Forum dyskusyjne

wypozyczenie auta w LA i kilak pytań ogólnycch

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

jarczap dołączył
12.01.2006

jarczap 13:19 | 05.05.2008

Witam
Planuje polecieć do LA lub San F. w tej chwili czekam aż kolega dostanie wizę i dopiero bedziemy mylseć nad lotem stąd LA lub San F. ale do rzeczy.
1) Czy wypozyczając auto konieczni emusze dokonać jakiejś wstępnej rezerwacj ijuż w Polsce? i czy tam bez problemu mam nadzieje akceptuja polskie i prawko i czy wymagają jakieś dokumenty dodatkowo?
2) Nie posaidam karty kredytowej, czy musze ją miec obowiązkowo czy np, moge płacić gotówką, ale czytałem, że jakby sie cos stało (odpukac oby nie) to najpierw płaci sie samemu a dopiero później trzeba się z nimi bujać, żeby odzyskac kasę wiec własnie nasuwa mi sie wniosek że ta karta kredytowa z zabezpieczonymi jakimis porządnymi środkami by sie przydala?
3) z tego co się orientuję to wypożyczalnie sa tuz przy lotnisku i nie chce robic z siebie sieroty , a tymbardziej z kolegi al eja mam prawko iale nie jeżdze zupełnie kolega jeździ ale nie po LA a nawet ni epo Warszawie czy innym jakims olbrzymim mieście, więc może w naszym przypadku póki nie oswoimy sie z autem i na prostej troszkę do wprawy niue doijdziemy:) to może lepiej wypożyczyc auto przy jakieś wylotówce w kierunku San F. lub Pustyni Mjave w zależności od trasy jaka wybierzemy, czy sa takie wypożyczalnie przy takich wylotówkach i ewentualni ejak do nich najlepiej dotrzeć?
Zgory olbrzymie dzięi za pomoc , może niektóre p[ytania i problemy dla kogos moga się wydac błache ale wole sie dopytac i miec problem tu w Polsce a nie tamna miejscu!!:)
Pozdro
Jarek

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 17:08 | 05.05.2008

Miasta w USA są inne niż w Polsce. Nie wypożyczysz samochodu na wylotówce. Wypożyczalnie są na lotniskach lub w centrach miast, często przy najdroższych hotelach. Najwygodniej wypożyczyć na lotnisku. W wypożyczalni dostaniesz mapke jak wyjechać z lotniska prosto na autostradę, nie musisz wjeżdżać do miasta. powrót jest jeszcze prostszy: najpierw kierujesz się w stronę lotniska a potem drogowskazy pokazują "Rental Car Return". Bez karty kredytowej raczej trudno będzie coś wypożyczyć. Nawet w niektórych hotelach będziesz podejrzanym typem bez karty. Musisz mieć kieszenie wypchane gotówką, żeby płacić różne kaucje. Dlaczego nie masz karty? Przeciez polskie banki dają teraz karty tylko na podstawie dowodu osobistego, bez żadnych zaświadczeń o zarobkach. Samochód można wypożyczyć bez rezerwacji, na miejscu, ale wygodniej jest zrobić rezerwację wcześniej przez internet. Np. w Avis jest bezpłatna. Do wypożyczenia wystarczy nowe polskie prawo jazdy plastikowe i jedna karta kredytowa. Ważne jest, żeby się dokładnie dopytać co obejmuje cena. Niektóre tańsze wypożyczalnie reklamują sie ceną 20-30 USD za dzień, ale po doliczeniu ubezpieczenia i ewentualnie opłaty za dodatkowe kilometry, może sie okazać, że jest drożej niż w droższej wypożyczalni, a jakość samochodu gorsza.

basiam dołączył
04.05.2008

basiam 18:26 | 05.05.2008

1) Karta kredytowa - rzeczywiście, jak pisze marek.kos, bez karty kredytowej będziesz miał MNÓSTWO!!! problemów, niektóre rzeczy będą nawet niemożliwe, wątpię byś mógł wypożyczyć auto bez karty, lub nawet pokój w motelu/hotelu. Możliwa jest płatność gotówką za większość z tych rzeczy lecz mimo to i tak będziesz musiał pokazać kartę.
2) Samochód – powinniście zarezerwować go wcześniej, koniecznie sprawdźcie opcje „unlimited miles”, czasami (jeżeli nie ma takiej opcji) trzeba dopłacać za przekroczone kilometry – co może znacznie nadwyrężyć Wasze portfele. Bardzo przydatny jest GPS, który oferują niektóre wypożyczalnie (a jeżeli naprawdę macie problem z prowadzeniem, to taki GPS jest wam NIEZBĘDNY). Do rezerwacji polecam amerykańskie strony: www.orbitz.com  , www.travelocity.com  – te dwie używałam wiele razy i zawsze były niezawodne. Jeżeli chodzi o firmę, to korzystałam z AVIS, Budget i Dollar i nigdy nie miałam problemów.
3) Prawo Jazdy – trzy lata temu nowe polskie prawo jazdy było honorowane w całej Californii, myślę, że nie zmieniło się to, jeżeli chodzi o wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy – to zbędny koszt i strata czasu.
Pozdrawiam
Basia
PS. 3 lata temu zrobiłam ponad 3-tyg. objazdówkę po Californii i w razie wszelkich pytań chętnie pomogę.

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:20 | 05.05.2008

bez CC w Stanach umrzesz na stojaco :-)) a juz samochodu nie pozyczysz napewno, za pare $ mozesz a nawet wez GPS to jest a must w twojej sytuacji i naprawde pomaga jeszcze o CC cena za 1 gallon gas w CA jest chyba teraz ok $ 4 albo lepiej a wiec nie zapominaj o odleglosciach moze sie okazac ze walizka pieniedzy to za malo a wiec CC a pozatym bezpieczniej niz wozic gotowke do tego niektore CC maja w umowie Liability rental cover a wiec oszczedasz jakis 10-15 dziennie ale o to sie trzeba mocno wyklocac z nimi i podpisywac dodatkowe zrzeczenie sie insurance ale to musisz sprawdzic ze swoja CC wiem ze CitiBank ma to opcje, milego podrozowania i pamietaj drogi kusza do szybkosci ale cops sa bezlitosni a szczegolnie w rezerwatach a jak lubisz szybko jezdzic to zanabadz radar detector mozesz zaoszedzic sporo :-))

jarczap dołączył
12.01.2006

jarczap 21:52 | 05.05.2008

Taka szybka reakcjai odzew, to rozumiem!:)
Dzięki wszystkich za cenne rady!, jak będę miał jeszcz ejakiś pytania , atakie pewnie sie pojawią to pozwolę sobie jeszcze raz je zadać/
Pozdro i dzieki
Jarek

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 03:13 | 06.05.2008

To moze jeszcze ja trzy grosze :)
Bez karty kredytowej faktycznie ciezko - rozne kaucje itd. Nie musisz placic karta, ale trzeba ja pokazac - wrzuca ja w system i to bedzie Twoja kaucja, a zaplacic mozesz gotowka. Pozyczanie w wielkich miedzynarodowych wypozyczalniach jak avis, czy hertz na ogol wychodzi drozej niz w mniejszych . Ja prawie zawsze korzystam z Dollar - nizej link, mozesz porownac ceny, zarezerwowac.

www.dollar.com/default.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1 

Wypozyczajac w sieci, nie musisz oddawac samochodu w tym samym miejscu co pozyczyles, za oddanie na innym lotnisku jest niewielka doplata. Samochod bedzie musial byc ubezpieczony w obie strony - jak auto casco w Polsce wiec sie nie martw. Jesli sie ewentualnie popsuje, dzwonisz i szybciutko dostarczaja nowy z wielkimi przeprosinami - ale to sporadycczne wypadki. Auto pozyczasz z pelnym bakiem i takie oddajesz - jesli bedzie malo benzyny skasuja Cie z karty po cenie ok dwa razy wiekszej niz na stacji benzynowej. Z limitem mil sie nie spotkalem - slyszalem ze sie zdarza w malych, jednopunktowych, lokalnych wypozyczalniach :)
Ogolnie, wypozyczenie i oddanie samochodu na lotnisku przypomina podobna operacje z DVD w Polsce, jednak przy wypozyczaniu moga Ci proponowac ( czytaj wciskac) mnostwo roznych dodatkowych ubezpieczen i doplat :)
pozdrawiam

bety32 dołączył
26.06.2008

bety32 11:59 | 26.06.2008

no właśnie, jak jest z ubezpieczeniami w USA? wybieram się we wrześniu na urlop i oglądam stronki z wynajmem samochodów, opcji ubezpieczeń są miliony i wartość wypożyczenia wzrasta nawet o 200%...
czy ktos może mi pomóc i wytłumaczyć co wybrać?

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 13:20 | 26.06.2008

Polecam Drive Away
www.driveawayusa.com/ 
jesli sie wpasujecie to macie auto za darmo :)))placicie tylko za benzyne!
tak przejechalem z Chicago do NYC i z NYC do SF.
pzdr
s.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl