Forum dyskusyjne

egipt samochodem

kategoria podróże po świecie

kraj Egipt

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 10:13 | 23.04.2008

Witam
szukam osób które były w Egipcie własnym autem, prosze o wystzskie informacje dotyczące bezpieczeństwa dojazdu, wizy , międzynarodowego, prawa jazdy, możliwości wjazdu dieslem do egiptu, i wszytsko inne co moze sie przydać:) z góry dzieki

Divemaster dołączył
30.05.2008

Divemaster 09:03 | 30.05.2008

Hej,
mieszkalem w Egipcie 6 lat. Bedziesz miec powazny klopot z dostepnoscia diesla na stacjach paliwowych. Nastepna sprawa, jesli nie masz doswiadczenia (potraktuj to naprawde powaznie) w prowadzeniu auta w tamtejszych warunkach, to naprawde nie polecam. O bezpieczenstwo bym sie nie martwil ale spodziewaj sie czestych stopow na checkpoinach i dyskusji typu po co, gdzie itp. Nawet majac wize biznasowa i znajac dosyc arabski nie bylo to latwe. Generalnie odradzam. Egipt jest tani jesli chodzi o srodki transportu, mozna wynajac taksowke, busa itp. Autobusy dalekobiezne sa bardzo Ok. Radze dobrze przemyslec decyzje bo moze sie ona okazac udreka.
Powodzenia!

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 11:30 | 30.05.2008

ja mam informacje mniej konkretne. mój kuzyn jezdził po Egipcie wynajetym autem z wypożyczalni, więc chyba sie da nie tylko publicznymi środkami transportu. szczegółów nie znam. Ale prowadzenie auta tam, to rzeczywiście trudna sprawa- równiez jeśli chodzi o ich styl jazdy. ja mam doświadczenie z Maroka - na prowincji - jest ok, bo jest mały ruch, nie wiele osób ma auto, ale w miastach ich styl jazdy to masakra- cudem nie uszkodziłam auta. I podobny styl obserwowałam w Kairze, jako pieszy uczestnik ruchu . Zasada jest taka: pojazd jest w stałym ruchu, wszystko cały czas płynie, pieszy musi sie dostosowac i "przechodzi" między pojazdami jadącymi, na skrzyżowaniach nie wpuszcza się wjeżdżających z boku, czy z postoju, nikt nie zwalnia i nie zatrzymuje się, nikt Cie nie wpuszcza, ani nie przepuszcza, ty musisz płynnie się w ten ruch włączyć - jest naprawdę ciężko. Co chwilę ktos zajeżdża drogę. łatwo o drobne stłuczki. W nocy część pojazdów jeżdzi nie zapalając świateł.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl