Forum dyskusyjne

Cejrowski mija się z prawdą

kategoria podróże po świecie

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 09:18 | 24.04.2008

Niestety
Jak przeczytalem spadlem z krzesla, bo P. WOjciech kontrowersyjny jest, nawet lubilem czasem to jego SHow, tak fajnie odgrywane.
A tu taki klops. Az smutek mnie ogarnal, a moze zdenerowowanie, ze taki znany czlowiek, a tak SCIEMNIA!

Looknijcie co by podejsc z dystansem do opowiesci EX Polaka ;-)
tierralatina.blox.pl/2008/04/Cejrowski-klamie.html 

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 14:19 | 24.04.2008

Cejrowski mówi za siebie,opowiada o rzeczywistości jaką on widzi i odczuwa.Nie jest dziennikarzem,nie uzurpuje sobie monopolu na obiektywność i zweryfikowaną prawdę o tym o czym mówi.Można sie z nim nie zgadzać,ale nie widzę powodu żeby zarzucać mu bezczelne kłamstwo.A już zupełnie nie widzę sensu odwracania się od jego doskonałych programów podróżniczych,tylko przez to,że ekwadorczycy potrzebują wiz gdzies,czy że jest tam biedniej niż WC mówi.

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 17:32 | 24.04.2008

Cos nie tak z głową Yanasa. Rozmawia sam ze sobą. Przeciez nikt nie "odwraca się od jego doskonałych programów podróżniczych,tylko przez to,że ekwadorczycy potrzebują wiz gdzies". Co ma jedno z drugim wspolnego? Cejrowski to Ch.. Jesli ktos robi swietne programy podroznicze to wcale nie oznacza ze jest swietny we wszystkich innych dziedzinach zycia.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 20:33 | 24.04.2008

przeczytaj inne fora,moja wypowiedź tyczyła się reakcji na te "sensacje" jaka czytam w rożnych miejscach w necie.widziała byś masę komentarzy nagle deprecjonujących jego programy.Dlaczego jest **ujem?dlatego,że w ekwadorze zyje sie gorzej niż powiedział?a Ty cokolwiek wiesz o ekwadorze?nie wiem gdzie wyczytałaś w mojej wypowiedzi ,że WC jest świetny,,
Czytaj ze zrozumieniem.to nie boli.

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 20:39 | 24.04.2008

Yanas, chodzi o to ze nie odnisles sie do ttresci z tego bloga. Programy sa super, show robi WOjtek nieslychany i naprawde czapki z glow... ALE jesli ktos sciemnia, nie ubarwia tylko sciemnia i klamie to troche jest inaczej. TO ja nabieram duzeeeego dystansu.

z pozdrowieniami

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 20:47 | 24.04.2008

OVAD-ok,ściemnia,ale nie widzę motywów w jego ściemnianiu.Chciał wprowadzić w błąd?po co?może on po prostu ma tendencje do koloryzowania?a może w swoich wszystkich programach ściemnia?czy wtedy są złe?a może w nich tylko koloryzuje czasem?po prostu wkurza mnie wieszanie psów na nim za jakieś teksty o kraju na końcu świata..
Gość świetnie pisze,świetne programy robi, i naprawdę czepianie sie paru słów jest bez sensu..
Troche mi to przypomina histerie jaka wybuchla po śmierci Kapuścińskiego gdy okazało się ,że niby podpisał jakąś lojalke,żeby wyjechac za granice.Nawet jak podpisał to co?jakie to ma znaczenie w świetle tego co ztowrzył?

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 21:04 | 24.04.2008

No wiesz facet w koncu jest dziennikarzem, ale podrozniczym, a nie SCIENCE FICTION :-)
Mi to wyglada na duze MItomaniactwo, przytaczam calosc tekstu, zeby byl kontekst rozmowy

Wojciecha Cejrowskiego cenię za jego podróżnicze książki i fascynację Ameryką Łacińską. Mamy przynajmniej coś wspólnego. Ponoć robi też niezłe programy telewizyjne, ale nie było mi dane ich obejrzeć. Mam na myśli oczywiście programy o dalekich krajach, a satyryczno-publicystyczne, których szaletowego poziomu nie trawię. Ale rozumiem, że to pewna konwencja i po prostu produkt, który się sprzedaje i ma swoją publiczność...

Nie ukrywam, że zazdroszczę też mu talentu do promowania samego siebie. Ale jednak wszystko ma swoje granice. Bezczelne zmyślanie, świadome kłamanie w żywe oczy, zawsze jest i będzie dla mnie ich przekroczeniem. Bo to nic innego, jak brak szacunku dla rozmówcy, czy słuchacza.

Wczoraj tymczasem Cejrowski, który tak bardzo lubi wcielać się w rolę moralizatora, gadał we wrocławskim radiu takie bzdury, że ręce opadają. Kłamstwo za kłamstwem. Chodzi oczywiście o słynny już wywiad w którym obrażony na Unię Europejską podróżnik obwieścił Polsce, że zrzeknie się jej obywatelstwa. I stanie się Ekwadorczykiem...

Ok, nie mnie oceniać motywacje i decyzje. Nie interesuje mnie też w sumie, czy sama deklaracja jest zgodna z prawdą. Choć wątpię...

Cejrowski zaserwował na antenie radia niewyobrażalną, poniżającą słuchaczy, ilość bzdur i kłamstw.

Przeanalizujmy więc:

Cejrowski narzeka, że liczba państw do których Polacy mogą jeździć bez wiz zmalała, po naszym wejściu do Unii Europejskiej. Hmmm... Ciekawe jakie to kraje wprowadziły ostatnio wobec Polski obowiązek wizowy? Bo w tak lubianej przez Cejrowskiego Ameryce, zarówno tej Połnocnej jak i Południowej, wiza – od pierwszego maja – będzie nam potrzebna już tylko do Stanów Zjednoczonych, Gujany i Surinamu. I do żadnych innych państw. Bo Kanada wizy już zniosła, a Kolumbia zrobi to za kilka dni.

Cejrowski chce być wolny, więc wybiera Ekwador. I bezczelnie jako argument podaje, że Ekwadorczycy nie potrzebują wiz do USA. –Ekwadorczyk może sobie pojechać do Stanów Zjednoczonych bez wizy. A Pani może? Dziękuję!- mówi do dziennikarki. Mówi i kłamie. Bo oczywiście Ekwadorczycy, jak wszyscy bez wyjątku obywatele państw Ameryki Południowej i Środkowej, potrzebują wiz do Stanów. Lista państw, których obywateli Waszyngton zwolnił z obowiązku wizowego jest bardzo krótka i zapoznać się z nią można tutaj. Ekwadoru na niej nie ma.

No ale może ekwadorski paszport daje wolność bezproblemowego podróżowania po innych zakątkach Ziemi? Chyba tylko w snach kłamczuszka Cejrowskiego. Obywatele Ekwadoru potrzebuja wiz do ponad 110. państw świata. W tym całej Europy z Polską włącznie. Nie mogą nawet podróżować wolno po Ameryce Łacińskiej – potrzebują wizy przy wyjazdach chociażby do Meksyku, Panamy, na Kostarykę, czy nawet na Kubę. Mimo, że teoretycznie - od kiedy Ekwadorem rządzi wielbiciel Castro, Rafael Correa - jest to „bratni” kraj. A jak jest z innym sojusznikiem Ekwadoru, Wenezuelą? Ojej, także będzie się od Cejrowskiego domagać wizy! Pełna lista państw wymagających od Ekwadorczyków wiz jest tutaj.

Ale posłuchajmy dalej naszego moralisty. Co ciekawego ma jeszcze do powiedzenia? -W Ekwadorze wszyscy mają pieniądze. To jest bogaty kraj Trzeciego Świata, jeden z najbogatszych w Ameryce Łacińskiej- tłumaczy Cejrowski.

Hmmm... Jak się mierzy bogactwo kraju? Zazwyczaj Produktem Krajowym Brutto na głowę mieszkańca, prawda? No to sprawdźmy... Dobrze się składa bo Komisja Ekonomiczna ONZ ds. Ameryki Łacińskiej właśnie opublikowała najnowsze statystyki. Argentyna - 5497 dolarów, Belize – 4268, Brazylia – 5616, Chile – 8872, Kostaryka – 5053, Meksyk – 7975, Panama – 5218, Urugwaj – 5808, Surinam – 3812, Wenezuela – 6733. A Ekwador? Ekwador – 3088. Rzeczywiście latynoamerykańska czołówka!

No ale przecież pan pisarz, podróżnik i dziennikarz zapewnia, że tam wszyscy maja pieniądze! Może PKB to nie wszystko? Sprawdźmy jaki procent populacji, żyje w skrajnej biedzie, w uwłaczających ludkiej godności warunkach, czyli nie mając pieniędzy na tzw. podstawowy koszyk żywnościowy: Brazylia – 9 proc., Chile – 3,2 proc, Kostaryka – 7,2 proc., Meksyk – 8,7 proc., Wenezuela – 9,9 proc. Średnia dla całej Ameryki Łacińskiej – 12,7 proc. A Ekwador? To bogate, zdaniem Cejrowskiego, jedno z najbogatszych państw w regionie? 12,8 proc. To ci najbiedniejsi z biednych. Bo po prostu biednych, jest w Ekwadorze 43. proc. Rzeczywiście, zacytujmy jeszcze raz Cejrowskiego „im się dobrze żyje”.

Ok. Słuchajmy dalej... -Ten kraj jes semi-kolonią amerykańską. Tam jest mnóstwo inwestycji amerykańskich i w tym kraju zawsze się będzie dobrze działo, bo Amerykanie tam wydobywają ropę, a nie Ekwadorczycy własnymi rękami- twierdzi nasz ekspert od Ameryki Łacińskiej...

No to zerknijmy na statystyki. Rządowe, amerykańskie - żeby nie było żadnych podejrzeń o stronniczość. Kto wydobywa tą ekwadorską ropę panie Cejrowski? Amerykanie? Oto ranking:

Petroecuador – państwowy, ekwadorski koncern – 51 proc. produkcji
Repsol-YPF – hiszpański gigant naftowy – 13 proc.
Andes Petroleum – spółka kontrolowana przez chiński koncern CNPC – 12 proc.
Perenco – firma brytyjsko-francuska – 4,9 proc.
Agip – to Włosi – 4,7 proc.
I gdzie ci Amerykanie, dzięki którym ma się w Ekwadorze zawsze dobrze dziać? Owszem, byli. Ale Oxy, bo o tą firmę chodzi, została wyrzucona z Ekwadoru w 2006 roku, a jej działalność przejęta przez państwowy Petroecuador. A kto jest największym zagranicznym inwestorem w Ekwadorze? Brazylia.

I aktualny, mocno lewicowy rząd robi wszystko, aby Amerykanów do siebie zniechęcić. Istniejąca od 1999 roku amerykańska baza wojskowa w Manta zostanie w przyszłym roku zlikwidowana. Taką decyzję podjęło w marcu tego roku ekwadorskie Zgromadzenie Konstytucyjne i potwierdził to prezydent Correa.

Słuchajmy jednak dalej bajdurzenia pana Cejrowskiego: -Gdy w Ekwadorze na swojej ziemi postawię hacjende, będę miał natychmiast prawo do paszportu- zapewnia tonem znawcy...

Otóż nie, na pewno nie w sposób legalny. W Ekwadorze od 1976 roku obowiązuje coś takiego jak Prawo o naturalizacji, którego artykuł czwarty wyraźnie określa warunki otrzymania ekwadorskiego obywatelstwa. I nie wiąże go z budowaniem hacjend. Mówi natomiast o obowiązku „minimum trzyletniej nieprzerwanej rezydencji w Ekwadorze”. No ale może dla Cejrowskiego trzy lata to natychmiast?

Co więcej, gdybym marzył o zostaniu Ekwadorczykiem to na miejscu naszego bohatera trochę wyhamowałbym z krytykowaniem socjalizmu. Bo Ekwadorski rząd intensywnie go wprowadza, a Prawo o naturalizacji mówi wyraźnie, że „nie może zostać naturalizowany ten, kto rozpowszechnia doktryny mogące zakłócić system rządów i reżim polityczny Republiki”.

Ale wrócmy do audycji. Po chwili mamy kolejną manipulację Cejrowskiego, który twierdzi iż woli szpitale ekwadorskie od polskich, w których – jak twierdzi – dokonuje się legalnie „rzezi niewiniątek”. Domyślam się, że chodzi o aborcję.

No to muszę Cejrowskiego zmartwić. W Ekwadorze, dokładnie tak jak w Polsce, tzw. aborcje terapeutyczne, czyli gdy zagrożone jest życie matki, bądź istnieje ryzyko że dziecko urodzi się nieuleczalnie i ciężko chore, są legalne! Można też przerwać ciążę będącą wynikiem gwałtu i kazirodztwa...

Co jeszcze dodać? Nie wiem. Po prostu jakoś tak smutno, że ktoś kto teoretycznie ma jakiś tam autorytet w jakiejś dziedzinie, samemu, własnoręcznie i w sumie bez powodu, sobie ten autorytet niszczy. Na cholerę tak oszukiwać, gadać takie bzdury, robić w balona słuchaczy? Zwłaszcza gdy tak bardzo się lubi dawać lekcje moralności... Czy on naprawdę nas za aż takich idiotów?

Niestety po czymś takim, czytając jakąkolwiek książkę Cejrowskiego, widząc go w telewizji, będe zastanawiał się czy nie zmyśla, czy zwyczajnie w świecie nie kłamie? Tak jak zmyślał i kłamał wczoraj.

usunięty/nieznany 21:38 | 24.04.2008

Ja tam lubie oglądać z nim programy. A co do reszty nie znam go osobiście, więc mnie to rybka. Długi ten tekst i całego nie czytałam ; P , ale w sumie to o co Ci dokładnie chodzi??? Nawet jak zmyśla - to o co tyle szumu. Jak go zobaczysz następnym razem to przełącz kanał. Proste. Pozdrawiam serdecznie i nie przejmuj się tym tak - on też jest tylko człowiekiem.

usunięty/nieznany 21:41 | 24.04.2008

...Acha - a co do wyzywania innych o ch... to powiem tylko, że nie smaczne posunięcie. Jak by to był jakiś tyran i sadysta to może bym zaakceptowała tą sugestię, ale w tym przypadku stanowczo protestuję takim uwagą.

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 21:58 | 24.04.2008

A ja tam nie lubie byc oszukiwany, nie sciemniany ale oszukiwany, bo to duza roznica

usunięty/nieznany 22:06 | 24.04.2008

Ja też nie, ale programy i tak ma fajne ehheheee

usunięty/nieznany 22:14 | 24.04.2008

Tak na boku - to chyba byłeś jego cichym wielbicielem i się ostro przejechałeś teraz??? ;D hihi <...taki żarcik sytuacyjny...> Mnie to akurat ten temat nie wzrusza zanadto. Programy jak są to oglądam i pewnie dalej będę to robić. Więc spoko - będzie dobrze - głęboki wdech i Świat znów będzie kolorowy ;D.

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 22:10 | 24.04.2008

Oj, Yanasie, brzydkie slowa ci przychodza do glowy. Ja mialam na mysli inne slowo na tą samą litere...am.

usunięty/nieznany 22:21 | 24.04.2008

A dlaczego anta_a tak uważsz - znasz tego Pana osobiście czy jak? Obelgi w różnej formie w stosunku do innych to mało konstruktywna krytyka, a w tym wypadku dziwna nad wyraz. I w sumie to nie rozumiem czemu akurat tak sądzisz? Jak już mówiłam mnie to nie wzrusza ani nadmiernie ten problem opisany w tym temacie, ani nie oglądam namiętnie programów Cejrowskiego, ale jakiś poziom konstruktywnego pisania wypada przyjąć. Admin napewno się tu ze mną zgodzi.

usunięty/nieznany 22:29 | 24.04.2008

...a przede wszystkim KULTURA W PISANIU I WYRAŻANIU WŁASNYCH OPINII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:47 | 24.04.2008

przesadzasz.to (znów odwołam się do tego przykładu) jak mówienie o Kapuścińskim,że był agentem i zdrajcą Polski (swoją drogą gnoi którzy tak mówili wysłał bym do Kongo na resocjalizacje..). WC powiedział w wywiadzie co wiedział i tyle.Nie napisał tego w encyklopedii,po prostu powiedział to co wiedział.A ,że jego informacje są błędne,trudno.Obrazu Ekwadoru w mojej głowie nie zburzyło to zamieszanie..
Wrzućcie na luz trochę..jedziecie po gościu który nas wszystkich przerasta dorobkiem podróżniczym o lata świetlne.Trochę szacunku,nawet jeśli totalnie nie mial racji w tym co mówil na pewno nie zamierzał nikogo oszukiwać.BO PO CO?

usunięty/nieznany 22:52 | 24.04.2008

...a to przesadzasz to było do kogo ; P ... Mam nadzieję, że nie do mnie.

Yanas dołączył
12.12.2005

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 00:42 | 25.04.2008

Uwazaj Yanasie na slowa. Jesli jak mowisz informacje Cejrowskiego na temat Ekwadoru są błędne, to jego informacje na temat innych krajow Ameryki Lacinskiej tez mogą byc błędne! Bardzo by mi bylo przykro z tego powodu. I jak to swiadczy o stanie jego umyslu? Chce zostac obywatelem kraju o ktorym nic nie wie! Pytasz PO CO mialby to robic? Jego czas juz minął. Gdyby sie ograniczyl do podróży, bylby dalej idolem wielu podroznikow. Ale zajął sie polityką, stanął po niewlasciwej stronie i poszedl w zapomnienie. Teraz za wszelką cene próboje zwrocic na siebie uwage. Tak jak inne "gwiazdy" , nie wazne co sie o mnie mowi, wazne zeby cokolwiek mowili.

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 00:55 | 25.04.2008

Odpowiedz dla mej: Programy i artykuly C. na temat podrozy oceniam bardzo wysoko, ale w swoich programach politycznych zachowywal sie po prostu po chamsku. Takie sa moje i wielu moich znajomych odczucia. Jesli ktos jest dobry w jakiejs jednej dziedzinie zycia, nie znaczy ze musi byc dobry we wszystkim co robi. Chyba ze jest Łukaszenką , Castro lub Kim Ir sen'em. Oni się znają/znali na wszystkim. Bardzo przykro patrzec na upadającą gwiazde, ktorą sie kiedys lubiło.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 01:17 | 25.04.2008

Jakże strasznie mijasz się Ty z prawdą teraz..
Czy o dramatycznym stanie umysłu WC ma świadczyć parę merytorycznych błędów dot. Ekwadoru?Jeśli tak, to biedny Twój umysł..
Wiesz dobrze,że WC wie o Ekwadorze bardzo dużo i to od strony praktycznej,bo taka jest mu znacznie bardziej potrzebna niż wiedza na temat PKB tego kraju..chociaż uważam za dużą wtopę to co powiedział w wywiadzie.Czas WC nie minął,bo niby o jaki czas chodzi?Jego programy "polityczne" były w tv ponad 10 lat temu już,obecnie są w tv jego programy podróżnicze. Czy to przemijanie czasu?Czy zatem teraz "poszedł" w politykę,czy właśnie wręcz przeciwnie?O niewłaściwej stronie przemilczę,bo widać,że nie znasz osoby o któej piszesz po prostu..
Tak więc nie obrzucaj błotem kogoś o którym nic nie wiesz,tylko dlatego,że wprowadził Ciebie biedną w błąd jeśli chodzi o wizy dla Ekwadorczyków..

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 01:22 | 25.04.2008

Parę merytorycznych błędów? To przeciez dziennikarz i specjalista od Ameryki Łacińskiej!

usunięty/nieznany 02:42 | 25.04.2008

Hmmm... Po pierwsze: ludzie o 1. nad ranem to burzliwie coś nastaiweni są hehheee; ] Po drugie: Aneta z całym szacunkiem, ale Cejrowskiego i zaraz obok postawić nazwiska "Łukaszenki , Castro lub Kim Ir sen'em" - rozumiem, że to godzina, emocje i jakieś nieporozumienie Po trzecie: Nawet nie wiedziałam, że on jakieś programy polityczne prowadził hihii Po czwarte: No jest człowiekiem, to że dziennikarz nie zwalnia go z prawa do własnych poglądów, nawet jeżeli ktoś uzna je za sprzeczne. "Dziennikarze" pewnych czasopism też różne rzeczy piszą, które wcale nie są zgodne z ogólnie pojętą prawdą. Więc radzę dać na luz i poprostu przełączyć kanał badź stację radiową. To tyle i nie obrzucajcie się tak mięchem. Pozdrawiam z uśmiechem ; ] I do usłyszenia

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 23:28 | 06.05.2008

Wojtuś mówi to co mysli.Polska go męczy i wcale się nie dziwię.Jest obywatelem swiata i tyle.

madox46 dołączył
31.03.2008

madox46 13:50 | 07.05.2008

Zgadzam sie z Izabellą .
Smutne jest jednak to , że wiele ludzi dało sie zmanipulować przez jakiegoś oszołoma , który stara sie chyba swoim blogiem zrobić karierę kosztem WC.
PODSTAWOWA ZASADA - MNIE WYPOWIADAć SIE NA TEMAT O KTóRYM NIE MA SIę POJęCIA.
JAK MOżNA PRZYZNAć RACJę JAKIEMUś OSZOłOMOWI JESLI SIE NIGDY NIE BYłO w AMERYCE lACINSKIEJ , I NIE WIE SIę NAWET O CO CHODZI .
Smutne to , ale widać tu jak niewiele ludzi ma swoje zdanie i jak prosto jest ich zmanipulować.
Niestety właśnie na tym bazują media i nie uczciwi dziennikarze - proszę mi wierzyć coś o tym wiem - za rządów p. Kwaśniewskiego zmuszona byłam do odejścia z pewnego miesięcznika , za własne nie poprawne politycznie poglady i umieszczanie i ch na łamach . Niestety dzisiaj jest to samo.
WC to jedna z niewielu osób które nie podlegają pod żaden "klucz " polityczny i mają w d... czy sie to jakiemuś dziennikarzynie podoba czy nie i dlatego może szczerze wygłaszać swoje poglądy, co nie wszystkim jest na rekę.
Od 22 lat jezdżę po świecie jako pilot wycieczek i AMERYKE LACIńSKą ZNAM BARDZO DOBRZE I WIEM, żE MóWIENIE O KłAMSTWIE W CZY UBARWIANIU W JEGO PRZYPADKU TO WłśNIE JEST KłAMSTWO.
TO TAK JAKBY MóWIć, żE RUBENS CZY PICASSO TO KłAMCY , BO ICH WIDZENIE śWIATA JEST INNE NIZ NASZE.
Przeczytałam tego bloga od deski do deski proszę mi wierzyć , że jest tendencyjny.
Wojtek zna realia z pozycji osoby z tłumu , a nie z tabel i doniesień prasowych , a ja zawsze mogłam liczyć na jego życzliwa i kompetentna pomoc kiedy po tego potrzebowałam.
Z wieloma jego poglądami się zgadzam , ale to jest już moje prywatne zdanie.
Naprawdę blog jest żałosny , a wszystkie wyliczane zarzuty są do obalenia punkt po punkcie . Wodę z mózgu można zrobić jedynie tym , co nie maja pojęcia o Ameryce Lacińskiej , albo nie znają hiszpańskiego.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 16:14 | 07.05.2008

a czy widziałaś kiedyś obrazy Rubensa? :)

amermen dołączył
12.06.2007

amermen 17:05 | 07.05.2008

To juz któras osoba mówiąca, ze łatwo obalić te wszystkie zarzuty wobec WC, ale jakos wszyscy obalają te zarzuty w swojej głowie, nikt jeszcze nie spróbował zrobić tego na piśmie, punkt po punkcie. Bo to niemożliwe! Jak madox udowonisz to, że ekwadorczycy mogą jezdzic do USA bez wizy? O ile zmalała ilość krajów, do których Polacy muszą mieć wizy? Z moich obserwacji wynika, ze co kilka tygodni jakis nowy kraj rezygnuje z wiz dla Polaków. Można fantazjowac na temat odcieni koloru białego, ale mówienie, ze biały jest czarny, to już kłamstwo lub choroba umyslowa.

madox46 dołączył
31.03.2008

madox46 17:35 | 07.05.2008

"Dzieci! Cejrowski to gawędziasz, który przedstawia świat, który ogląda w czasie podróży, przez pryzmat własnych bardzo osobistych, subiektywnych wyobrażeń, preferencji, nadziei, interpretacji, marzeń itd. Więc jak czytam te "metodyczne i punkt po punkcie" "rozprawianie się z hochsztaplerem" to mnie śmiech bierze, bo to tak jak by ktoś zarzucał malarstwu S. Dalego kłamstwo, no bo przecież słonie wcale nie mają końskich nóg... Programy Cejrowskiego nie można moim zdaniem odbierać, jak dokumenty przyrodnicze z Czubówną jako lektorką, i na tym polega oryginalność Cejrowskiego.
Ktoś tu chyba zapomniał, że Cejrowski to satyryk i jego zadaniem jest wyolbrzymianie po to, by skutecznie zwrócić uwagę na problemy naszego kraju
Poza tym jeśli chodzi o ostatni punkt związany z aborcją - to Cejrowskiemu chodzi o ochronę życia, a nie fanatyczną walkę dla samej idei.
Dane, w artykule dotyczące wiz również nie są wystarczającym dowodem na, to że wszystkie argumenty Cejrowskiego to bzdury. Proszę wziąć pod uwagę to, że WIZY NIE Są WYMAGANE W WIęKSZOśCI KRAJóW PRZY POBYTACH TURYSTYCZNYCH NIE DłUżSZYCH NIż (na ogół) 90 DNI! Jeśli ktoś chciałby się wybrać np. do Meksyku na dłużej lub też w charakterze innym niż turysta MUSI UBIEGAĆ SIĘ O WIZĘ. I to zapewne miał na myśli Wojciech Cejrowski. Robienie z niego kłamcy tylko dlatego, że nie zrozumiANO jego wypowiedzi oraz dlatego, że nie rozumie SIę , na czym polega satyra nie jest najlepszym pomysłem. Dodatkowo w ten właśnie sposób sam wprowadza czytelników w błąd...czyli kłamie.

madox46 dołączył
31.03.2008

madox46 17:38 | 07.05.2008

Co do Rubensa to jako historyk sztuki wiem co mówię , w przeciwieństwie do niektórych.

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 18:56 | 07.05.2008

Oj zapędzilaś sie madox46. twierdzisz, ze WC mimo, ze mowi nieprade, nie mozna nazywac kłamcą, bo to tylko jego wizja swiata. Ale innych, ktorzy mowienie nieprawdy nazywają kłamstwem nazywasz kłamcami. Traktujesz WC jak jakiegos boga. Jemu wolno klamac i nazywasz to wyrazaniem poglądów a innych za wyrazanie swoich poglądów nazywasz kłamcami ! Napisalas, ze moglabys obalic te wszystkie zarzuty punkt po punkcie. Dlaczego tego nie zrobisz? A te twoje karkołomne wywody na temat wyjazdow dlozszych niz na 90 dni są tu nie na temat, ale jesli juz o tym wspomnialas, to WLASNIE PO WSTAPIENIU DO UNII EUROPEJSKIEJ POLACY MOGĄ PRZEBYWAC W WIELU KRAJACH BEZ WIZY DLUZEJ NIZ 90 DNI. Sama z wlasnej woli podalas tutaj argument przeciw temu klozetowemu!!!

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 20:09 | 07.05.2008

madox, uważaj bo ci żyłka pęknie :))) hihi

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 20:39 | 07.05.2008

Ludziska troszkę luzu.Kto komu robi pranie i czego? Pranie mózgu można zrobić komuś kto jest poddatny na pranie.Przecież wiekszość z nas ma swój rozum.A ja go tam lubię i tyle.Mówi na głos to o czym inni boją się nawet pomyśleć.Zjezdził kupe świata i był w miejscach do których wiekszość ludzi nigdy nie zawita.Podziwiajmy go za to.Jest wielkim podróżnikiem,który zarabia kase na tym co kocha robić,a tego każdy z nas mu chyba zazdrości.I co najlepsze ma wszystko w d..... a to jest dobry sposób na życie.

usunięty/nieznany 20:50 | 07.05.2008

Ale wy drążycie temat... Ale Anetka Ty uszczypliwa do madox46 - hihi chyba wiem czemu i to zupełeni nie jest związane ze "skandalem paszportowym WC" hehehee Pozdrawiam ;D

izabella_70 dołączył
25.10.2005

izabella_70 20:42 | 07.05.2008

A i jeszcze jedno,czy każdy z nas po powrocie z jakiegoś dzikiego miejsca nie dodaje w opowieściach ubarwień i swoich przypuszczeń .Haloooooooo

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 21:35 | 07.05.2008

Zgadzam sie z tobą izabello, ale są w tych upiekszeniach jakies granice. Wyobraz sobie, ze ktos wraca z podrozy do Korei Polnocnej lub Birmy i opowiada jak tam przyjemnie zyje sie ludziom, moga bez wiz podrozowac do USA i gdze tylko chca, A skoro ciagle tam mieszkaja, to widocznie sa szczesliwi. Co sobie pomyslisz o takim opowiadaczu? Tyle tylko, ze na temat Ekwadoru przecietny Polak malo wie i moze WC sie wydawalo, ze moze mowic co chce, a o sytuacj w Korei i Birmie prawie codziennie cos slyszymy w TV i gazetach. Moje zdanie na temat WC jest akurat takie, jesli ktos mnie przekona, moge je zmienic, ale do tej pory nikt z broniacych go nie odniosl sie do tego co WC powiedzial i nie probowal wyjasnic o co mu chodzi? CO WC CHCIAL POWIEDZIEC PRZEZ TO, ZE EKWADORCZYCY MOGA JEZDZIC DO USA BEZ WIZ, A POLACY OD CHWILI WSTAPIENIA DO UE POTRZEBUJA WIZ DO WIEKSZEJ ILOSCI KRAJOW.? CZY KTOS MNIE PRZEKONA ZE TO PRAWDA?

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 21:19 | 07.05.2008

Aneta - dziewczyno jesteś zdrowo walnięta.chyba nie czytasz co piszesz zupełnie..żal dupę ściska czytając tak bzdurne komentarze zaśmiecające forum.
ps. a'propos wiz - w ostatnim czasie wizy wprowadziły lub zaostrzyły procedurę wizową dla Polaków między innymi Chiny,Kirgizja,Indie,Rosja,Białoruś.To czy można było gdzieś przebywać 90 dni czy teraz już więcej nie ma żadnego znaczenia,bo nikt i tak nie zastanawiał się jadąc na wyspy zielonego przylądka czy maroka czy wolno mu tam być 3 czy 6 mc .

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 21:43 | 07.05.2008

Nie wiem Yanasie kto cie wali i kto ci dupę sciska, ale Chiny miesiac temu wprowadzily zaostrzenia w wydawaniu wiz nie tylko dla Polakow, ale DLA WSZYSTKICH NARODOWOSCI w zwiazku z Olimpiadą. Te zaostrzenia potrwaja do wrzesnia. Pozdrowienia dla twojej dupy.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 23:55 | 07.05.2008

jak zwykle po łebkach i nie na temat anetko.trenuj.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 00:06 | 08.05.2008

dla wszystkich narodowości czyli DLA POLAKÓW TEŻ.natomiast wizy do niektórych krajów zostały zniesione MIĘDZY INNYMI DLA POLAKÓW. łapiesz?

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 00:09 | 08.05.2008

zaostrzenia związane z koniecznością posiadania rezerwacji hoteli na każdy dzień pobytu w chinach NIE SĄ TYLKO NA CZAS OLIMPIADY. ambasada nie udziela informacji a temat czy i kiedy się to zmieni.

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 00:53 | 08.05.2008

Dziekuje Yanasie za poparcie mnie w sprawie tych "90 dni bez wizy". Sama zwrocilam uwage madox, ze to nie na temat (kilka postow wyzej). Tak sie zapędziles, ze juz zapomniales o co tutaj chodzi. A zaczelo sie od tego, ze WC powiedzial, ze od wstapienia Polski do UE Polacy potrzebuja wiz do wiekszej ilosci krajow. To oczywista nieprawda. Podajesz przyklad Chin. Ale jesli jakis kraj dla swoich wewnetrznych powodow zaostrza procedury wizowe dla wszystkich, obojetne czy to Polak, Rosjanin czy Amerykanin to w jaki sposob wyciagasz z tego wniosek, ze to Polacy zostali ukarani za wstapienie do UE? To bez sensu. Dokuczliwe moze byc wprowadzenie wiz tranzytowych przez Rosje. Ale to wynika raczej z zaangazowania Polski w konflikt pomiedzy Rosja i Gruzja czy Ukrainą. Czyzbys uwazal, ze Polska stanela po zlej stronie? Tak lubisz Rosje? Chyba nie nalezysz do Samoob....? Chociaz ta boląca dupa... Ale wracając do tematu, z miesiaca na miesiąc przybywa krajow, ktore nie wymagają wiz od Polakow. ostatnio Kolumbia, wczesniej Kanada, wiele mniejszych krajow jak np Tonga rezygnuje z wiz dla nas jednostronnie, trudno te wszystkie informacje znalezc. Nawet jesli potrzebna jest wiza, bardzo czesto mozna ja dostac na granicy. Czesto jest to tylko formalnosc, np trzeba wykupic znaczek i wkleic do paszportu. Nawet do Australii mozemy leciec "prawie" bez wizy, bo wystarczy w domu wypelnic przez internet odpowiedni formularz i po kilku dniach przychodzi e-mail z informacja ze mamy wize. Ale jest to wiza wirtualna i bezplatna. Mozna sobie nawet co miesiac latac do Sydney.

anet_a (ban) dołączył
06.08.2007

anet_a (ban) 01:05 | 08.05.2008

Ciekawe, czy WC czyta ta nasza dyskusje. Jesli tak to pewnie pęka ze smiechu. Na pewno sie nie obraza, bo to nie w jego stylu. A najbardziej sie smieje ze swoich "obrońców". Cieszy sie, ze ma az taki wplyw na ludzkie umysły. Tez bym tak chciala... Taki jest moj pogląd, a każdy może wyrażać swoje poglądy, prawda madox? Każdy, czy tylko wybrani przez ciebie, madox?

usunięty/nieznany 12:47 | 08.05.2008

Ale ty jesteś zawzięta Aneta. Śmieszny ten temat - ja nie będę się już tu udzielać, bo to nudne zdeksza. Pozdrawiam. Acha WC nawet pewnie nie wie, że ten portal istnieje. Ogólnie czytałam o przekrętach madox46 no i dziwne to co robi hehe, ale ty aneta_a to też ładnie nakręcona jesteś z tego co tu czytam. A przez "wplyw na ludzkie umysły" co masz na myśli - niby, że on jest jakimś tyranem, który chce zawładnąć światem... hehe Z tego co czytam to najbardziej zawładnął twoim umysłem, bo ciągle o nim piszesz, więć musisz intensywnie też i myśleć. Ja weszłam na forum i myślałam, że może jakiś fajny temat ktoś zapoda i sobie poczytam. Ale w sumie nikt nie każe mi tego czytać, więc już sie nie będę udzielać w tym temacie. Powodzenia w tym bezsensownym sporze.

burząca umysły dołączył
14.05.2008

burząca umysły 12:22 | 14.05.2008

Ńie mam aż takiej wiedzy o Ekwadorze, żeby wyłapac nieścisłości pana Cejrowskiego, ale jeśli ktoś je wyłapuje i pokazuje innym jak się w rzeczywistości to jest to godne pochwały. Ukłon w stronę OVADA. Nie rozumiem natomiast napastliwych komentarzy innych użytkowników komenujących OVADA. Przedstawił człowiek rzeczowe fakty a wy go linczujecie za co? Przestańcie.
Pozdrawiam

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 14:23 | 14.05.2008

dzięki serdeczne za te słowa!! też czytałam bloga i zastanawiałam się jakimi słowami napisać by rozmówcy zakodowali sobie, że każdy jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru, prawo do wolności słowa i przekonań....a Wojciech Cejrowski nikomu nie narzuca swojego punktu widzenia :-) chcę również zaznaczyć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-)
pozdrawiam

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 14:26 | 14.05.2008

ten komentarz miał być do opinii izabella 70 :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl