Forum dyskusyjne

prośba o przeanalizowanie mojej trasy

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Lukrecja_Borgia dołączył
25.05.2008

Lukrecja_Borgia 15:45 | 25.05.2008

bardzo prosiłabym was o przeanalizowanie, jak również i o sugestie dot. naszej wyprawy do indii.
sprawa wygląda tak, że mamy 3,5 tygodnia. chcemy zobaczyć jak najwięcej, ale nie chcemy biegać z plecakami, bo jak wiemy nie o to tu chodzi.
zamierzamy pokonać największe dystanse w nocy, w pociągach. trasa układana była przy pomocy google i różnych for bo wciąż czekam na przesyłkę z dokładniejszą mapą indii, dlatego może się okazać, że nie wszystkie miasta ze sobą współgrają i nie wszystkie są po drodze.
czy starczy nam to 3,5 tygodnia? bazujemy tylko na pociągach i autobusach.... w których z tych miast/miasteczek warto zatrzymać się na dłużej (czyli jakieś 3dni)? jakie miasta warto jeszcze zobaczyć (mam na mysli te, ktore sa gdzies w poblizu naszej trasy), a które z wymienionych wyrzucić?

Mumbai - Ahmedabad – Jaipur- Pushkar – Jodhpur- Udaipur –Bundi- Pushkar- Manvar- Jaisalmer – Bijaipur- Bikaner(+Deshnok) -Mandawa – Gwalior- Orchha - Agra Delhi – Varanasi- Khajuraho -(Satna) -Patna – Jalgaon -Ellora -Ajanta - Aurangabad – Mumbai

bede wdzieczna za wszelkie wskazowki.

abramacabra dołączył
11.05.2008

abramacabra 21:00 | 25.05.2008

Witam. Trasa ciekawa, ale będzie wam ciężko zobaczyć wam 25 miast w 25 dni polegając tylko na autobusach i pociągach. W piątek wróciłem z krótkiej 7-dniowej wyprawy (Delhi-Agra-Jaipur-Pushkar-Jodhpur-Bikaner-Delhi) i powiem Ci, że gdyby nie to, ze wynajęliśmy kierowcę, to sądzę, że mielibyśmy problemy z "zaliczeniem" tych misat w ciągu tygodnia. Inni na pewno wspomną, że lokalna komunikacja nie zawsze działa na zasadzie: jadę kiedy chcę. Moja mała sugestia - rozważcie wynajęcia kierowcy. Daj znać ile km orientacyjnie ma ta trasa. Pozdrawiam.

Lukrecja_Borgia dołączył
25.05.2008

Lukrecja_Borgia 21:36 | 25.05.2008

zaczęłam troche ja modyfikowac (jutro moze w koncu bede miala porzadna mape to nie bede tak na oslep rzucala miastami), skupimy sie na miastach polozynych blisko siebie, dodalam Palitanę, bo podobno atrakcyjna. ale i tak ciężko mi jest cos wyrzucac, bo anuz wyrzuce cos cennego. początek mamy taki Mumbai - Ahmedabad -Palitana - Udaipur - Ranakpur- Jodhpur- Jaisalmer - Pushkar - Jaipur- Agra-- ?-
na pewno twoja trase chcielibysmy zrealizowac (co zreszta napisalam na samym poczatku), nie wiem tez jeszcze ile nasza trasa ma km (do czasu). aha, a w indiach jestesmy 27dni.
ile kosztowalo was wynajecie szofera na te trase? czytalam o tym i faktycznie sporo osb tak robi i moze to tez jest rozwiazanie

abramacabra dołączył
11.05.2008

abramacabra 21:46 | 25.05.2008

Zapłaciliśmy 1600 zł za ok. 2200 km, ale wynajmowaliśmy przez biuro. Da się wynająć sporo taniej (bezpośrednio kierowcę, z którym jechaliśmy - bez pośrednictwa), jak coś to gg 5777136 - postaram się pomóc.

Kalamarek dołączył
17.09.2007

Kalamarek 23:47 | 01.06.2008

Witam

Pare lat temu robilem podobna trase moze nie tak obszerna ale kombinowalem nocne pzeprawy. Niestety jak sie okazalo nie zawsze jest to mozliwe. Musisz wiedziec ze bilety kupuje sie dzien wszesciej i to moze byc prolem (moze cos sie zmienilo). Czasami miejsca i ludzie sa tak przecudne ze chce sie zostac jeszcze jeden dziec i co wtedy. Miejsca rzeczywiscie sa zacne do listy dopisal bym pare miejsc np. wies na pustyni MANDU

Darek

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 19:11 | 02.06.2008

Jezeli chcialabys wynajac samochod z kierowca, to tu masz namiary do kierowcy, z ktorego uslug skorzystalam z chlopakiem w zeszle wakacje. Zaplacilam $600 za 12 dni. Zwiedzilismy po kolei: Udaipur- Ranakpur-Jodphur-Jaisalmer-Bikaner- Pushkar- Jaipur i w kazdym miescie mielismy hotele, wliczone w cene- ( zawsze pokoj dla 2 osob z lazienka i klimatyzajca( tylko w Ranakpurze i Jaipurze byl wiatrak). Kierowca bardzo sympatyczny, tylko trzeba sie z nim targowac i od razu zaznaczyc, ze nie on podejmuje decyzje.
Haider( imie kierwocy)
kom. 93525-21490, haiderudaipur@yahoo.com
Powodzenia!

pingwinek dołączył
09.06.2008

pingwinek 00:59 | 09.06.2008

hej, na Twojej trasie nie moze zabraknac Varanasi i Khajuraho. wrazen z Varansi nie da sie opisac tam po prostu trzeba pojechac i zobaczyc to na wlasne oczy. a w Khajuraho mozna odpoczac bo to miasteczko jest spokojniejsze od typowych miast w Indiach. zaden przewodnik nie bedzie tu konieczny - kazdy miescowy chetnie zaprowadzi Cie gdzie tylko bys nie chciala i o dziwo nie bedzie chcial wyciagnac od Ciebie zadnych pieniedzy (no chyba ze ja mialam wyjatkowe szczescie :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl