Forum dyskusyjne

pieniadze w peru

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

eemmii dołączył
18.02.2007

eemmii 00:08 | 26.06.2008

W zwiazku z obecna sytuacja gospodcza na swiecie mam pytanie:
Jakie pieniadze najlepiej wziasc do Peru dolary czy euro?
Z czym nie ma problemow zeby wymienic?
Co z czekami podroznymi?

Z gory dziekuje za wszelkie info

ivona dołączył
26.06.2008

ivona 09:30 | 26.06.2008

Wez dolary bo nie ma najmniejszego klopotu z ich wymiana lacznie z ulicznymi cambios. Biura lokalne podaja ceny wycieczek dla turystow w dolarach. Na temat czekow nie umiem ci powiedziec ale sadze ze tez nie ma klopotow. Zycze niezapomnianych wrazen..

arica dołączył
12.06.2006

arica 17:14 | 04.07.2008

Ja dodam jeszcze ze rowniez z kartami nie ma problemu. W kazdym wiekszym miescie sa bankomaty, bankow tez jest troche.. Ja mialam dolary i karte. Przy wymianie w cambios trzeba tylko zwrocic uwage, czy nie dostaje sie podrobionych banknotow. Zawsze bierz kwitek z wymiany, w razie czego tfu tfu czego nie zycze, bedziesz miec dowod skad te lewizny pochodza..

Marta K dołączył
17.06.2007

Marta K 13:09 | 06.07.2008

ja mialam rowniez niewielka sumke w czekach (tak na wszelki wypadek) i troche trudniej bylo je wymienic niz np. dolary, jesli chodzi o punkty wymiany (cos w rodzaju polskich kantorow) nie kazdy chcial je przyjac nie wiem dlaczego.Nnatomiast w bankach bez problemu.a jesli chodzi o karte to nie ma zadnych problemow wszedzie w wiekszych i mniejszych miastach sa bankomaty.()

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 13:33 | 07.07.2008

Polecam USD, uwazaj na podrobki soli - zarowno banknoty jak i monety!!!nikt Ci ich potem nie przyjmie-mozesz je dostac zarowno w reszcie jak i podczas wymiany w kantorze!!!
pzdr
s.

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 23:13 | 07.07.2008

Tylko dolary - i uwaga nie bierz setek serii CB - nie chca ich brac albo potracaja 5,00 USD oplaty za "strachowe" przed falszerstwem. Wymieniajac pros o male nominaly. Nigdy nikomu nie rob przyslugi w postaci "rozmiany" czy USD czy soli na drobne - w Huaraza w hotelu facet chcial abym mu rozmienil 100 USD na drobne, powiedzialem ze nie mam, zrobil to hotelarz, a potem sie okazalo ze setka byla falszywa. faceta oczywiscie wcielo. Podobno nawet z bankomatow mozna wyplacic falszywki

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 07:23 | 08.07.2008

Blazy ma racje - są jakieś serie których nie chcą przyjmować - wiedziałem o tym jednak jakiś jeden banknot mi się wkręcił i nie mogłem go wydać

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl