Forum dyskusyjne

prośba o poradę pustynia nocleg w berberyjskiej wiosce

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

milena2602 dołączył
31.03.2008

milena2602 09:36 | 07.06.2008

Witam mam pytanie w jaki sposób najlepiej załatwic sobie nocleg na pustyni w berberyjskiej wiosce, czy tam gdzies w Maroku w jakis lokalnym biurze podrozy czy jakos "na pałę" jechac i ile to kosztuje.Moze ktos coś poradzic

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 13:18 | 07.06.2008

cześć. ja byłam na takiej "wycieczce" w Merzoug'e (zdjęcie "moich" namiotów na moim profilu w galerii:). Są tez podobno, podobne wycieczki z Zagory, która jest (podobno) kamienistą pustynią. Merzuga to z jednej strony koniec świata - na końcu nie ma nawet już dróg asfaltowych, do miasteczka dojeżdża się droga piaszczystą. Z drugiej strony mam wrażenie, że Maroko żyje głównie z turystów i dla turystów, jest tam taki mini przemysł turystyczny. Co oznacza, że wszędzie znajdziesz oferty takiej wycieczki, zarówno w Marrakeszu w biurach lokalnych- pewnie drogo- jak i na miejscu. My dojechaliśmy do Merzugi na własną rękę (wypożyczonym autem z Marrakeszu, po drodze odwiedzając wiele innych miejsc) i tam w hoteliku "chez Izabelle" wykupiliśmy sobie taką wycieczkę. Na pewno w każdym hoteliku Ci to zaoferują. My mieliśmy ten komfort, że tego dnia z naszego hotelu byliśmy jedynymi gośćmi chętnymi na taką przejażdżkę i mieliśmy wyjazd b. kameralny. Ale spotkaliśmy po drodze parę karawan, nawet 15- osobowych na podobnej zasadzie. My zapłaciliśmy 600dh/osobę - ale słabo się targowaliśmy i byliśmy tylko we dwójkę, a właścicielka jest Francuzką i to nas zmyliło, jestem pewna, że można dużo taniej pojechać. W programie jest wyjazd na wielbłądach w głąb pustyni, nocleg z tradycyjną kolacją w namiotach- zachód i wschód słońca i powrót przed południem. W miasteczku widziałam przewodników z wielbłądami stojącymi pod tabliczkami – prawdopodobnie z podobną ofertą. Więc wybór jest, po prostu na miejscu możesz porównać oferty i się zdecydować. Tyle, że nie są to wioski berberyjskie, tylko namioty rozstawione specjalnie dla turystów. Natomiast gdy byliśmy w Dolinie Dades, poznaliśmy człowieka, który zaproponował nam w przyszłości, 2-3 tygodniową wyprawę w głąb tej Doliny i życie z tamtejszymi Nomadami- w ich wioskach, przemieszczanie się z nimi i ich kozami, wielbłądami i życie takie jak oni. Nie sądzę, żeby na pustyni ktokolwiek żył w ten sposób. To raczej tylko taki sztafaż dla turystów…ale widoki są piękne, w końcu dla nas pustynia to coś niezwykłego:) No i jeszcze co do pory roku- my byliśmy w maju i było b. gorąco, nie wyobrażam sobie podobnej wyprawy w lecie…

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl