warszawy, to jest biuro wyspecjalizowane w turystyce biznesowej, korporacyjnej. Poszukaj w necie, jest bardzo duzo ofert wyjazdów.

tyysia dołączył
09.07.2006

tyysia 19:52 | 27.04.2008

dzięki, zorientuję się. a czy mozesz jeszcze powiedziec jaki jest ogólny koszt wszystkich potrzebnych szczepien? :)

kasia82 dołączył
22.04.2008

kasia82 20:36 | 27.04.2008

żółta febra (żółta gorączka) - 155 zł w Warszawie w wojewódzkim sanepidzie, polio-ok 60 zł, wzw A - ok 130 zł pierwsza dawka (druga ok pół roku do półtora później), dur brzuszny- ok 130, . Jezlei nei byłaś szczepiona na wzw B to jeszcze to szczepienie, ale nei wiem ile kosztuje, skałda sie z 3 dawek.

kasia82 dołączył
22.04.2008

kasia82 20:42 | 27.04.2008

aha, o międzynarodowa ksiazeczka szczepień 5 zł ;) No i tabletki na malarie, ale nie wiem jeszcze ile kosztują, bo dopiero we wtorek idę do poradni chorób tropikalnych po recepte. Generalinie szczepionka na żółta febrę obowiazkowa jest w sytuacji kiedy wybierasz się do dżungli, ale uważam ze nie ma co załować kasy na to nawet jezeli tego nie planujesz.

tyysia dołączył
09.07.2006

tyysia 20:42 | 28.04.2008

naprawdę bardzo Ci dziękuję za to info.
życzę Tobie niezapomnianych wrażeń z podróży :))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl