Forum dyskusyjne

indyjskie linie lotnicze

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

pingwinek dołączył
09.06.2008

pingwinek 00:03 | 12.06.2008

hej! mam pytanie: macie jakies doswiadczenia z indyjskimi liniami lotniczymi bo nie wiem czy powinnam sie czegos obawiac albo o czyms wiedziec zanim zdecyduje sie na ten srodek lokomocji.

Agathka76 dołączył
26.03.2008

Agathka76 11:07 | 12.06.2008

nie powinnaś się obawiać, wręcz przeciwnie. Indie mają bardzo dobrze rozwiniętą sieć lotnicza, to ogromny kraj i samolot to świetny środek transportu. Lotniska lokalne są ładniejsze niż np. krajowe w Delhi. Organizacja trochę śmieszna i mopcno zbiurokratyzowana ale ogólnie wszystko OK. Bylismy w Indiach przez 3 tygodnie 03-04.2008 i żeby więcej zobaczyć zdecydowaliśmy się na samloty. W sumie wykonaliśmy 5 lotów.

pingwinek dołączył
09.06.2008

pingwinek 11:23 | 12.06.2008

dzieki za informacje. a jak z biletami? rezerwowaliscie wczesniej czy kupowaliscie na miejscu?
a lotnisko w Delhi zdazylam juz poznac i faktycznie nie jest zachecajace ;)

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 12:38 | 12.06.2008

Leciałem Jetairways i sa duzo lepsze niz niejedna linia w Europie!!!nowe samoloty i nawet na krotkiej trasie masz pelen serwis tzn posilki, monitorki w zaglowkach etc.bardzo dobre sa rowniez linie Kingfisher.za to organizacja lotnisk pozostawia wiele do zyczenia - normalene jest to ze czesto widzi sie pasazerow idacych pieszo z terminalu do samolotu pomiedzy innymi samolotami, albo nieudolne proby parkowania samolotu :)))ale poza tym ok.bilet kupowalem w Polsce - ale mysle ze nie bedziesz miala problemu z zakupem na miejscu...poza tym warto aby nie zdala sie tylko na samoloty ale przynajmniej czesc trasy odbyla lokalnym pociagiem lub autobusem - pozostawia niezapomniane wrazenia.
pzdr
s.

pingwinek dołączył
09.06.2008

pingwinek 13:29 | 12.06.2008

wiekie dzieki :) juz wiem co to znaczy podroz indyjskim pociagiem i gdybym nie miala ograniczonego czasu pewno znow wybralabym ten srodek lokomocji :)

Kantor dołączył
19.09.2007

Kantor 15:25 | 17.06.2008

Jesli chcesz rezerwowac bilet to oczywiscie tylko przez internet, przydatnma jest tak wyszukiwarka jak www.skyscanner.net  , ceny moga sie troche roznic od tych, które on pokazuje ale tylko trochę. Niektore linie daja tylko do 15 kg za przewoz w bagazu, który wrzucasz na wage, wiec lepiej dopakowac czasem wiecej do bagazu podrecznego - niektorzy Hundusi wsiadaja do samolotu z calymi walizami;)) polecam AirDeccan i IndiGo a w Nepalu CosmicAir (co ciekawe ta ostatnia to tez tania linia lotnicza ale na przyklad daja normalne snieadanie- akurat w tej linii rezerwuje sie u jakiegos przedstawiciela, ale taki jest w kazdym hotelu i nie pobiera comission!! to wazne bo niektorzy moga sie czegos domagac). Nie leciałem SpiceJet bo okazalo sie, ze z Bagdodry do Chennai nie mogą leciec osoby z inna narodowością niz indyjska...ale wlasnie sprawdzilem to przed chwila na ich stronie i juz akceptuja inne narodowości;) . Nie polecam GoAir bo to sknery. Ale pod względem jakości obsługi (no po prostu stewardesy - Hinduski sa czasami tak niesamowicie piekne, ze mozna oszaleć!!;)) ) sprawnosci maszyn czy pilotow to swiatowy poziom! Nawet sie tak bardzo nie spozniaja czasem tylko 2/3 godziny - ale zazwyczaj wszystko jest o czasie. Te linie ktore wymienilem sa najtansze a juz taki FisherKing nalezy do troche drozszych. Latanie po Indiach polecam jak najbardziej, aby kupic najtansze bilety, trzeba rezerwowac najlepiej juz trzy tygodnie przed odlotem, choc zdarzalo mi sie rezerwowac cztery dni przed odlotem i wcale nie bylo zadnej tragedii. Pozdrawiam

Kantor dołączył
19.09.2007

rabbit dołączył
07.05.2007

rabbit 16:56 | 17.06.2008

korzystając z wyszukiwarek typu skyscanner.net itp uważajcie, żeby mieć uruchomione szukanie tanich linii. te lepsze serwisy zazwyczaj mają też bazę danych tanich lotów, ale czasami trzeba zaznaczyć na stronie, żeby uwzględniać tanie loty w wyszukiwaniu.

kiedyś bardzo dziwiłam się, gdzie też podziały się wszystkie loty Centralwings, z którymi wybierałam się do Norwegii, a potem wyszło szydło z worka. ;)

Jakub Hołysz dołączył
17.01.2008

Jakub Hołysz 15:57 | 18.01.2010

Czy ceny biletów lotniczych wewnątrz Indii są inne dla mieszkańców Indii i dla obcokrajowców. Dla przykładu linia www.jetairways.com  po zaznaczeniu że jest się z Indii pokazuje cenę w rupiach która po przeliczeniu na pln jest prawie dwa razy tańsza niż gdyby zaznaczyć że jest się z Europy.

Czy ktoś z Was robił taki numer, że zaznacza na początku Indie a później bedąc polakiem leci na tym bilecie. Konkretny przypadek lot z Bagdogry do Delhi 11 marca zobaczcie co wychodzi… Cena w rupiach 3300 a w Euro ok. 100 więc….

Liczę na wasze podpowiedzi bo bilety musze już kupić.

borsukwro dołączył
23.12.2009

borsukwro 21:42 | 19.01.2010

imo różnice w cenie nie wynikają z rasizmu tylko z faktu dofinansowania podróży lotniczych przez rząd

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:02 | 19.01.2010

Kupujesz na miejscu i żadnych podwójnych cen nie ma.

Joorek dołączył
30.01.2010

Joorek 11:59 | 30.01.2010

bilety na wewnętrzne linie kupuje się tutaj www.zoomtra.com/  albo bez ! problemu na każdym lotnisku.

ma_ta dołączył
19.08.2011

ma_ta 16:06 | 19.08.2011

Jeśli zależy Ci na tanich biletach lub po prostu chcesz szybko znaleźć połączenie, wejdź na vojamondo.pl.

małgo dołączył
31.05.2011

małgo 23:15 | 22.08.2011

Tak dziwnie jest z liniami jetairways, też mnie to zdenerwowało dlatego zrezygnowałam w ogóle z tych linii. Latałam spice jetem głównie - kilkukrotnie. Bez najmniejszych zstrzeżeń. I tam ten lot na marzec kupisz za 3300. A numerów z wmówieniem Hindusom, ze jesteś Hindusem nie rób. Te loty sa i tak śmiesznie tanie:)

rafii2 dołączył
21.03.2013

rafii2 14:42 | 28.03.2013

Jeśli szukasz tanich biletów to polecam: www.eloty.pl/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl