Forum dyskusyjne

Bylem Widzialem Udziele Rad

kategoria podróże po świecie

fishermanrafal dołączył
17.08.2007

fishermanrafal 09:29 | 15.05.2008

Witam
wszystkich zainteresowanych podroza na i po Filipinach podziele sie wiadomosciami warto pojechac nadal dzki kraj z pieknymi widokami i przystepnymi cenami
pozdrawiam Rafal

Marenty dołączył
23.10.2008

Marenty 22:06 | 23.10.2008

Witam, za miesiąc wybieram się na Filipiny na ok. 1,5 miesiąca. Poznałem tam fascynującą dziewczynę i czatujemy już 10 miesięcy, więc czas na spotkanie w realu :-) Oboje traktujemy tą znajomość bardzo poważnie. Nie mam żadnych doświadczeń w tak dalekich podróżach. Chodzi mi w szcególności o lot. Jak znaleźć tani przelot? Co zabrać a czego nie mogę zabrać ze sobą? Czego się wystrzegać? Inne rady? Na miejscu będę już pod jej skrzydłami więc będzie łatwiej. Chcę poznać jej rodzinę i zwiedzić ile się da. Znam angielski. Dziękuję i pozdrawiam. Marek.

babinski dołączył
03.02.2007

babinski 18:33 | 27.12.2008

Ambitny plan, mam nadzieje , że będziesz zadowolony lecz przyszykuj sie na różne sytuacje które mogą Cię przerosnąć. Pomimo , że są tam katolicy troszkę sie różnią od nas:). pamiętaj , że traktują nas tam jako bogaczy z innego świata a Filipinki najładniejsze są u siebie. Jak będziesz w Hong Kongu (a pewnie tam będziesz przy okazji) i będziesz widział dużo azjatów w jednym miejscu (kobiet, przeważnie Filipinki) .Już nie wyglądają tak super i kończy sie tam ich uśmiech. Nie mniej jednak ruszaj w drogę bo to co przeżyjesz będzie Twoje. Pozdrawiam serdecznie krzysiek

eesti dołączył
18.04.2008

eesti 05:41 | 13.01.2009

najtanszy przelot berlin singapur 2300 zl, potem bez problemu do kuala lumpur auto stopem, zabieraja jak dzicy, w odroznieniu od filipinczykow, ktorzy nie wiedza co to jest. z kuala lumpur przelot w 2 strony do manili 200-220 dolarow.jestem wlasnie na filpinachl. przygotuj sie na slabe warunki higieniczne, w miare pomocnych ludzi, dziewczyny maja tutaj w porywach1,60, a srednia wynosi ok.1,50m, na dodatek maja mentalnosc- zarobilem szmal, ide sie najesc, na dzisiaj wystarczy.
mam nadzieje , ze twoja dziewczyna nie jest shemalem( taka po operacji plci), te sa dla nas nie do odroznienia.
gdybys mial jakies pytania nienadajace sie na tut., forum, wal smialo- moj adr.internetowy: piterglass@wp.pl
jeszcze jedno- twoj kolega ma racje, wiekszosc chce za wszelka cene wyrwac sie stad, no i traktuja nas jak milionerow, natomiast mam wrazenie , ze niewielka czesc tut. dziewczyn marzy o lepszym zycu i o milosci.dziewczyny sa tutaj jeszce w miare atrakcyjne pod wieloma wzglledami, natomiast watpie, zeby jakakolwiek polka skusiala sie na jakiegos filipinczyka.

[konto usunięte] dołączył
10.03.2010

[konto usunięte] 11:24 | 05.04.2010

Witam niedawno wrocilem z filipin wiekszosc czasu spedzilem w Manili i Cebu. Niemoge przestac myslec o tym kraju nigdy czegos takiego niemialem. Poznalem tam dziewczyne i pewnie dlatego tak mnie tam ciagnie. Myslalem zeby jechac powrotem za trzy miesiace ale niewiem czy mi sie uda tyle wytrzymac w europie. Jestem ciekaw czy ktos ma jakies doswiadczenia w temacie zwiazkow z obywatelami filipin. Jak to wyglada jezeli chodzi o wizy dla filipinczykow jadacych do europy mieszkam UK. Jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o pomoc.

Pozdrawaim

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 16:27 | 26.12.2008

Witam , po przeżyciach na kontynencie przyszedł czas na wyspy...pomyślałem o Filipinach ,a le mam wątpliwości czy termin listopad - grudzień jest dobry na ten kraj, a mam czas tylko wtedy.Chciałbym w ciągu miesiąca objechać i zobaczyć jak najwięcej , co powinienem zobaczyć przede wszystkim ?
pozdrawiam
Marek

babinski dołączył
03.02.2007

babinski 18:24 | 27.12.2008

Zapomnij o listopadzie bo leje i możesz nie zdążyć na samolot lub zatonąć na promie szczególnie na Visayasie. Poczekaj na tanie bilety do konca stycznia lub w lutym. Powodzenia, krzysiek.

ryba74 dołączył
14.06.2007

ryba74 16:45 | 02.01.2009

Leje zalezy gdzie i kiedy. Nie ma reguly.
Na Cebu,Bohol i Palawanie jest sucho w styczniu i lutym.
Na Luzonie zalezy od miejsca: moze byc sucho na polnocy i w Manilli a w Legasipi moze padac.
polecam zwlaszcza Visayas.

eesti dołączył
18.04.2008

eesti 05:33 | 13.01.2009

jestem wlasnie na filipinach.to chyba najgorsze wakacje w moim zyciu. bieda, ludzxie zyjacy na bardzo niskim stopniu cywilizacyjnym, zasmriodzona manila i scieki plywajace wzdluz kraweznikow.rzeczywiscie gdy ktos patrzy na ceny, to tutaj moze mu sie sodobac (brandy 0,75l za 3 zlote, ale co mi po niskich cernach gdy czuje jakbym sam siebie pokaral pobytem w tym egzotycznym kraju.

anniefrompoznan dołączył
18.01.2010

anniefrompoznan 14:50 | 19.01.2010

a długo tam zostajesz? ja wybieram się tam za 2 tygodnie od 3 lutego...

anniefrompoznan dołączył
18.01.2010

nalbor23 dołączył
01.02.2010

nalbor23 21:24 | 01.02.2010

Witam, lecimy na filipiny na miesiąc 14.02-14.03. Aniu masz już jakiś plan na swoją wyprawę bo ja na razie zaczynam czytać i nie bardzo wiem jak te 4 tyg rozplanować.

anniefrompoznan dołączył
18.01.2010

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 14:24 | 31.10.2010

Ciekawe jak koledze Marenty potoczyły się jego dalsze losy, ale chyba tu już nie zagląda.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:34 | 01.11.2010

eesti Filipiny i nie tylko to miejsca gdzie żyją na swój sposób i nic nam do tego jeśli ci śmierdzi to plaże na Majorce albo inne kurorty

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 11:41 | 01.11.2010

za dwa tygodnie wam powiem , czy warto jechać :) Trochę mnie tylko wnerwia ,że to tak daleko Wrocław-> Munich->Hongkong->Manila->Puerto Princesa . Mam nadzieję ,że warto pocierpieć pare dni na lotniskach ....

Toms dołączył
07.09.2008

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 12:02 | 22.01.2011

Zamierzam lecieć w marcu. Chyba dobry okres? Powiedzcie mi jak to jest z wizami, wyczytałam, że 21 dniowy pobyt jest bez wiz, a co jeśli chce się dłużej tam zostać. Proszę o poradę i ogólnie czy warto? Interesuje mnie brak cywilizacji, dzika przyroda. Absolutnie smród mi nie przeszkadza. Nie wiem czy gdzieś bardziej śmierdzi niż w Indiach (a tam było pięknie).

10.03.2010

[konto usunięte] 19:50 | 05.03.2011

Witam.
Od lutego 2010 mieszkam na filipinach. Jezeli chodzi o wize to przed uplywem 21 dni musisz isc do urzedu imigracyjnego wypelnic formularz zaplacic i wtedy dostaniesz wize na nastepne 2 miesiace.Mozesz zostac tam bez zjazdu 16 miesiecy przdluzajac wize co 2 miesiace. No napewno znajdziesz tam dzika przyroda i przyjaznych ludzi oczywiscie jezeli ruszysz sie z miast takich jak manila czy cebu. Filipiny to 7000 wysp tak ze jest wiele do zobaczenia. Marzec to jest koniec pory deszczowej ale ciagle pogoda moze byc zmienna ale z duza przewaga slonca. Smrodek chyba niejest tak zle nawet w manili. Jezeli masz doswiadczenia z Indji i to cie nieprzerazilo to manila moze byc komfortowym miejscem do mieszkania.
Chetnie odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam Przemek

marecki77 dołączył
06.09.2010

marecki77 00:27 | 06.03.2011

witaj ,,,chcemy sie z kolega wybarac w tym roku na filipiny... interesuje mnie jak z cenami hotele jedzenie... ile trzeba czasu poswiecic zeby pozwiedzac,,, jak z transportem busy lub inne srodki komunikacyjne,,,pozdrawiam serdecznie

10.03.2010

[konto usunięte] 10:34 | 06.03.2011

Witam
no wiec ceny hoteli biorac pod uwage moje doswiadczenie w tym kraju wachaja sie w granicach 10-20 usd. Oczywiscie niebiore pod uwage drogich pieciogwiazdkowych.
W tej cenie niepowinienes miec problemu ze znalezieniem hotelu w dobrym standardzie tzn z lazienka tv i klimatyzacja. Ja spalem w Cebu w hotelu za 7 usd z lazienka na korytarzu i bez klimatyzacji pozniej wynajalem pokoj z klima tv i lazienka za 200 usd za miesiac. Mieszkalem rownirz w hostelu w manili za 5 usd za dobe. Transport na Filipinach jest dosc dobrze zorganizowany i niedrogi wystarczy stanac przy glownej drodze w kierunku ,w ktorym chcesz jechac i zatrzymac autobus przez podniesienie reki. Oprucz duzych autobusow dlugodystansowych masz jeszcze male bysy no i transport na motorach z przyczepkami dla pasagerow, a i jeszcze motory bez przyczepek czasami jedyny sposob na dostanie sie w gorzyste tereny no i rowery cos w rodzaju rykszy. Cena autobusu za odcinek 50 km ponizej 1 usd. Miedzy wyspami kursuja promy w przystepnych cenach. Za prom z manili do cebu zaplacilem 20 usd plynelismy 24 godziny no ale samolot bylby nieduzo drozszy lub w tej cenie.
Trudne pytanie ile czasu trzeba poswiecic na zwiedzanie bo to zalezy od tego ile go masz no i co cie interesuje.
Pozdrawiam Przemek

markus777 dołączył
21.02.2012

markus777 21:32 | 30.05.2012

witam peter876
może masz chwilę zeby pogadać co i jak chetnie się spotkam na miejscu
mój meil scarface1801@gmail.com
planuje zostać jakiś czas na filipinach

10.03.2010

[konto usunięte] 10:51 | 06.03.2011

Pytales jeszcze o jedzenie, no wiec ryz to podstawa ale chyba to nikogo niedziwi. Oni jedza duzo ryb. Jest tu mnustwo tanich restauracji i duzy wybor potraw. Mnustwo straganow z owocami no i roznymi przekaskami za niewielkie pieniadze.
Pozdrawiam Przemek

Dawid66 dołączył
12.05.2011

Dawid66 13:51 | 12.05.2011

Witaj, mam pytanie odnośnie ceny wizy dla obywatela Filipin wyjeżdżającego do Anglii? Moze orientujesz się w tej kwestii? Moja dziewczyna jest z Filipin, ja mieszkam w UK . Bierzemy teraz ślub na Filipinach i bardzo chciałbym sprowadzić moją przyszłą zonę do Anglii.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat. Podaję mojego maila : dawidgraham@yahoo.com

pozdrawiam

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 20:43 | 13.05.2011

Hej Rafal,chetnie dowiem sie wiecej na temat Filipin,od pazdziernika wyruszamy tam na pol roku,a moze na dluzej...
odezwij sie prosze pod meribel@wp.pl
pozdr.Pedrittos

sinaia dołączył
28.12.2008

sinaia 13:30 | 24.09.2012

W tym temacie moge dodac kilka aktualnych informacji i cen (przepraszam za brak polskich znakow w tekscie).
1. Wyprawa na szczyt wciaz pracujacego wulkanu Mt. Pinatubo:
Z Manili do Angeles autobusem - koszt 120 peso, z Angeles do ostatniej wsi pod wulkanem St. Juliana tricyklem za 100 peso (targujcie sie, bo placi sie za kolor skory ). Nocleg - 200 - 300 peso w jedynej w tym miejscu bazie turystycznej. Marzycie o samotnym wejsciu na Pinatubo ? Zapomnijcie. Po pierwsze bez przewodnika pobladzicie w dziesiatkach kanionow, po drugie i to wazniejsze - Mt. Pinatubo w calosci znajduje sie na terytorium armii filipinskiej i by dostac sie tam nalezy wykupic permit. problem w tym, ze armia sie dogadala z lokalnymi biurami turystycznymi i permit dostaniesz tylko gdy wykupisz w biurze wycieczke z ich przewdnikiem. Koszt: po targowaniu 700 peso od glowy przy zalozeniu, ze sa minimum 4 osoby. My mielismy szczescie, poniewaz pierwszego dnia wojsko w ogole zabronilo wjazdu na teren wulkanu z uwagi na monsun i tajfun, a po dwoch dniach gdy juz pojawila sie ich zgoda to zjawili sie dwaj amerykanie i w ten sposob za only 700 peso dostalismy jeepa + przewodnika. Wyprawa trwa od 8 rano (po tej godzinie juz nikt nie chce za zadne pieniadze jechac na wulkan) do godziny okolo 18.00. Powiem tylko tyle, krater wulkanu to przepiekne jezioro i na prawde warto to straszne cudo zobaczyc, sama droga od miejsca gdy jeep stanie do krateru to okolo 2,5h drogi pieszo przez pozostalosci po rzece lawy.
2. Manila - omijac z daleka i traktowac tylko jako punkt przesiadkowy, nie zalowac na taxi !!! (ale targowac sie). Po zmroku sugeruje nie wychodzic z hotelu czy gdzie tam spicie, chyba ze lubicie ekstremalne przezycia. Ja widzialem jak strzelali sie na ulicy, a prostytutki wrecz wlaza na mezczyzn na ulicy tak sa nachalne. Jako byly policjant moge wam powiedziec, ze Manila ma jeden z najwyzszych na swiecie wspolczynnikow przestepczosci i jeden z najnizszych wykrywalnosci... Poruszajac sie po Manili nawet w dzien warto miec przy sobie tylko niezbedna ilosc pieniedzy, a rzeczy wartosciowe, przyciagajace wzrok po prostu nalezy ukryc. Trzymajcie sie baaardzo daleko w nocy od dzielnicy portowej. W tej dzielnicy po zmroku zaczyna sie dziac istne pieklo, moze jestem szalony, ale poruszajac sie w dwojke (faceci) sprawdzilismy to osobiscie. Nocleg w Manili - za 1000-1500peso (dosc drogawo) mamy solidny hotel z ochrona. W ogole dziwny to kraj gdy na kazdym kroku ludzie biegaja z gnatami po ulicy jak w westernie koszt transportu z centrum manili do ktoregokolwiek z 4 portow lotniczych zamknie sie w kwocie 150-200peso od glowy, mozna kombinowac z transportem publicznym, ktory jest bardzo tani jednak trzeba wiedziec jakimi drogami poruszaja sie w interesujacych nas kierunkach jeepneye.

3. El Nido - Palawan. Polecam najtanszy w miescie mini hotelik (bardziej guesthouse) Francisco Inn za jedyne 300 peso od glowy za dzien. W zamian mamy pokoje 2 osobowe lub 3-5 osobowe. Lazienka skromna ale w pokoju, lozko + mala szafeczka. Kuchnia wspolna na pietrze na tarasie (idealne miejsce spotkan wieczorem z innymi backpakersami gdyby braklo miejsc, 30 metrow w kierunku plazy jest kolejny podobny guesthose za 400 peso. Przecietna cena w lepszych warunkach to okolo 800-1000 peso. Za jednodniowy island hopping zaplacisz 700-1200 peso. Duzy wybor tras. Za 3 dniowy baaardzo bogaty rejs po wysepkach Palawanu zaplacisz 5000 peso jednak za te pieniadze masz zapewnione doslownie wszystko co potrzebujesz lacznie z sprzetem do nurkowania, zywnoscia i noclegiem na plazy.
Koszt transportu ladowego: Puerta Princessa - El Nido obsluguje jedna regularna linia autobusowa Dororo lub Ororo bus. Bilet 500 peso one way. Mozna kombinowac jeepneyami, ale z przesiadka w Roxas. Puerta - Roxas 150peso, Roxas-El Nido 250peso. Nie istnieje polaczenie lotnicze z uwagi na rozbudowe lotniska w El Nido, chyba ze jest jakies inne dla malych prywatnych samolocikow. Polecam jazde na dachu jeepneya

Wyzywienie: w restauracjach pewne, ze nie zjemy jakiegos rozjechanego psa czy kota, ale drogo nawet na warunki ekonomiczne naszego kraju. Polecam przydrozne lub wiejskie przydomowe kuchnie, gdzie na parapecie stoja garnki i mozesz sobie do nich zajrzec i wybrac co chcesz zjesc. Bardzo tanio i smacznie chociaz higiena w przygotowaniu tychze posilkow pozostawia wiele do zyczenia. Za 40-50 peso mozna juz solidnie sie najesc.

Honda Bay - jednodniowy rejs po wysepkach (w tym posilek) kosztuje 1200peso.
I przyklad z ostatniej chwili: dzis kupilem sobie japonki na targu - 40peso, sandaly z zapieciem na piecie - 120peso w sklepie. Makaron ryzowy + sos lub inne posilki - za 10 do 30 peso solidna porcje kupicie w sklepikach tuz przy szkole sredniej nieopodal centrum Puerta Princessa. Mozna w tym miescie tez (przy glownym skrzyzowaniu drog w centrum) kupic pieczonego kurczaka - 120 peso za sztuke, smaczny jest tym bardziej ze nigdzie indziej w tym miescie nie widzielismy pieczonego kuraka z rozna
Godzina w kafejce internetowej przy wolnym laczu bo innego nie ma koszt 20 - 30 peso.
Solidny posilek w restauracji wegetarianskiej - 120 peso (zupa + drugie danie + sok z owoca).
Tricykl w granicach miasta 10-20 peso, od aeroportu do centrum 25 peso po targowaniu, 50-200 peso dla zielonych bialych
Wyslanie pocztowki do Europy: koszt pocztowki 20-30 peso, znaczek na poczcie (stempelek) 13 peso niezaleznie od kraju w Europie do ktorego wysylacie. Jesli jest zainteresowanie Filipinami i konkretami to prosze mi tutaj zadawac pytania, postaram sie na biezaco sprawdzic i udzielic odpowiedzi. Za tydzien wyruszamy na malezyjskie Borneo. koszt biletu lotniczego Puerta Princessa - Manila - Kota Kinabalu: ok. 400PLN w Cebu Pacific.

martina20 dołączył
04.10.2012

martina20 14:06 | 04.10.2012

a gdzie najlepiej kupic wycieczke np do Sabang czy własnie Honda Bay ?? będę na Palawanie w listopadzie na 10 dni, mam zarezerwowany hotel niedaleho P.P Microte... chcemy sie wybrać napewno do Sabang i pewnie Honda bay również, czy możesz poelcić jakies biura??
a jakdługo sie jedzie autobusem do el Nido?? warto tam pojechac jeśli tak to na ile?? będziemy tylko 10 dni, chciałabym coś zobaczyć ale też poleżec i odpocząć :-)Pozdrawiam!

sinaia dołączył
28.12.2008

sinaia 14:58 | 09.10.2012

Underground River - obowiazkowo w Puerta Princesa nalezy wykupic permit w oficjalnym (jedynym) biurze - glowna ulica miasta Rizal Avenue, idac z lotniska w kirunku centrum po lewej stronie (nie pamietam adresu). Majac permit jedziemy na miejsce korzystajac z publicznego transportu i tam placimy kolejne oplaty oraz za miejsce w lodce i zwiedzamy. Moim zdaniem korzystanie z biura turystycznego w chwili gdy ich oferta rozni sie od tego co sami mozemy sobie zorganizowac tylko tym, ze zawioza Cie i przywioza prywatnym busikiem mija sie z celem. Honda Bay - w Puerta Princesa jest conajmniej kilkadziesiat biur turystycznych i wiekszosc z nich ma w swojej ofercie krotkie i dluzsze rejscy po tej zatoce i jej wysepkach. Na miejscu sami wybierzcie to co Wam najbardziej odpowiada. Byc moze hotel, w ktorym macie zarezerwowany pobyt rowniez organizuje wycieczki fakultatywne po okolicy, sadze ze warto to sprawdzic. Jesli chodzi o El Nido - poniewaz macie tylko 10 dni uwazam, ze macie za malo czasu by bawic sie w backpackersow, kupcie bilet na Ororo Bus Express i po okolo 8 godzinach jazdy jestescie w El Nido. Mozna ten dystans przebyc w okolo 5 godzin (sprawdzone) - nalezy wynajac busa z deczko szalonym driverem za odpowiednio wieksze pieniadze... My zgodzilismy sie na takie rozwiazanie jadac z El Nido do PP, chcieli po 800peso od glowy, ale spuscili z ceny do 500 gdy powiedzielismy, ze wyrazamy zgode by po drodze zabieral innych ludzi (extra zarobek dla kierowcy). Dystans pokonalismy w okolo 5,5h.
W El Nido jest conajmniej 30 biur oferujacych przerozne wycieczki po wysepkach, sami cos wybierzecie. Z mojej strony moge polecic biuro restauracje z plazy - druga restauracja w prawo od glownego wejscia na nia z centrum miasteczka. Jest tam gosc, ktory zalatwi Wam wszystko co chcecie i jak obiecal ludzie z naszego kraju beda u niego mieli malutka znizke lub dobry obiad na zakonczenie swojej wycieczki :) Gosc jest solidny. By cos uzyc w El Nido - minimalny czas pobytu 2-3 dni. Mozna laczyc island hopping z lezeniem pol dnia na plazy, widzialem tez parke z Europy, ktorzy zaopatrzyli sie w prowiant, wode i poprosili o podrzucenie na "bezludna wyspe" z rajskimi plazami i przyplyniecie po nich za 2 dni :) Udanego wypoczynku :)

Paula_Krakow dołączył
13.11.2012

Paula_Krakow 18:50 | 13.11.2012

Jakiej pogody mogę się spodziewać na przełomie listopada i grudnia? Czy polecasz szczególne miejsce do zakupu wycieczek typu island hopping? Czy oprócz Francisco Inn możesz polecić inne hoteliki w pozostałych m-cach? I na koniec... Co najbardziej Ci się podobało na Filipinach? :)

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 08:10 | 18.11.2012

Witam Globtroterow,od roku jestem na Filipinach i chwale sobie,radze omijac Manile i Cebu a raczej koncentrowac sie na Boholu,Palawanie i Boracay
zwlaszcza Panglao to idealne miejsce na wypoczynek lub dluzszy pobyt,piekne plaze,mili ludzie,stabilna pogoda i bezpiecznie,wiecej info i kontakt pod www.breakdacycle.com  artykul "Z wizyta u Piotra"
welcome in Bohol-Panglao

anita8 dołączył
24.01.2012

anita8 13:32 | 14.01.2013

Witam, Czy był ktoś z Was w jaskiniach koło Sagady? Chciałabym sie zapytać, czy faktycznie poziom trasy może przerosnąc niejednego turystę? czy jest tak ciężko wspinać sie po linie?

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 22:19 | 30.01.2013

Ja akurat nie jestem wielkim zwolennikiem jaskiń, ale fakt, że bardziej zaawansowane treki wymagają przewodnika i są ciut wymagające np. przedzierasz się po pas w wodzie itp. Co ciekawe w Sagadzie można dotrzeć bez karkołomnych trekkingów, dlatego warto się tam zatrzymać jak nie chcemy powtarzać drogi powrotu do Manili.

anita8 dołączył
24.01.2012

anita8 14:14 | 05.02.2013

Jak przygoda, to przygoda- dzieki za odpowiedź. Już niebawem się przekonam :D

darson dołączył
28.11.2014

darson 23:26 | 01.11.2016

Cześć.
Trochę dawno byłes i pewnie sporo się zmieniło ale może coś się przyda ?
założyłemtutaj taki wątek. Jeśli możesz to coś napisz.

"Mam kupiony bilet do Manili na 16 grudnia 2016.
Biorę plecak i parę gadżetów, ale mało, żeby się zmieścić w Swiss kabinowym (8 kilo, 55x25x coś tam) .
Powrotny mam na 3 stycznia.
Gdzie i co zobaczyć będę dopiero czytał, ale jeśli ktoś chciałby coz ważnego, co KONIECZNIE MUSZĘ zrobić, zobaczyć, uważać na coś itp, to bardzo proszę o wpisy lub/oraz linki.

Pozdrawiam
Dariusz
"

turystyk dołączył
03.11.2016

turystyk 16:21 | 03.11.2016

Polecam ci blog chyba breakdacycle.com chłopaka który mieszka tam na stałe na jednej z wysepek .Mżesz tam odnależć trochę przydatnych informacji ale w zasadzie o Filipinach jest sporo danych wystarczy poszukać.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl