Forum dyskusyjne

Podrozowanie w okresie Ramadanu

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 00:04 | 23.06.2008

Witam!
W tym roku Ramadan rozpoczyna sie 1 wrzesnia.Niestety tylko w tym okresie moge byc w Maroko.Czy ktos podrozowal w takim czasie i czy jest to jakis wielki problem?Teoretycznie moze byc klopot z posilkami i czasami z transportem...Dziekuje za pomoc,pozdrawiam!K

tajland dołączył
28.03.2006

tajland 17:58 | 10.07.2008

Byłem w zeszłym roku w czasie Ramadanu. Nie ma problemu ze środkami lokomocji. Faktycznie gdzieś na dalekiej prowincji może być problem z jedzeniem do zachodu słońca. Jednak w większości miejscowości nie stanowi to problemu.
Jeśli masz pytania pisz : kriaccord@op.pl

kasy1 dołączył
10.10.2004

becia.chelmicka dołączył
26.12.2007

becia.chelmicka 20:58 | 15.07.2008

cześć. my tez się władowaliśmy bo wylatujemy 2 września a ty? niby ludzie piszą że problematyka ale może być ciekawiej! masz może w planach jabal tubkal?

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 22:48 | 15.07.2008

Wylatuje 26.08 a wracam 12.09
Niestety nie tym razem Jabal:(

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 11:11 | 16.07.2008

No to zobaczymy...Ja lecę 30.08 do 14.09.

dabsi dołączył
16.07.2008

dabsi 15:01 | 16.07.2008

Rok temu również podróżowałam w okresie Ramadanu, na północy kraju przemieszczanie się nie jest kłopotliwe ale jeśli masz na swojej trasie Jbel Toubkal to możesz mieć mały problem. Generalnie mało tam połączeń autobusowych (zwłaszcza z obszarów wschodnich). Jeśli masz dużo czasu to nie jest to problem ale łatwo jest utknąć w takich miejscowościach jak tinerhir czy ouarzazate. Mi bardzo zależało na zobaczeniu tych okolic więc pożyczyłam samochód na trzy dni. Z jedzeniem podobnie jak z transportem, na południu Maroka naprawdę ciężko o jakiś posiłek w ciągu dnia a nawet jak już uda się coś znaleźć to czujesz na sobie zazdrosny wzrok głodnych ludzi :) z tego powodu często pościłam razem z resztą. Najlepiej robić zakupy wieczorem żeby mieć prowiant na następny dzień. W dużych lub turystycznych miasteczkach gdzie turysta jest bożyszczem na pewno nie odczujesz braku czegokolwiek ( poza marakońską kulturą i klimatem )

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl