Forum dyskusyjne

Alaska na dziko

kategoria podróże po świecie

kraj Alaska

korien89 dołączył
18.10.2007

korien89 21:43 | 30.04.2008

krótko mówiąc

wylot: czerwiec/lipiec
samolot do Kanady, z Kanady autostopem do Anchorage ( Alaska ) tam z pomocą znajomych polaków skompletowanie potrzebnego sprzętu, uzyskanie map i wiedzy na temat roślinności i wyjazd do małej miejscowości w centralnej Alasce - tam rozpoczęcie podróży

2-3 miesięczna wędrówka przez tajgę, tundrę, góry i rzeki Alaski bez planowanego kontaktu z ludźmi

szukam ludzi którzy wędrowali po Alasce w taki sposób
i mogą podzielić się ze mną potrzebnym doświadczeniem,
lub ludzi którzy w podobnym terminie wybierają się na Alaskę i chcą spędzić pierwsze tygodnie ( w Anchorage lub okolicach ) wspólnie

nie licząc dojazdu i potrzebnego sprzętu to wędrówka niskobudżetowa - pożywienia biorę nie za mało, nie za dużo - mając wystarczającą ilość informacji natura podzieli się swoimi skarbami i ,,zadba o mnie/nas\"

pozdrawiam
korien89@interia.pl
gg: 344981

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:58 | 01.05.2008

uwazaj zeby cie tam nie po grizzli :-))) pierwszy napotkany park ranger czy trooper albo i miejscowy odradzi ci takie dzikie pomysly

korien89 dołączył
18.10.2007

korien89 16:29 | 01.05.2008

a ja nieśmiało powiem, że pomyliłem miejsca i wrócę do domu pierwszym wolnym samolotem :] nie nie

po pierwsze
bilet powrotny z góry zarezerwuję
i terminu nie zamierzam zmienić bo mój budżet nie lubi takich rzeczy - zaczyna strasznie marudzić w takich sytuacjach ;]

nie będę mówił, że jestem w pełni świadomy niebezpieczeństw, bo skłamałbym, dlatego tak jak mówię poświęcę ok.3 tygodni na zebranie potrzebnych informacji, map, i ewentualne dokupienie ekwipunku [ gaz pieprzowy, moskitiera itd. ]

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 03:41 | 02.05.2008

Musisz byc wielki kozak, ja bym tam nie poszedl nawet uzbrojowny po zeby :) Grozne sa niedziwedzie, pogoda, nuda i cala kupa innych rzeczy. Alaska jest ponad piec razy wieksza od Polski a ludzi sporo mniej niz w Krakowie - wiesz jaka to dzicz ? :) Jak pokonasz np. spora rzeke, a jak Cie cos uzre za przeproszeniem, lub skrecisz - odpukac - noge ? Kilka osob z bronia i telefonem satelitarnym - tak to jeszcze by mozna, ale samemu ? :)
Jak juz sobie chcesz pochodzic to moze Szlakiem Appallachow ? Najdluzszy pieszy szlak na swiecie, 3,5 tys km :) Niewielu ludzi przeszlo caly. Smialkowie ktorzy podolali zapisywani sa do specjalnej ksiegi i trafiaja do historii :) ponizej link, pozdrawiam

pl.wikipedia.org/wiki/Szlak_Appalach%C3%B3w 

korien89 dołączył
18.10.2007

korien89 09:49 | 02.05.2008

hehe :) ładnie chcesz mnie podejść :] ja mimo młodego wieku już parę tysięcy kilometrów w życiu przeszedłem, zawsze podróżuję samotnie, w dzikie rejony Alaski wejdę możliwie najlepiej przygotowany.

5 czy nawet 6 razy większa - wiem

wpiszą mnie do specjalnej księgi i trafię do historii...nie no ładnie.. ale nie o to mi chodzi szczerze mówiąc - ale za informację dziękuję - może kiedyś się skuszę :)

tymczasem ponawiam prośbę - proszę o rady ludzi którzy byli na Alasce lub tam mieszkają i są w stanie dać mi konkretne wskazówki. mam już dwa adresy mailowe polaków mieszkających w Anchorage, także mam nadzieję, że będę mógł się z nimi spotkać i pogadać.

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:23 | 02.05.2008

napewno masz szanse trafic na liste missing in Alaska a tak w ogole to podejrzewam ze naczytales sie za duzo nie tych ksiazek kumpel po trzech dniach jazdy Alaska Hwy mial dosyc Alaski polecam zebys polecial tam wzial sobie cruise zobaczysz wiecej i wlasciwe miejsca moze nie taniej a moze chcesz tylko zaistniec tutaj co ci sie juz udalo :-))

korien89 dołączył
18.10.2007

korien89 08:59 | 03.05.2008

uwierz mi , wiem co to znaczy samotność
każda podróż to ryzyko i wyzwanie jednocześnie którego podejmujemy się z prywatnych pobudek - i musimy mieć z góry świadomość tego czego się podejmujemy - tylko głupiec chwyta się czegoś czego nie potrafi znieść.

jeśli wrócę to pewnie zamieszczę krótką relację
pozdrawiam :]

korien89 dołączył
18.10.2007

korien89 14:31 | 04.05.2008

napisałem czerwiec/ lipiec, ale już wiem, że będzie to przełom lipca/sierpnia - przed wyjazdem chcę wyjechać jeszcze do Norwegii powiększyć trochę budżet.

sziwa dołączył
31.03.2002

sziwa 16:01 | 22.07.2009

Wiem, że temat dawno martwy ale czy autor jeszcze wśród żywych ? Byłem na Alasce, wiem jak to jest w głuszy więc tak się zastanawiam czy udało się wrócić w jednym kawałku?

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:27 | 22.07.2009

noge dosla pozniej bo buta juz znalezli :-))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl