Forum dyskusyjne

Tokyo i okolice

kategoria podróże po świecie

kraj Japonia

arecki dołączył
22.05.2008

arecki 14:46 | 22.05.2008

Witam wszystkich spragnionych przygód:) Mam kilka pytań...
Wiem, że wielokrotne bilety kolejowe można kupić tylko poza terenem Japonii. Czy zna może ktoś biuro podróży które sprzedaje wielokrotne bilety kolejowe JR (Japan Rail Pass)?
Następne pytanie dotyczy tokijskiego metra. Czy można kupić bilety np. na 7 dni i czy stacje metra są opisane w języku angielskim?
pozdrawiam

lee dołączył
17.04.2008

lee 16:30 | 22.05.2008

Hej
W Polsce nie znaleźliśmy biura które sprzedawało bilety JR. Kupowaliśmy je w japońskim biurze mającym siedzibę w Niemczech ( przelew -wysyłka ). JTB Germany GmbH
Weissfrauenstrasse 12-16 60311 Frankfurt
Tel: 069-29 98 78 22
Fax: 069-29 58 54
E-mail: fra_info@jtb-europe.com
Bilety na metro dokupywalismy jednorazowe. Wszystko jest super oznaczone, Japończycy są bardzo chętni do pomocy ; Nie da się zgubić!
Życzę udanego wyjazdu:)

arecki dołączył
22.05.2008

arecki 17:55 | 22.05.2008

dziękuję uprzejmie. takiej informacji właśnie potrzebowałem.
mam jeszcze kilka pytań:
będziemy spać w hotelach, czy 2 gwiazdki to nie za mało na tamte warunki?
czy byliście na Fuji? Czy macie jakieś konkretne wskazówki dla podróżujących po Japonii?

lee dołączył
17.04.2008

lee 21:02 | 22.05.2008

Nie wiem jakie są hotele 2 gwiazdkowe, wybieraliśmy troszkę wyżej. Pokoje hotelowe w Tokyo minimalnych rozmiarów ( trudno się w nich minąć), dwuosobowe łózka niczym dla jednej osoby.
Na Fuji nie wchodziliśmy , planowaliśmy zobaczyć ją z Hakone ale była taka mgła że nic nie widzieliśmy. Przed wyjściem z hotelu trzeba pytac w recepcji gdzieś dziś widoczna jest Fuji .Moze następnym razem:)
Polecam Kioto i okolice ( i nie na jeden dzień) .Oczywiście Nikko i Miyajime- ale to chyba wiecie Nie wiem co was interesuje.

arecki dołączył
22.05.2008

arecki 10:21 | 23.05.2008

Tylko pytam o 2 gwiadki bo nie wiem czy nie przepłaciłem, ale z tego co piszesz wnioskuję, że dobrze zrobiłem. Planujemy Tokyo, Fuji, Narę, Kioto i Osakę:) Wydaje mi się, że najlepiej między miastami podróżować shinkansenem a w miastach metrem.
Mam pytanie czy w Electric Town w Tokyo są naprawdę atrakcyjne ceny jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny np. profesjonalne kamery? A i jeszcze jedno, jak ładowaliście komórki bo wiem że jest tam 100V w sieci. Czy potrzebne są jakieś reduktory? Czy gniazdka są tkie jak u nas, czy jakieś inne?

lee dołączył
17.04.2008

lee 14:51 | 23.05.2008

"Paszport JR" jest na całą linię JR- shinkanseny, kolejki a nawet promy- chyba wszystko co nieprywatne. Na shinkanseny między miastami trzeba rezerwować miejsca ( najlepiej dzień wcześniej).
Z cenami nie będę wprowadzać Cię w błąd, bo tylko oogladaliśmu nowinki ; w przypadku zakupów dobrze mieć ze soba paszport, bo wypełniają formularze na zwrot VATu.
Gniazka są takie jak USA, Kanadzie ( dwie blaszki) można kupić cały zestaw przełączników w MM, nie pamiętam jak to było z napięciem ale używaliśmy tylko adapterów.
Przypomniało mi się że bardzo nieliczne bankomaty obsługiwały nasze karty. ( w Kioto było tylko jedno takie miejsce). Wymiany najkorzystniejsze w bankach poza Tokyo.
Pomyślcie jeszcze o Nikko- obowiązkowy punk programu w Japonii :))
www.city.nikko.lg.jp/kankou/shaji/english/regist/const_1.htm# 

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 22:45 | 02.07.2008

hej, a co bys chcial wiedziec na temat Fuji? Wchodzilismy rok temu wiec jak masz jakies pytanie to wal jak w dym. pozdro

arecki dołączył
22.05.2008

arecki 22:23 | 03.07.2008

Hej, dojezdzaliscie z Tokyo na pierwsza stracje na Fudzi? jak dlugo trwa dojazd? dojedziemy koleja JR? O której wchodzilscie? my chcemy zaczac o 20:00, zeby zobaczyc wschod slonca. pod koniec sierpnia jezdza autobusy na 5. stacje? jak dlugo wchodziliscie? mozna po drodze cos zjesc? ktora trasa wchodziliscie? Korzystaliscie w ogole z JR Pass? Jakie to koszty i jakie korzysci?

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 17:03 | 06.07.2008

Dojazd z Tokyo pociagami, nie wiem, cos kolo 3-4h nie pamietam.Na jr dojedziecie ale w jednym miejscu, Otsuki, trzeba bedzie pojechac ciufa, ktora nie honoruje jr'a, trzeba zaplacic ale to nie sa jakies duze koszty, a do tego bedziecie przejezdzac kolo parku rozrywki Fuji-Q. Polecam bo jest to niesamowita frajda, a rollercoastery wbijaja w ziemie. Trzeba sie czasami naczekac w kolejce zeby wejsc na kolejke ale warto:D
My wchodzilismy z 5. stacji Kawaguchiko, autobusy kursuja do listopada. Wchodzilismy od 17 do 24 do 8. albo 9. stacji(nie pamietam dokaldnie, ale byla to 2 stacja od konca), tam sobie zrobilismy przerwe na sen, jakies 2,5h i wchodzilismy. Podejscie nie jest jakies hardocorowe, ale wymeczony czlowiek jest. Pod koniec mimo, ze nie tak strasznie z nasza kondycja, bylo juz tylko czlapanie, krok za kroczkiem i mala przerwa. Strasznie targa na gorze i warto na podejscie sie zaopatzryc z ciepla odziec, rekawiczki chociazby ogrodnicze i czolowke. Czolowka jest konieczna i kupcie ja wszedzie tylko nie w poblizu gory, bo ceny sa wysokie. To samo z jedzeniem i napojami. Im wyzej tym drozej, a na szczycie apogemu ceny. Jak pucha piwa kosztuje 170 jenow tak na 8 stacji juz kosztuje mala 400. Lepiej zabrac ze soba cos z miasta.
Mozna przekimac w schronisku 2-3h i wchodzic dalej, ale ceny rowniez duze, jakies 20-25e za pare godzin snu. My spalismy w spiworze, na dworze, ale tak nas wypizgalo, ze nie polecam, chyba ze dobra odziez wezmiecie.
Widok miazdzy:D Warto.
JR polecam, genialna rzecz. My bylismy 25 dni i zjechalismy ponad 6000 km.
Pokazujesz miejsce na mapie gdzie chcesz dojechac, i Ci drukuja miejscowki, na ktorych masz napisane miejsce, wagon, nazwe pociagu, godzina odjazdu. Wszytko jakies takie intuicyjne i nie sposob sie zgubic. Sa trzy opcje 7, 14, 21 (260$,410$,520$) - stare ceny z przewodnika, teraz kapke drozej.. Shinkanseny sa drogie i jak chcecie troche pojezdzic to warto bo wygodnie, szybko i taniej wychodzi, bo juz Narity wsiadasz w pociag na JR'a.

margareth dołączył
23.02.2009

margareth 16:46 | 23.02.2009

Poszukuję dziewcząt zainteresowanych pracą w Japonii w restauracjach i klubach, jako hostessa. Więcej informacji na www.travelmodels.com.pl 

FoxSzczecin dołączył
30.06.2009

FoxSzczecin 21:47 | 01.07.2009

Witam...planuje podroz single do Japoni i mam pytanie:tak na 10 dni czy budzet 10000 jest realny??Kalkulacja dla doclegow w jakichs pensjonatach,albo hotelach,jedzenie roznie,nie tylko na kanapkach,bilety na ta chwile beda mnie kosztowaly okolo 4000 plus 1000 na JapanRail.I jeszcze o termin-mam do wyboru wrzesien i grudzien(wiadomo robota),jesli wrzesien to na wriata wszystko bedzie za to w grudniu juz wszystko mozna by zaplanowac ale znowu czy jes po co tam jechac zima?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl