Forum dyskusyjne

Tanie podrozowanie- AuTanie podróżowanie - Francja Hiszpania Portugalia lub twoja propozycja

kategoria podróże po świecie

krzysztofbr dołączył
05.06.2005

krzysztofbr 16:03 | 05.06.2005

Witam

Tutaj przeczytasz o moich planach a może to będzie propozycja wspólnego podróżowania, właśnie dla Ciebie
Pamiętam jak w zeszłym roku wybierałem się autostopem i ta grupa mi dużo w tym pomogła, uzyskałem wiele ciekawych rad (m.in. byłem Niemcy, Holandia, Belgia, Francja Anglia)
Teraz mowie dziękuję i pisze nastepnego maila do Was

Ale teraz do rzeczy, bo pewnie już się nudzisz czytając mój post.

Aktualnie mam parę pomysłów, podroży autostopem lub moim samochodem. Stopem wiadomo, fajna przygoda, wolność itd., choć niekoniecznie tanio i super bezpiecznie (ja nie chce dyskutowac tutaj na temat czy bezpiecznie…dla mnie tak…nikt nie próbuje mnie zaczepiać, mam 29 lat i jestem mocno zbudowanym facetem)

Zastanawiam się tez nad podróżą samochodem. Posiadam toyote corolle na gaz , ktora jest ekonomiczna (również na paliwie), zakładając iż będę poruszał się drogami niepłatnym, to wcale strasznie drogo nie wyjdzie. Niestety dla mnie dla jednej osoby koszty są zbyt duze, po prostu obawiam się, ze nie będę miał tyle kasy. Tutaj chciałbym zobrazować co to znaczy duze koszty np. podróz 3miasto – Gibraltar to jakies 500-600 zl, może się okazać, ze mniej niż 500. Wszystko zależy od cen paliwa. Sprawdzałem je w Internecie, no ale to tylko wstępne kalkulacje. Dodam, ze miałem już takie przypadki, gdzie mile byłem zaskoczony po podrozy.

Jeżeli chodzi o miejsca w które chce pojechać to tutaj pomysłów mam duzo:

1. Kierunek Francja, Hiszpania, Portugalia..Giblartar (chciałbym popłynąć promem na sąsiedni kontynent)
2. Myślałem tez o zupełnie przeciwnym kierunku jakim jest Ukraina
3. Tutaj może Ty cos zaproponujesz

Jeżeli chodzi o ilość osób która mogę zabrać, realnie to max 3, ale wtedy odpada spanie w samochodzie (chodz to zalezy od wielkości tych osob).
Może tutaj dodam, to musza być osoby pełnoletnie.
Cały czas mówimy o tanim podróżowaniu, ja osobiści biore namiot (choc czasami trzeba się kierowac rozsądkiem, czasami tani hotel nie jest zły, lub jakas kwatera)
Jeżeli będzie chetna jedna osoba to ta opcja tez będzie super, bo w razie czego można spac w samochodzie. Może tutaj zaznacze, jeżeli by się zgłosiła jakas dziewczyna to nie jestem żadnym zwyrolem, no ale tutaj nikogo nie zamierzam przekonywac. Tak czy inaczej przed wyjazdem byłoby potrzebne spotkanie osobiste.

Co do stopa, to jak pomysl jazdy samochodem spali na panewce to na początku lipca ruszę, kierunek Francja, Hiszpania, Portugalia.

Co mogę wiecej napisac aby kogosc zachęcić?
Moja propozycja adresowana jest do osob które chca tanio zwiedzić pare krajów, przejechac około 10 tys km samochodem. Fajnie będzie jakby ewentualny współtowarzysz podróży miał prawo jazdy. Koszty naprawdę nie są jakies wielkie, można zabrac jedzenie z Polski, powiedzmy duzo suchego prowiantu itd.. Czas podrozy od 4-6 tygodni. Idealnie by było pocztek lipca-polowa sierpnia.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania proszę śmiało pisać krzysztofbr(wytnij to)małpa.wp.pl

Lub na onetowy adres który masz w nagłówku tej wiadomość, ale ten sprawdzam rzadziej.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do korespondencji

chris

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl