Forum dyskusyjne

podroz autem-prosba o relacje

kategoria podróże po świecie

bzim dołączył
25.12.2007

bzim 10:53 | 26.06.2008

witam planuje jechac autem do bulgarii.mam pytanie o bezpieczna trase,czy lepiej przez rumunie czy serbie i ewentualnie ktorym przejsciem.chcemy dotrzec na wybrzeze bylgarii.jedziemy jeepem wiec jesli ktos zna fajna trase to prosze o sugestie.
pozdrawiam,bzim

bialy_6 dołączył
06.01.2008

bialy_6 11:21 | 26.06.2008

Witaj!
W zeszłym roku jechałem w bułgarskie góry. Miałem podobny dylemat i chciałem przejechać przez Rumunię. Niestety przeczytałem, że w Rumunii panuje duża korupcja i na granicy są opłaty ekologiczne, których wysokość zależy od samopoczucia i biorytmu strażnika granicznego. Proszę się tym nie sugerować, jedzie Pan jeepem więc myślę, że nie musi być to dla Pana większy koszt. My jako studenci chcieliśmy uniknąć opłaty, która czasami wynosi 5e a czasami 50e i wybraliśmy trasę przez Serbię.
Po noclegu nad jeziorem nieopodal Suboticy wyjechaliśmy w góry Riła. Subotica - NovySad - Belgrad - i tutaj kolejny nasz wspaniały pomysł - ominiemy autostradę do Nis'u (bo jest płatna) i pojedziemy na przejście graniczne na północy Bułgarii. I tak z Belgradu pojechaliśmy kolejno Pancevo->Smederevo->Pozarevac->Majdanpek->Vidin (Bul)

Wrażenie: nie żałujemy!!! sątam górskie dróżki i typowo serbskie miejscowości. Jak pojechalibyśmy na Nis, przejechalibyśmy Serbię autostradami i tyle. A tak zobaczyliśmy trochę Serbii z boku. Drogi na Bułgarii świetne (przez Montanę do Sofii) z kolei w Serbii jest bardzo znośnie, a raczej dobrze. Proszę uważać na km podawane w atlasie do tego co znajduje się w rzeczywistości - my mieliśsmy baaaardzo zły atlas ;)
Pozdrawiam

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 20:16 | 26.06.2008

Jeżeli na wybrzeże to chyba jednak przez Rumunię. Jest krócej i ciekawiej. Trasa przez Serbie jest droższa, ale i szybsza.
Oczywiście problemów na granicy nie ma żadnych.
Najlepiej zrobisz jeśli do Bułgarii pojedziesz przez Rumunię a z powrotem przez Serbię.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl