Forum dyskusyjne

przejazd samochodem wąwóz Dades Todra dolina DARA

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

milena2602 dołączył
31.03.2008

milena2602 06:18 | 09.06.2008

Mam pytanie czy zwykłym samochodem typu Kia Picanto takim jakimś małym przejade przez wąwóz Dades, Todra i dolina Dara. Czy jest potrzeba wynajęcia jeepa

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 12:15 | 09.06.2008

przez Dades prowadzą zwykłe asfaltowe drogi, więc bez problemu przejedziesz każdym autem. A w głąb wchodzi się tylko na piechotę, bo to góry, wąwozy, więc tam ani jeep by nie pomógł- to trasy na trekking

miziol dołączył
24.02.2008

miziol 11:22 | 18.06.2008

T bym się nie zgodził. Kilka lat temu przejechaliśmy wąwozem rzeki Todra, przez przełęcz 2800m n.p.m. do rzeki Dades to wymaga dobrego samochodu 4x4 i trochę zimnej krwi. Wzdłuż rzeki Todra mijały nas miejscowe ciężarówki/autobusy a w górach dwóch pobladłych z przerażenia Hiszpanów, nowiutkim Pajego. W dolinie rzeki Dades rzeczywiście jest przyzwoita droga ale czy to był asfalt czy zwykła szutrówka to nie pamiętam bo dla mnie to nie robiło większej różnicy.
Powtarzam że to są informacje z przed kilku lat!

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 22:44 | 18.06.2008

maj 2007- Dolina Dades piękny asfalt- to pewne i to dość głęboko dochodziła, aż do Msemrir , dokąd dojechałam Dacią Logan bez żadnego problemu, tam zaczęła się droga szutrowa. Ale my cofnęliśmy się niżej, wybraliśmy kwaterę przy pięknym kanionie, skąd zrobiliśmy sobie parę trekkingów po szlakach łatwo dostępnych dla pieszych (gdzie autem wjechać by się nie dało - góry, koryto dopływu itp., oczywiście nie oznaczone, ukryte szlaki, tylko miejscowi mogą pomóc, odpłatnie lub nie, zależy na kogo się trafi, my trafiliśmy na normalnego faceta, naszego gospodarza:) lub ktoś kto już był też wytłumaczy. prawdopodobnie połączenie z Todrą to już droga szutrowa. Todry nie odwiedziłam, więc się nie wypowiadam.

pablowittich dołączył
02.04.2008

pablowittich 15:48 | 07.07.2008

Chcę zrobić wyprawę Skura, Todra, Dades (tu przełęczą i drogą szutrową - piste podobno trudną)

Potem prezjazd przez Wąwóz Dades do Boumalne du Dades - stamtąd też droga oznaczoną jako szutrowa do N`kob, Agdz i prezz Antyatlas na wybrzeże.

Czy ktoś już trenował tę trasę? Jak drogi? Ile czasu?

Szukam dobrej wypożyczalni samochodów w Marakeshu lub Warzazat, żeby wynająć jeepa. Jak to wygląda w praktyce?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl