Forum dyskusyjne

KORSYKA czerwiec 2008

kategoria podróże po świecie

kraj Francja

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 14:16 | 18.05.2008

Planuję urlop z rodziną na Korsyce. Chcę wyjechać zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Szukam chętnych na wspólny wyjazd. Interesuję mnie wyjazd kameralny tak więc nie myślę o hotelach czy wyjeździe tzw. zorganizowanym. Jesli ktoś ma informacje dotyczące możliwości nocowania na dziko, ewentualnie zna kameralne campingi lub inne spokojne miejsca to proszę podesłać informację. Jaki stosunek do nocowania na dziko mają korsykańczycy, stosunek formalny, co jest tolerowane a co nie nawet przez osoby postronne.
Pozdrawiam

madziara dołączył
26.05.2008

madziara 21:07 | 26.05.2008

Witam! My również planujemy takie wakacje. Jeśli dowiedziałeś się czegoś ciekawego to bardzo proszę o informację. Z góry bardzo dziękuję
Pozdrawiam

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 09:44 | 27.05.2008

czesc
byłam na Krsyce w 2003 w lipcu, dopiero po 15 zaczęło sie robić tłoczno. Upały były okropne, nawet kliamtyzacja w aucie nie dawała rady. Nie spałam na dziko, więc nie powiem jak to jest odbierane. Wydaje mi się , że po pierwsze jak na zachodzie większośc terenów była ogrodzona, wiec chyba bym Wam ten pomysł odradzała. A po drugie nie ma takiej potrzeby . Jest rozwinięta sieć sympatycznych campingów. Nie pamiętam - czy mapę mieliśmy z Polski czy kupiliśmy na miejscu. Gdzieniegdzie były mapy przy drodze z zaznaczonymi najbliższymi campingami, stacjami benzynowymii atrakcjami do odwiedzenia. I nie było problemu z ich znalezieniem na jej podstawie. Cena za namiot, 2 sooby i auto to były w granicach 13-16 euro, były i drozsze, ale te zazwyczaj miały b. dobry standart, duzo wyższy niż w Polsce, eleganckie łazienki z ciepła wodą itp. Sugeruję raczej wziąść suchy prowiant z Polski, bo było b. drogo jesli o jedzenie chodzi (za pizze, spagetti - najtańsze + cole zaplacilismy 21 euro, czyli wtedy około 100zł, co jak na mini obiad było dla nas za drogo. Stołowaliśmy się więc na camingu, kupując makarony, sosy - był tam duży wybór fajnych mrożonek do odgrzanai itp. My zrobilismy sobie wtedy objazdówkę - najlepiej wspominam Bastie z malowniczym portem i starymi kamienicami typowymi dla woskich miasteczkek wg mnie, (do niej się wpływa promem), Cap Cors -kamienisty półwysep z wiatrakami, b. malowniczy na północy i Bonifaccio-miasto zawieszone na skale, z fortem i jaskiniami skalnymi w pobliżu na południu. Po drodze tez zwiedziliśmy kilka pieknych miejsc np. przepiękne miasteczka w górach, gdzie zatrzymał się czas w okolicach Vescovato na wschodzie. Wybrzeże wschodnie jest piaszczyste, ale jak dla mnie troche przemysłowe, wolałam zachodnie, gdzie dużo plaż było kamienistych, ale było duzo bardziej malowniczo. Niesamowite widoki! Piękne sa formy skalne w okolicach Porto. Fajna plaża -jakby żwirowa była koło Sagon, piaszczysta też w Porticcio. Także myślę, ze pomysł na wyjazd jest super, ale polecam jednak campingi:) pozdrawiam marianna

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 09:58 | 27.05.2008

no i większość campingów, które wybraliśmy była b. kameralna i sympatyczna- ale konkretne adresy musiałabym sobie odświeżać z mapą. pamiętam rewelacyjny camping w iglastym lasku jakies 2-5km od Boniffacio, bez plaży, ale b. kameralny i sympatyczny i podobnie przyjemny na Cap Corsie. W Porto był olbrzmi, ale wszystko zalezy koło kogo sie rozbijecie. Zachodni turyści są b. cywilizowani i kulturalni, zadnych nocnych balang (jakie znam ze słowackich campingów, na których dominuje polska młodziez), żadnych hałasów. Jest czysto i spokojnie. Podróżują najczęściej rodziny lub pary. A bez możliwości korzystania z łazienek w takich upałach jak tam sa - ja sobie wakacji nie wyobrażam...:)

senia dołączył
20.06.2008

senia 10:14 | 03.08.2008

I jak było? Jadę 13.08 z dzieciakami. Jak campingi? Jakie tam teraz ceny? Byłam w 1997 i 2001, ale to było tak dawno...

yonka3 dołączył
03.03.2009

yonka3 17:37 | 17.07.2009

Też się wybieram, tylko dopiero w maju - za rok. Ale chętnie posłucham. Planuję też totalnie punkowo, spać w samochodzie i zwiedzić całą wyspę. Daj znać jak ceny jedzenia w sklepach i jak w restauracjach i jak się zmęczę spaniem w samochodzie to ile kosztuje jakaś kwaterka czy camping :) Znalazłam wprawdzie w internecie fajne domki, całkiem niedrogo przy plaży, ale to tak bardziej stacjonarnie - ma sens jak ktoś chce co najmniej tydzień posiedzieć w jednym miejscu. Dla zainteresowanych (nie mówię o tych którzy juz wrócili ;) uk.marinadoru.com/village.htm 

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 13:34 | 20.07.2009

Witam,
Ze spaniem w samochodzie (na dziko) może być problem. Mają duże poczucie terytorialności i boją sie pożarów powodowanych przez turystów. Poczucie terytorjalności przejawia się ogradzaniem wszystkiego. Camping dla 3 osób, samochodu i namiotu średnio (07.2008 rok) kosztował 23 euro. Campingów jest do oporu i mają dość wysoki standard. Może jak "zaprzyjaźnisz się" z kimś na jakiejś farmie to ci oficjalnie pozwoli stanąc na nocleg. Domki i hotele (rzadko spotykane) raczej drogie lub b. drogie - 100euro za noc. W zasadzie nie ma "bocznych" dróg. Albo asfalt (choćby 2 metry szerokości z wyrwami po bokach) albo szutr ale zwykle zagrodzony. Możliwość noclegu na dziko widzieliśmy w paru miejscach. Jest pare miejsc które warto zobaczyć. uwazam że Korsyka jest dużo ciekawsza od Sardynii. Ceny w sklepach: w marketach bardzo zbliżone do polskich. W sklepikach drożej. W restauracjach tyle co w naszych restauracjach. Tyle że w euro. Najtańsza benzyna (ON) w Ajacjo.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl