Forum dyskusyjne

CZy można przebywać na terminalu w Bangkoku bez wizy

kategoria podróże po świecie

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 12:37 | 17.06.2008

Witam
Wybieram się niebawem w podróż i zrodził mi sie jeden problem. Początkowo planowałem wracać z Wietnamu, ale plany się pozmieniały i chcę przelecieć z Hanoi do Bangkoku i z Bangkoku na drugi dzień airberlinem do Berlina. Wszystko było by ok, bo mógłbym wykupić na lotnisku w bangkoku wizę 15to dniową, ale niestety paszport mam ważny do 10 marca, a planowałem wracać 16 wrześnie. Aby dostać wizę paszport powinien być ważny przez pół roku, a mój będzie wtedy ważny o 6 dni mniej niż wymagane pół roku. Dzwoniłem przed chwilą do ambasady w Warszawie i powiedzieli mi, że Tajowie są dość restrykcyjni i mogę mieć problemy z otrzymaniem wizy na lotnisku. Co do przebywania na terminalu bez wizy to ponoć można spędzić w ten sposób do 12 godzin. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy myślicie, ze powinienem dostać wizę? A może ktoś z Was przebywał na terminalu czekając na samolot więcej niż 12 godzin?
Wielkie dzięki z góry za wszelką pomoc.
Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokich i wąskich szlaków:)

prez64 dołączył
16.02.2008

prez64 13:29 | 17.06.2008

Rady innych niewiele ci pomogą. Jesli komus sie udało, nie znaczy, ze tobie tez sie uda. Najlepiej postaraj sie wczwsniej o wize tranzytową, to rozwiąże wszystkie problemy. Poza tym mozesz wogole nie wyleciec z Wietnamu. Jezeli podczas odprawy uznają, ze nie masz wszystkich dokumentow, to cie nie wpuszcza do samolotu. Takie są przepisy międzynarodowe. Air Berlin to jakas mało znana linia, dowiedz sie czy mają stanowisko odpraw w strefie tranzytowej, jezeli nie, to i tak bedzesz musial miec wize, zeby sie odprawic na zewnątrz. Tak jest np w przypadku Air Asia.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl