Forum dyskusyjne

najtańsze noclegi jaka cena

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

milena2602 dołączył
31.03.2008

milena2602 19:17 | 09.06.2008

Jakie są najtańsze ceny noclegów dla 2 osób, proszę o info

MMaciej dołączył
21.02.2007

MMaciej 20:03 | 09.06.2008

W Marrakeszu widziałem hotel z pokojami już za 40 DH za noc, ja nocowałem w hotelu za 100 DH bez łazienki, ale hotelik był całkiem przyzwoity i 200 DH za noc z łazienką i toaletą, obydwa w Medinie blisko Placu Dżemaa el-Fna. W Essaouira znalazłem hotel za 250 DH, pokój z widokiem na Ocean z łazienką toaletą w cenę wliczone było również śniadanie, bez tych wygód spokojnie można znaleźć przyzwoity hotel za 100 DH. W Maroku byłem w maju więc ceny aktualne.

Kalamarek dołączył
17.09.2007

Kalamarek 21:30 | 09.06.2008

Witam

Jesli Planujesz wyjazd polecam przewodnik Pascala jest dość aktualny. W samym Marakeszu Polecam Hotel La Gazelle, możesz zarezerwować sobie nocleg hotel_lagazelle@hotmail.com lub 024441112. Ceny od 120 do 200 za pokój z lazienka i WC. Codziennie wymieniana jest posciel obok znajduja sie dwie dobre i tanie restauracje. Do placu z hotelu to 3 minutki :-)./ To co Fajne to widok z Tarasu na Meczet fotki wieczorowa pora sa naprawde fajne. Widziałem i inne hotele w cenie porównywalnej ale polozone na ruchliwych uliczkach ta jest o dziwo spokojna jedyne co to za dnia moze dokuczac dym z pobliskiej restauracji - spoko nie jest az tak tragicznie. A zapomnialbym w pokoju za 20DH mozesz dokupic pilota do klimy.
Nocowanie za 40DH?? no to musi byc coś ja znalazłem pokoik za 100DH ale totalnie skromny cos jak lepianka w azji.
W Essauoira jest pare dobrych i tanich hotelikow osobiscie polecam Hotel Al Fath za 240DH. Swietne miejsce blisko portu z widokiem na ocean, za 30DH sniadanie na tarasie widokowo super. Jesli chcesz cos znaleśc fajnego proponuje sie wybrac wzduz morow. Jest tez hotel Sahara dosc mocno oblegany z cenami od 250 do 350.
Ceny podaje z przelomu kwiecien/maj.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:51 | 09.06.2008

w Marakeszu w medinie od 120 dh, ale jak nas przydybał naganiacz, to wszyscy twierdzili, ze nie mają wolnych miejsc- a on najtańszy miał za 180 i fatalny! hotel Oloumes nie polecam (brudna była nawet pościel, w łazience grzyb , podłoga od dawna nie zamieciona nawewt- syf)!! potem spaliśmy za 130 w Nissamie, nowy, czysty, prysznice wspólne na piętrze- oba tuż przy Jem el Fna- tam w labiryncie uliczek jest pełno hoteli - można przejść się pooglądac i wybrać co Wam się spodoba i będzi epasowało cenowo- tylko jak pisałam naganiacz może wszystko zepsuć...
W Essauirze w centrum od 120 można znaleźć, ale w starych domach i niski standart, przyzwoite sa za 250-300dh
Na trasie Marrakesz - Ait Benadhu-dolina Dades-Merzuga-Tamnugalt- spaliśmy od 100dh do 350dh za dwójkę - zalezy czy rejon był bardziej czy mniej turystyczny (za wyjątkiem noclegu na pustyni 600dh). Zawsze trzeba obejrzeć parę i się targować, zazwyczaj jak rezygnujesz spuszczają ceny. Czasem obowiązkowo w cenie było wyżywienie(np. w Ait Benadhu).
Ps. może spiszesz wszystkie pytania i podasz je hurtem, bo widze , ze kapiesz codziennie po jednym. Czy w ogóle czytasz odpowiedzi? Bo ani razu nie odpisałaś...

wojtas81 dołączył
23.07.2008

wojtas81 00:47 | 23.07.2008

A czy możecie dać namiary na jakieś konkretne hostele (im tańsze tym lepsze) w Essaouirze???

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:03 | 23.07.2008

to naprawdę nie jest koniczne- bierzesz z przewodnika mape, jedziesz i pytasz, w samym centrum sa takie tanie noclegi. Polecam, ja mialam przewodnik Pascala- ten gruby, tam sa male mapki kazdego wiekszego miasta z zaznaczonymi noclegami, a na miejscu jest pełno naganiaczy, którzy szukają chętnych na wynajem, także tylko wybierasz:) spalam w nie najtanszym, wiec nie podaje adresu, ale ogladalismy taki tani w centrum, chyba za ok.100dh/pokoj - i bylo pelno wolnych miejsc, bez problemu

dnatal dołączył
14.12.2006

dnatal 21:16 | 23.07.2008

W Marakechu płaciłem za dwójkę 100dh. (hotelik Medyna) .Toalety i natryski na korytarzach. Czysty .Mozna spać na dachu za 25dh za osobę. Do dyspozycji pakamera do przechowywania bagażu. Można tanio zamówić śniadanie. W Ouzoud w Hotelu 120 dh za dwójkę . Toalety i natryski również na korytarzach. W campingu po drugiej stronie wodospadu można wytargować "pokój" za 70dh. Ceny z końca czerwca i początku lipca tego roku.

mario7171 dołączył
08.07.2007

mario7171 22:51 | 23.07.2008

Ekipą w 5 osób byliśmy w maju tego roku. Za noclegi płaciliśmy średnio od 50 do 160DH (Wąwóz Dades). Z tego co pamietam w Marakeszu było to 8EUR(w centrum mediny) w pokoju dla 5 osób wiec dla nas jak znalazł. Zwał się RIAD JDDI, a znalazłem go na www.hosteltraveler.com.  W innych miejscowościach b.czesto była możliowść noclegu na dachu hotelu/hostelu za 20-30DH. Mieliśmy przewodnik LonelyPlanet. Rewelacja!!! Adresy hoteli i hosteli, mapki z dokladnymi ich lokalizacjami, i ceny podane dokładnie(!) także jadąc w konkretne miejsce wiedzielismy dokładnie jakich cen mogliśmy sie spodziewać. Pascala przy Lonelyplanet wysiada! Wyprawa w maju miała jedną wielką zalete....gdzie byśmy sie nie udali, tam było pusto, zero turystów, nigdy nie odesłano nas z kwitkiem i mozna było jeszcze czasem negocjować.
Pozdr

milena2602 dołączył
31.03.2008

milena2602 06:22 | 24.07.2008

Bardzo dziękuję wszystkim za wyczerpujące informacje

wojtas81 dołączył
23.07.2008

wojtas81 22:10 | 03.08.2008

Ja również dziękuję za informacje i Wasze rady

Hrihorij dołączył
27.07.2007

Hrihorij 12:49 | 05.08.2008

Najtańszy nocleg to oczywiście namiot. Będąc w Maroku korzystałem głównie z namiotu i było super. Jedną noc kimałem w tanim hotelu i to był horror. Duszno, parno, gorąco bez klimatyzacji. Przez noc wypiłem 2 litry wody i powiedziałem sobie nigdy więcej tanich hoteli. Natomiast z namiotem było fajnie. Pamiętam nocleg na wybrzeżu atlantyckim. Wiał silny wiatr więc schowałem się za załom kamiennego muru otaczającego posiadłość. Rano pakując w środku graty widzę, że ktoś z zewnąrtz puka w namiot. Wychodzę a tam stoi dziadek z tacą a na niej śniedanie dla mnie. Chleb, masło, ser i herbata. To był piękny poranek!. Innym razem wychodząc z oazy Figig z zamiarem rozbicia namiotu zostałem zaproszony przez przygodnie spotanego Berbera do niego do domu. Oczywiście wszystko bezpłatnie z kolacją, noclegiem na dachu i śniadaniem oraz nocnymi łowami skorpionów.
Tak więc odradzam tanie hotele.

muchacha1 dołączył
28.08.2007

muchacha1 12:41 | 09.08.2008

Tak jak inni polecam Ci Pascala,ponadto unikaj mimo wszystko naganiaczy,wprawdzie zaprowadza Cie do hotelu,ale wlasciciel wliczy Ci prowizje w cene noclegu.Noclegi wachaja sie od 40dh do 500dh.Milego pobytu!

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 21:05 | 09.08.2008

ja również muszę się zgodzić z przedmówczynią: nie pozwalaj, aby naganiacz wlazł z Tobą do hotelu, bo zawsze będziesz musiała zapłacić w cenie pokoju jego prowizję.
łaziliśmy kiedyś z ogonem prawie godzinę i już mieliśmy dać facetowi "w ryja" kiedy się zorientował, że to nie przelewki.
łaził za nami proponując hotel, busa, posiłek, pamiątki itd.
ważne jest jeśli taki typ się przyczepi być stanowczym i ostrym. zauważyłem, że kiedy się krzyknie ostro oni zazwyczaj odpuszczają...
co do cen noclegów to chyba jest już jasność. wszystko zależy od standardu i predyspozycji do targowania się.
zawsze wcześniej trzeba zobaczyć pokój. to jest bezwzględny warunek.
oglądając pokój zajrzyj do łazienki, sprawdź czy jest woda i jaka oraz sprawdź pościel, jeśli nie masz swojej.
ja zawsze mam swoje prześcieradło, dmuchaną poduszkę oraz śpiwór, dlatego stan posłania mnie nie interesuje.
pozdrawiam

[fb] Radosław Molski dołączył
30.12.2015

[fb] Radosław Molski 11:10 | 10.01.2016

Nam najtaniej udało się nocować za 11,80 zł ale warunki były podłe. Za 23,5 zł spaliśmy w luksusowej kasbie w Dades Valley!

Więcej znajdziecie na naszej stronie:
blogpodrozniczy.com/ceny-w-maroku-20152016/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl