Forum dyskusyjne

Sitar

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 10:27 | 08.05.2008

Witam i pozdrawiam. Planuje wyprawę do Indii północnych, oprócz wrażeń wyniesionych z podróży i niewielkich pamiątek chciałbym też zakupić Sitar. Mam pytanie, jak mógłbym najbezpieczniej i w miarę tanio przewieźć ten instrument do Polski? Czy mógłby razem ze mną wrócić samolotem, czy mósiałbym poszukać innego sposobu transportu? | jakie to były by ewentualne koszty?

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 10:28 | 08.05.2008

Bez problemu przewieziesz w bagazu podręcznym

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 09:57 | 09.05.2008

Troska moja wiązała się z tym, że ten instrument w przeciwieństwie do zwykłej klasycznej gitary ma swoje rozmiary... No ale jeśli bez problemu przewiozę to faktycznie w bagażu podręcznym, to nie ma sprawy i dziękuje za radę. Pozdrawiam

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 11:12 | 09.05.2008

Tak,wiem jak wyglada sitar i jak pięknie brzmi..byłem kilka razy na koncertach w Indiach.Jak zobaczysz jakie pakunki hindusi przewoza w bagazu podrecznym,to tez sie pozbedziesz watpliwosci:)

Sebath dołączył
01.05.2008

remik dołączył
28.06.2007

remik 19:20 | 16.05.2008

To prawda że można spokojnie zabrać sitar:) widziałem jak na lotnisku w Delhi gość pakował sitar. Pewnie są jakieś dodatkowe opłaty za gabaryt. . Na lotnisku można opakować futerał dodatkowo folią taką z rolki:) co by nam sie nie poobijał. Pozdrawiam i już zazdroszczę.:)sam miałem chrapkę na sitar. Ale bałem sie dać naciągnąć na słabej jakości instrument a nie znam sie az tak by zaufać temu co widze i słysze, a jak wiadomo Hindusi sa super handlarzami :)
PS Myśle że trzeba też troche poluźnić strój tak jak w zwyczajnych gitarach zanim wpakujemy go do samolotu.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:35 | 16.05.2008

ja jednak na Twoim miejscu zadzwoniłabym do linii, którymi będziesz leciał. Każde mają swój sposób "traktowania" bagażu podręcznego i czasami jeśli mają komplet potrafią się przyczepić i kazać nadać Ci jako bagaż o nietypowych wymiarach - nie kosztuje to nic więcej, ale musisz inaczej zapakować żeby nie uszkodzić :)

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 19:26 | 17.05.2008

Cóż, ja także nie wiem o tym instrumencie za wiele, poza tym że chcę się na nim nauczyć grać ;D Jednak zaryzykuję z myślą że nie wciśnięto mi złej klasy instrumentu. Serdecznie dziękuje za wszystkie rady i pozdrawiam :)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:07 | 17.05.2008

Gdzie/jakie miasto/zamierzasz nabyc sitar?Jezeli to mozliwe,to sugeruje wczesniej wizyte w jakiejs szkole muzycznej i popytac..ewentualnie podczas koncertu..

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 10:31 | 20.05.2008

Myślę że będąc w Delhi postaram się odnaleźć ten instrument, no ale to może być również inne miasto... Oczywiście postaram się dowiedzieć jak ten instrument się stroi itd. Wiadomo, przed jego kupnem postaram się sprawdzić czy prawidłowo funkcjonuje, nie ma uszkodzeń, czy gry jest prosty...

remik dołączył
28.06.2007

remik 11:03 | 20.05.2008

Sugeruje bys jeszcze przed wyjazdem popytał ludzi którzy juz taki instrument z Indii sprowadzili, dowiedział sei z ajkiego drewna jest najlepszy może nawet w ajkim sklepeie najlepiej kupić. polecam też książke:" Ucho jaka. Muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe "- Anna Nacher, Marek Styczyński .Jest tam kilka ciekwych informacji o tym instrumencie i na co zwrócic uwage. ( www.bezdroza.com/?page=shop/flypage&product_id=1027  ). mam tez pytanie czy zamieżasz z tym instrumentem podróżować po Inidach??to dość spore pudło:)pozdrawiam

remik dołączył
28.06.2007

remik 11:52 | 20.05.2008

sorry za byki;)pośpiech w pracy:)

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 14:19 | 20.05.2008

Oczywiście że popytam ludzi, którzy z tym instumentem mają (mieli) do czynienia. Myślę, że w zależności jak kupie go wcześniej, to oddam gdzieś na poczcie, banku w depozyt, skrytka pocztowa lub coś w tym stylu, lub też po prostu kupię sitar pod koniec wyprawy. Tak w ogóle to muszę dozbierać fundusze na ten cel i jak dobrze pójdzie to ok. stycznia, lutego planuje na ok. dwa miesiące wyjechać.

Sebath dołączył
01.05.2008

Sebath 14:39 | 20.05.2008

Jest to moja pierwsza podróż więc na początek chciałbym zwiedzić takie miasta jak: DELHI, MATURA, VRINDAVAN, AGRA, JAIPUR, PUSHAR, JODHPUR, ORCHHA,KHAJURAHO i moze jak będzie czas i się uda wszystko to BODH GAYA. Nie chciałbym mieć jakiegoś planu jak w zegarku, dlatego też na miejscu mogę stwierdzić że np: pominę jakieś dwa miasta i np: wybiorę się nad morze by odpocząć. Mam trochę tych miejsc, które chciałbym zobaczyć i oby tylko na wszystko starczyło czasu.

remik dołączył
28.06.2007

remik 14:54 | 20.05.2008

mozna by poszeprać też w necie:)
www.buckinghammusic.com/sitar/sitar.html 
www.djembe.pl/wpis.html?nid=22 
pewnie jest tego troche:) powodzenia...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl