Forum dyskusyjne

wybieram się na litwe stopem potrzebuję aktualnych informacji

kategoria podróże po świecie

kraj Litwa

Waśka dołączył
31.05.2008

Waśka 13:40 | 19.06.2008

Witam...potrzebowałbym wiedzięć coś na temat litwy i łotwy...czy jest tam drogo i jakie regiony są najpiękiniejsze jesli chodzi o nature... Mam zamiar tam obozować , więc musze ustalić trasę przebiegającą przez lasy itp...co pozatym warto zwiedzić? czy jest tam drogo? czego unikać i na co uważać?..ogólnie bardzo ciężko znależć cokoliek na temat tych krajów, widocznoie nie wiele osób tam się wybiera...licze jednak na waszą pomoc!

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 23:42 | 19.06.2008

Trochę dziwi mnie twoje stwierdzenie, że trudno coś znaleźć o tych krajach i nikt się tam nie wybiera. Na Litwie bywam bardzo często. Pozostałą część Pribałtiki odwiedzam powiedzmy od czasu do czasu i ... zawsze natrafiam na spore grupy Polaków. I to zarówno te zorganizowane, rodzinne, jak i totalne samotnicze spontony. Sporo pojawia się tam polskich rowerzystów. Nie wiem jak działa stop, ale myślę, że nie jest jakoś specjalnie inaczej niżw Polsce.
Co do cen, to na Litwie bardzo podobne do polskich i miły przelicznik waluty - w zasadzie 1 do 1. W sklepach nawet w mniejszych miejscowościach dostaniesz wszystko to co u nas. Polecam ichniejsze jogurty, sery, miody, chleby, kwas chlebowy, piwko no i oczywiście gorzałkę. Na Łotwie trochę gorzej z zaopatrzeniem i trochę ubożej jeśli chodzi o typowe ichniejsze produkty (sporo towarów z Polski, Litwy, Niemiec ...). Ale generalnie jest OK ! Trochę niewygodny przelicznik waluty sprawia, że w kieszeni często zostaje mnóstwo bilonu.
Co do regionów do zwiedzania polecam wjazd na Litwę od strony Ogrodnik i dalej południowo-wschodnią i wschodnią częścią kraju. Myślę, że najciekawiej jeśli chodzi o naturę. Na Łotwie polecam okolice Cesis i Turaidy. No i oczywiście morze ... ale to inny temat :-)
A do Estonii nie jedziesz ???

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl