Forum dyskusyjne

Ukraina

kategoria podróże po świecie

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 23:43 | 13.05.2008

Witajcie
Wybieram się autem na Ukrainę (Odessa, Krym).Mam pytanie jakie są tam ceny paliw: benzyna i LPG(czy nie ma problemu z dostępnością).Jaki jest stan tamtejszych dróg, szczególnie odcinek Lwów-Odessa.
Pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 12:38 | 15.05.2008

przyłączam się do pytania. Wybieram się rowerem za kilka dni i mówiono mi, żeby zaopatrzyć się w dwa (!) komplety dodatkowe dętek - uważam, że łatki wystarczą, ale nie chciałabym na miejscu przekonać się, że byłam zbyt optymistycznie nastawiona (poprzednim razem podróżowałam pociągiem, więc o drogach niewiele wiem)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 11:14 | 20.05.2008

Ceny paliwa (ceny na dzień 5 maja) to od 5,70 do 6,20 (diesel , benzyna). Drogi są w nienajlepszym stanie, nie wiem jak to jest rowerem ale ja bym dwie dętki wzięła. Podobno (ale sama nie sprawdzałam) droga na Krym jest w lepszym stanie. Własciwie to zalezy od zasobności regionu - np w okolicach Lwowa i bieszczad wschodnich jest naprawde kiepsko. Nie uniemożliwia to jednak jeżdzenia po nich. Z reguły znajduje sie jakaś jedna główniejsza -czasem nawet całkiem nowa. Pozdrawiam.ewa

agakokot dołączył
13.07.2007

agakokot 11:48 | 20.05.2008

byłam zeszłego roku we wrześniu na Krymie i nie ma problemu z paliwem cena na wrzesień ub roku to 2,20 zł a LPG to 1,60 zł - 1,80zł. Do Odessy prowadzi prościutka i nowiutka autostrada gdzieś ok 200 km, ale najlepiej ominąć Odessę - tragedia wyjechać z tamtąd graniczy z cudem a na drogach pierszeństwo mają piesi - takie prawo nie pisane. My jechaliśmy przez bieszczady i Lwów.
w tym roku też się wybieramy lecz z przyczeoką kampingową.
pozdr.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 13:38 | 20.05.2008

Dzięki - my niestety wygląda na to, że trafimy na te gorsze drogi. Obliczyliśmy, że mamy 16 na 8 rowerów - jakoś będzie musiało wystarczyć :D

usunięty/nieznany 18:57 | 20.05.2008

Paliwo - okolo 6hr - 6.30hr za litr, USD/hr - 4.65 i idzie w dol. Generalnie tu i uwdzie sa warsztaty wulkanizacyjne - w tym calodobowe we Lwowie - np. przy Kulparkivskiej. Detki jednak polecam bo co jak w trasie.... Najgorszą drogą jest chyba Krakowiec(Korczowa) - Lwów, choć drogi na zachodzie Ukr generelnie sa kiepskie - wyjatek nowa trasa Lwow - Brody (czesc Kijowskiej). Uwaga na wariatow za kółkiem - jeżdże tu od 1,5 roku. Uwaga - uzytkownicy aut zarejstorwanych na firme lub trzecia osobe muszą mieć specjalne upoważnienia - w tym auta w leasingu.

pozdr
Mike30

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 22:11 | 20.05.2008

Dziękuje wszystkim za info,
Orientujecie się może czy nie ma problemu z dostępnością LPG?

podróż dołączył
01.02.2007

podróż 22:11 | 20.05.2008

Dzięki wszystkim za info
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl