Forum dyskusyjne

PODRÓŻ POŚLUBNA

kategoria podróże po świecie

nula_nulska dołączył
07.05.2008

nula_nulska 20:53 | 09.05.2008

Witam,

w sieprniu mamy slub i chcielibysmy wybrac sie w ciekawa podorz poslubna. Mam juz zaklepane w razie czego w pracy miesiac urlopu:)
Fundusze jakimi dysponujemy to 15,000- 16,000 zł. Do tej pory bylismy tylko we Wloszech, chorwacji, Bulgarii, Paryzu, Hiszpani.
Co mozecie nam polecic? Myslelismy o Meksyku, Peru, i tym podbne- cos co juz nie wiemy czy jeszcze kiedys uda nam sie tam wybrac.
Chcielibysmy wspominac ta podroz do konca zycia:)
Nie wiemy czy te piniadze co mozemy przeznaczyc czy to wystarczy, no dla nas to i tak juz wydatek dosc spory:)
Chetnie wysluchamy wszystkich pomyslow.
Pozdrawiamy
Ania i Maciek

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:30 | 09.05.2008

Wypada 8 tys. na osobe.Z takim funduszem mozecie pojechac wszedzie do Azji i Ameryki płd .Dowolny kraj/kraje/do wyboru

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 21:33 | 09.05.2008

Aaa..sierpien...to w Azji raczej tylko Indonezja,a w Ameryce płd.,to nie wiem...raczej nienajlepsza pora na ten rejon.Niech mnie ktos poprawi.
Indonezja jest super na taki wypad:ciepełko,woda,duzo atrakcji i tanio.

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 09:13 | 12.05.2008

Ameryka Pd - w sierpniu jak najbardziej - w tym czasie np w Peru / Boliwii panuje pora sucha - idealana na trekingi w wysokie gory...lub wyprawy na salary - przejrzycie sobie fotki z Boliwii ...:)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:14 | 10.05.2008

Costa Rica wypozyczcie samochod i od Manuel Antonio wzdluz wspanialych plaz swietne hotele na plazach az na sama polnoc potem zakret na wschod i skonczyc w Tabacon resort na zboczach wulkanu Arenal z tych cieplych basenow w tropikalnym lesie na zboczach tego wulkanu nie chce sie wychodzi do bialego rana z buteleczka zimnego szampana w rekach maja tez specjalne tury dla newweds i to tez fajnie wyglada naprawde polecam Costa Rica

nula_nulska dołączył
07.05.2008

nula_nulska 18:46 | 11.05.2008

dzieki wszystkim za odpowiedzi:)
Indonezja bardzo fajny pomysl- tylko przerazaja mnie tsunami- wlasnie si enaczytalam troszke o tym...

Kostaryka:) tez mi sie podoba:)
Przyznaje sie, z emam male braki, musze poczytac trosze:)
Czy ciezko jest samemu zoorganizowac taka wyprawe? czy lepiej biuro podrozy?
Emski rozumeim, ze byles na Kostaryce:) Od czaego zaczaC?
czy trzeba os rezerwowac?
Czy potrzebne sa wizy?
Jakie szczepienia oprcz WZW trzeba miec?
i mniej wiecej jaki to koszt?
Dzieki wielkie.
Pozdrawiam

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 20:20 | 11.05.2008

Kostaryka jest piekna, ale Emski zapomnial dodac ze raczej nie w sierpniu - to srodek pory deszczowej, moze popsuc zabawe :)

Z takim funduszem to ja bym polecal USA, jeszcze sporo kasy zostanie :) Trasa Yellowstone - Tuscon w Arizonie, po drodze parki narodowe. Lub w druga strone :). Zwiedzanie USA jest najlatwiejsze i najbezpieczniejsze na swiecie, a wrazenia gwarantowane. Pogoda o tej porze roku rowniez. Wypozyczacie samochod za 3-4 stowki na tydzien i jezdzicie gdzie chcecie, spicie po motelach, ktore sa wszedzie. Od Wyoming do Arizony jest kilka stref klimatycznych i mnostwo parkow narodowych. Za podroza do USA przemawia cena dolara obecnie, w przyszlosci moze byc roznie :).... a jaki wypas :
- gdzie byliscie w podrozy poslubnej ?
- aaa, tu i owdzie, w Las Vegas miedzy innymi... :))))))
A w samym Las Vegas mozecie od biedy wziasc drugi slub nie wysiadajac z samochodu - w takiej kapliczce jak sie McDonaldy kupuje :)))))
Poogladajcie zdjecia z zachodu USA, Marek Kos powrzucal piekne z parkow, ja tez tam troche, ale nie tak ladne jak Marka :)

Jesli byscie sie czasem zdecydowali na USA, sluze pomoca w doborze trasy i zestawem rad praktycznych :)

pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 09:51 | 12.05.2008

ja też proponowałabym Indonezję. Z racji pracy spędziłam tam w sumie ok. 1.5 roku . Będziecie mieli ekstremalne doznania - tam znajdziecie wszystko góry, wulkany, ocean - a do tego indonezyjczycy są bardzo życzliwi i przyjażni co sprawia, że podróżowanie po Indonezji nie wymaga specjalnego przygotowania i jest dziecinnie proste. Napewno można ją polecić na "przygodę życia". Pozdrawiam:)

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 13:17 | 12.05.2008

hej, ja tez zaczynam powoli interesowac sie tematem :) Indonezja tez mi przyszła do głowy, ale mój narzeczony marudzi, że skoro byliśmy już w Tajlandii to nie ma sensu leciec tam, bo będzie bardzo podobnie. Czy ma racje?

emski dołączył
13.12.2003

emski 19:01 | 12.05.2008

ooopps faktycznie nie zwrocilem uwagi na miesiac ale juz wrzesien a pazdziernik jest OK z wizami na polskim paszporcie nie mam pojecia ale chyba nie trzeba, zaleta CR jest infrastruktura swietne drogi baza hoteli i w sumie odludzie poza nadmorskimi wylegrniami jak Jaco Mozecie zrobic tak ze poleciec do San Jose zatrzymac sie w moim ulubionym hotelu francuskim LeBergerac hotel wyglada jakby czas tam stanal w 19 wieku cos pieknego i stad robic jednodzienne wypady w najpiekniejsze miejsca CR hotel to organizuje a wiec parki wulkany white water rafting zwierzatka cocodrilos i co dusza zapragnie a ze CR jet mala a wiec sa to jednodniowe wypady z powrotem do Hotelu a pozniej zpozyczyc samochod i zaszysc sie gdzies na plazach Pacifice np Playa Hermosa z czarnym wulkanicznym piaskiem pustka cisza a na poszalenstwo pare minut samochodem do Jaco a tam juz ameryka rzadzi knajpy disco laski :-)) uwazaj na meza i zpowrotm na Hermosa na mojej Pbase jest link do Playa Hermosa zdjecia z CR Infrastuktura swietna ceny amerykanskie ale po moim ostatnim pobycie w Polsce widze ze u was drozej jak u nas :-)) takze nie martwcie sie . W sumie ja bym nie organizowal przez zadne biuro tylko kazdy hotel moze to zrobic spokojnie takie tury i bez stressu i pospiechu wy decydujecie co chcecie robic w danym dniu a nie ze mamy wykupione to musimy a co jest najwazniejsze dla mnie moze indonezja i piekna ale od dluszego czasu nie lubie turbanow i bombowych weekends na Bali np :-)) A kawa w CR nawet na najbardziej zapstrzalej gas station to czysta paranoja jaki smak prosto ze stokow wulkanu Irazu godzina drogi z San Jose a na USA to macie zawsze czas np podroz rozwodowa wypadacie na godzine do Tijuana i tam w drive in rozwod bez wysiadania z samochodu czego wam oczywiscie nie zycze a wrecz przeciwnie dlugich i usmiechnietych lat w nowym zyciu :-))

kasy1 dołączył
10.10.2004

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 13:35 | 12.05.2008

Nie mam skali porównawczej, bo nie byłam w Tajlandii, ale mogę Cię zapewnić, że Indonezja mimo, że byłam tam wiele razy zawsze mnie zaskakiwała - jest baaardzo różnorodna i jeśli ktoś by mnie zapytał jak wyobrażam sobie raj - to właśnie tak :)

nula_nulska dołączył
07.05.2008

nula_nulska 14:01 | 12.05.2008

Kurcze teraz to dopiero sie nakrecilam na ta Indonezje:)
tylko czy oby napewno w sieprniu mi tam nic nie grozi- typu tsunami?
bo troche portkami trzese :)
A jak drogie jesttam zycie?
iel pieniazkow powinnismy wziasc? i na ile to starczy?
ile podroz kosztuje i gdzie najlepiej bilety kupic?
Jak poruszac sie na miejscu? autkiem wynajetym? koleja? tudziez inne..?
Bede wdzieczna za wszelkei Info.
tommy, fotki peikne- te Twoje rowniez. NIgdy wczesniej bym nie wpadla na pomysl , ze na wycieczke to do USA:)
Pozdrawiam
Dzieki Wszystkim za Info:)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 14:09 | 12.05.2008

Wpisz do google.pl hasło indonezja podroze czy indonezja tramping,indonezja relacje itp. i bedziesz miala mnostwo zdjec i relacji z podrozy.
Musisz podac jaki sposob podrozowania preferujesz:tramping czy jakis wyzszy standart.Ja w 2004 wydawalem okolo 14 $ na dzien,ale sporo sie przemieszzcalem.Ty bedziesz w srodku sezonu,wiec pewnie ceny nieco wyzsze/szczegolnie na Bali/Lot to koszt okolo 2400-3000 i wiecej..

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 14:39 | 12.05.2008

Kataklizmy mogą wystąpić wszędzie - popatrz właśnie było trzęsienie ziemi w Syczuanie, więc nie martw się na zapas. Największy koszt to bilet - życie jest tanie, dolar stoi nisko więc przy rozsądnym gospodarowaniu kasą i a dużo zobaczycie i jeszcze zostanie. Koleje są w porządku i tanie. Ze stacji Gambir w Jakarcie dojedziecie w każde miejsce na Jawie - między wyspami kursują promy. Można się też poruszać samolotem - jest dużo krajowych przewożników i nie są drogie. Na krótkie trasy można busikiem lub wynająć. Trzeba się targować - jeśli będziecie to robić z wdziękiem i uśmiechem można sporo zaoszczędzić, bo cenią tam pogodę ducha. Jeśli będziesz miała chęć na jakieś konkrety możesz pisać na priva. Pozdrawiam :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl