Forum dyskusyjne

Zapytanie o Albanie

kategoria podróże po świecie

kraj Albania

7254 dołączył
02.06.2008

7254 10:17 | 02.06.2008

Witam.Niebyłem nigdy w Albani ale bardzo chcę tam pojechać czy ktos mógł by udzielić mi paru wskazówek którędy najlepiej tam jechać oraz na co trzeba uwarzac w albani bo wybieram sie własnym autem i czy ktoś wie moze jakie trzeba miec dokumenty aby wjechac do tego kraju czy wystarczy sam paszport czy jeszcze cos trzeba,jakieś winiety czy inne opłaty drogowe,czy mozna chociaż trochę sie dogadać w języku angielskim,

bialy_6 dołączył
06.01.2008

bialy_6 15:01 | 02.06.2008

Witam! Ja jedynie przejeżdżałem przez Albanię i było to nieplanowane (niestety ubezpieczenie w Kosowie było za drogie jak na naszą kieszeń). Żadnych dodatkowych dokumentów nie trzeba było posiadać bo wjechaliśmy do tego kraju wiedząc jedynie, że są kiepskie drogi. Jeżeli chodzi o magistralę Adriatycką to jej stan jest bardzo ok. My wjechaliśmy od strony Macedonii i Peshkopi i pierwsza rada to żeby jechać główniejszymi drogami i mieć aktualny atlas. Z językiem angielskim to zależy jeszcze w jakim miejscu - w kurorcie raczej problemów nie będzie, a głębi kraju może być różnie, ale my spotkaliśmy młodych ludzi doskonale znających angielski.
No i jeszcze jedno - w głębi kraju jeżeli mowa o kiepskich drogach to nic tutaj nie jest przesadzone. Drogi są reperowane, ale miejscami to pozostały pomiędzy olbrzymimi dziurami jedynie resztki asfaltu. Generalnie my zrobiliśmy 200km w 8h prawie bez postojów (duża wina nieaktualnego atlasu jaki mieliśmy) i nie żałujemy tego wcale bo ten kraje jest wewnątrz na prawdę odstający jeżeli bierzemy pod uwagę jedynie Europę - nad Adriatykiem jest normalnie. 90% mercedesy a kierowcy to szaleńcy.
Polecam

kalafior6 dołączył
03.06.2008

kalafior6 11:28 | 03.06.2008

Witam. Mam pytanie. Kiedy wybierasz się do Albanii? Ja, oraz maksymalnie 3 moich kumpli, chcemy jechać stopem do Grecji. Czy byłaby możliwość, aby podjechać z tobą do Albanii? (byłoby nieporównywalnie bliżej nam już). Termin wyjazdu: 16-18 sierpień. Jeżeli jesteś zainteresowany - pisz. lepiej na mejla.

dent dołączył
16.09.2007

dent 14:04 | 15.06.2008

bylem w albanii rok temu własnym samochodem przez dwa tygodnie w razie pytań mój mail wojteksz@hotmail.com

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 22:11 | 15.06.2008

Hej.Byłem w Albanii w maju. Na granicy (z Czarnogórą) pytają o auto , cel wyjazdu, datę powrotu - ale wszystko bez problemu. Wypisują voucher, który oddajesz po wyjeździe i płacisz 1 Euro. Jazda po kiepskich drogach z owcami. Dzieci proszą o euro. Owce i osły koło sklepów. Syf po szyję i bunkry koło domów. Oto Albania.

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 16:39 | 16.06.2008

Trudno znaleźć równie brudny, śmierdzący i zaśmiecony kraj jak Albania! Z drugiej strony tak czystych, cichych i dziewiczych miejsc jak góry Północnoalbańskie na pograniczu z Kosowem i Czarnogórą też już w Europie prawie nie ma. Generalnie kraj kontrastów. Nie jest tak niebezpiecznie jak sie powszechnie uważa. Im dalej od miast i osiedli - tym bezpieczniej. Drogi kiepskiej jakości, ale miedzy miastami przejechać sie da. dokumenty takie same jak wszędzie poza Unią.

7254 dołączył
02.06.2008

7254 14:25 | 21.06.2008

Dzięki wszystkim za informacje na temat albani.Mam nadzieje że moja wyprawa zakończy się sukcesem.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.A jeśli ktos chce cos jeszcze dodac na temat Albani to chętnie sie dowiem czegoś jeszcze. :)))))

7254 dołączył
02.06.2008

7254 14:27 | 21.06.2008

A czy ktoś może sie orientuje w jakiej cenie można tam kupić owoce. i czy jest większy problem na granicy przy przewozie większej ilości ?

Arjano dołączył
04.03.2009

Arjano 21:03 | 04.03.2009

Byłem w Albanii na wyprawie w 2008 r. Znajdź i poczytaj relację z wyprawy na stronie www.mikula.rzeszow.net. 

pozdrawiam
Arjano

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 01:03 | 05.03.2009

Dojechałam do Albanii samochodem, przed granicą zostawiliśmy go w gospodarstwie, potem podróżowaliśmy czym się da i nie było kłopotów. Szczególnie ładnie jest na północy dolinę Valbony polecam i okolice Bajram Curi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl